mamina jana
28.09.12,09:34
Chcela by som sa spýtať, či mám nárok na sociálnu dávku, pokiaľ nemám odpracované 2 roky, zostala som nezamestnaná, bývam s priateľom a živým malé dieťa.
Ďakujem za odpoveď
Mila123
28.09.12,08:03
ak máš za posledné 3 roky 730 dní odpracovaných, máš nárok na PvN v dlžke 6 mesiacov...
heja3
28.09.12,08:09
To čo napísala Mila123 platí o dávke v nezamestnanosti, ale ty si sa pýtala na sociálnu dávku - ak splníš podmienky tak:
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
ivka70
28.09.12,08:10
Priatel je otcom dietata? Mas stanovene vyzivne na dieta?
Priatel je zamestnany alebo ma nejaky prijem?
Byvas v svojom byte, priatelovom, na koho je najomne?
mamina jana
28.09.12,13:00
bývame vo vlastnom dome, ale ked priateľ poplatí hybotéku, energie tak bez mojej mzdy nemáme ani na chleba. Preto sa pýtam, keďže sa z mojej mzdy platilo štátu čo sa platiť malo, tak či v tejto nie zrovna dobrej životnej situácií, mám nárok na pomoc.
veronikasad
28.09.12,13:21
bývame vo vlastnom dome, ale ked priateľ poplatí hybotéku, energie tak bez mojej mzdy nemáme ani na chleba. Preto sa pýtam, keďže sa z mojej mzdy platilo štátu čo sa platiť malo, tak či v tejto nie zrovna dobrej životnej situácií, mám nárok na pomoc.
Trval tvoj pracovný pomer 730 dní v posledných 3 rokoch ?
mamina jana
28.09.12,13:32
Nie netrval, ako som na začiatku písala, snažím sa nájsť robotu ale všade kam prídem a poviem že mám dieťa tak sa mi už ani neozvú, nechcem byť hnusná ale naozaj by sa už patrilo aby matky s malými deťmi boli konečne pozitívne diskriminované, lebo takto mi naozaj iba ostane zbaliť rodinu a ísť si hľadať prácu do zahraničia:(
veronikasad
28.09.12,13:39
Nie netrval, ako som na začiatku písala, snažím sa nájsť robotu ale všade kam prídem a poviem že mám dieťa tak sa mi už ani neozvú, nechcem byť hnusná ale naozaj by sa už patrilo aby matky s malými deťmi boli konečne pozitívne diskriminované, lebo takto mi naozaj iba ostane zbaliť rodinu a ísť si hľadať prácu do zahraničia:(
Neplatila si dostatočne dlho to čo si mala, preto nárok na dávku v nezamestnanosti nemáš. Ak chceš byť sama posudzovaná pre vznik nároku na dávku v hmotnej núdzi, musíš mať stanovené výživné na dieťa. Inak budeš posudzovaná spolu s priatelom a bude sa brať do úvahy aj jeho príjem. Podmienky nároku na dávku v hmotnej núdzi máš v predch.príspevku.
mamina jana
28.09.12,13:51
čítala som to a to, že sme sa dostali do takejto situácie a nemáme prakticky nárok na nič ma zrovna neteší.....
veronikasad
28.09.12,13:56
čítala som to a to, že sme sa dostali do takejto situácie a nemáme prakticky nárok na nič ma zrovna neteší.....
Janka, bohužial. Pre vznik nároku na dávku v nezamestnanosti aj dávku v hmotnej núdzi sú zákonom stanovené podmienky. Ak ich nesplňaš - nemáš nárok na dávky ...

Názov témy ale nevystihuje situáciu Vašej rodiny (pokial žiješ v spoločnej domácnosti s priatelom)
mamina jana
28.09.12,16:46
názov témy som naozaj netrafila. Ďakujem Vám všetkým za snahu mi pomôcť aj za linky, na ktorých som si mohla pozrieť informácie. Držte mi päste pri hľadaní roboty ;)