bianca
21.02.06,20:55
Ahojte poraďáci, som tu úplne nová, takže ešte neviem čo a ako tu funguje, ale potrebovala by som poradiť.
Pri kontole nadmerného odpočtu mi neuznali jeden výdavok, ktorý som mala yaúčtovaný ako VOZD - réžia + dph, a teraz mi o tú sumu dph ponížili ten nadmerný o. a ja neviem ako to mam opraviť aby to bolo účtovne správne.
Prosim poradte.
Ďakujem
emily
21.02.06,20:02
Konkretizuj prečo Ti to neuznali.
bianca
21.02.06,20:08
Konkretizuj prečo Ti to neuznali.

V rozhodnutí napísali, že danovník nepredložil Fa, ale ta tam bola, ale ústne mi bolo povedané že nesúvisí s mojím podnikaním.
emily
21.02.06,20:10
V rozhodnutí napísali, že danovník nepredložil Fa, ale ta tam bola, ale ústne mi bolo povedané že nesúvisí s mojím podnikaním.
Keď nesúvisí s podnikaním, tak celú fa aj s dph preučtuj na výdavok neovplyvňujúci DZ.
bianca
21.02.06,20:46
Keď nesúvisí s podnikaním, tak celú fa aj s dph preučtuj na výdavok neovplyvňujúci DZ.

Niečo som tu čítala o tých interných dokladoch, mám to teda opraviť cez interný doklad? A mám to opraviť na konci roka alebo v tom mesiaci, kedy bol ponížený nadmerák?
M3G
21.02.06,22:57
Niečo som tu čítala o tých interných dokladoch, mám to teda opraviť cez interný doklad? A mám to opraviť na konci roka alebo v tom mesiaci, kedy bol ponížený nadmerák?

Tým dátumom, kedy ti prišlo z DÚ rozhodnutie.
bianca
22.02.06,18:44
Tým dátumom, kedy ti prišlo z DÚ rozhodnutie.

A mam to urobiť teda interným dokladom ako VNZD s mínusom?
M3G
22.02.06,19:30
A mam to urobiť teda interným dokladom ako VNZD s mínusom?

áno, ale VOZD s mínusom, aby si mala výsledok VOZD z tejto chyby nulový.
bianca
23.02.06,15:05
áno, ale VOZD s mínusom, aby si mala výsledok VOZD z tejto chyby nulový.

Dakujem, velmi ste pomohli