mato1219
28.09.12,16:29
Dobrý deň, mam pomerne veľké podnikanie Amway a často sa má ľudia pýtajú, že ak nemajú živnosť či môžu predáva výrobky firmám, ktoré od nich pýtajú doklad. Niekde som počul, že každy môže mať príjem do určitej sumy na ktorý nemusí mať živnosť, no neviem či to je pravda prípadne do akej výšky to je.

Vopred ďakujem za pomoc :)
marjankaj
28.09.12,14:51
No firmy ten doklad potrebujú. Čo im dávaš ty?
mato1219
28.09.12,15:26
Ja im vystavím faktúru, lebo ja firmu mám. No väčšina ľudí ju nemá a ako píšeš ľudia ten doklad potrebujú. Je možnosť ako sa to dá spraviť aby to bolo všetko legálne... prípadne dá sa to legálne obísť???
marjankaj
29.09.12,06:59
Ja im vystavím faktúru, lebo ja firmu mám. No väčšina ľudí ju nemá a ako píšeš ľudia ten doklad potrebujú. Je možnosť ako sa to dá spraviť aby to bolo všetko legálne... prípadne dá sa to legálne obísť???
Legálne obísť povinnosť mať živnostenské oprávnenie na nákup a predaj tovaru?
Sranduješ.
Pozri napríklad trestný zákon o nedovolenom podnikaní.

No aby si nepovedal, jedna možnosť by existovala.
Ak by ten tovar predávali za nákupnú cenu, tak by už nešlo o podnikanie, za účelom dosiahnutia zisku.
To by asi legálne bolo. Ale neviem aké doklady by bolo treba vystaviť pre zákazníka(firmu).
blavaciko
29.09.12,08:08
ved ak predavaju za nakupnu cenu tak by sa mozno niektore firmy uspokojili aj s povodnym dokladom, ktory obdrzali oni ked kupovali, ale takych firiem tiez asi vela nebude