893
28.09.12,19:54
Dobrý deň všetkým prajem,
chcem sa opýtať či je možné, aby si príslušník PZ zúčastňoval protestov, ako protestujúci, ( ako bola napríklad Gorila ) počas svojho voľného času/služobného voľna, alebo mu to nejaký zákon zakazuje ? Kedže ja osobne som nič také nenašiel tak sa obraciam na Vás,
za rady a postrehy vopred ďakujem :)
anet
02.10.12,15:27
Prečítaj si zákon č. 73/1998 o štátnej službe prísl.PZ ...
buchač
02.10.12,15:29
Dobrý deň všetkým prajem,
chcem sa opýtať či je možné, aby si príslušník PZ zúčastňoval protestov, ako protestujúci, ( ako bola napríklad Gorila ) počas svojho voľného času/služobného voľna, alebo mu to nejaký zákon zakazuje ? Kedže ja osobne som nič také nenašiel tak sa obraciam na Vás,
za rady a postrehy vopred ďakujem :)

V zákone o štátnej službe príslušníkov PZ, v ust. § 48 medzi základné povinnosti policajta, podľa odseku 3, písm. g je uvedené :
„v štátnej službe i mimo štátnej služby zdržať sa konania, ktoré by mohlo narušiť vážnosť Policajného zboru alebo ohroziť dôveru v tento zbor.“

V odseku 5 tohto ustanovenia je zároveň konštatované :
„Policajt nesmie byť členom politickej strany alebo politického hnutia ani vyvíjať činnosť v ich prospech;“.
expeeert
03.10.12,15:34
V odseku 5 tohto ustanovenia je zároveň konštatované
„Policajt nesmie byť členom politickej strany alebo politického hnutia ani vyvíjať činnosť v ich prospech;“.

Keby to malo platiť aj v skutočnosti, tak by museli potrestať všetkých policajných šéfov - nominanti politických strán...
Ono ale zrejme tieto § platia len pre bežných príslušníkov zboru...
trisestri
03.10.12,16:25
keby to malo platit do bodky,tak tam je ledva tretina podla ustanoveno o vaznosti policajneho zboru
kaco11
24.11.12,12:09
v čase svojho osobneho volna sa policajt moze zucastnovat štrajku....nesmie pri tom pachat ani priestupok ani trestny cin....Takze realizacia takehoto niecoho je troska problematicka v pripade ak by ho zbadal nejaky nadriadený resp. v ramci masoveho zatýkania by bol zadržaný...Prostest ako taký nemusí byt mestom oficiálne povolený, pretože organizátor protestu ma len ohlasovaciu povinnost na mesto, že sa protest bude konat a bol by postihnutý len organizátor za nesplnenie si uvedenej povinnosti...Čo sa týka konkretne protestov gorila nikdy neboli preukazatelne organizované pod záštitou žiadnej politickej strany....kuluorne reci su irelevantne...