mia1986
28.09.12,21:28
dobry den! som uz tak vytocena, ze pisem tu. minuly rok som skoncila uspesne vysoku skolu. mam ukonceny druhy stupen Mgr. ucitelstvo vytvarneho umenia, tak som bola rok doma nezamestnana, teraz sa mi naskytla sanca a uz druhy tyzden ucim na sukromnej strednej skole, skola pootvarala nove odbory a formy studia a mala problem zohnat ucitela na moje miesto, moje miesto odmietlo viac ucitelov a teraz uz viem preco.....co ma dost zarazilo, neviem ako to chodi nemam ziadnu prax, bola som doma rok ako dlhodobo nezamestnana a poberala som socialnu davku 60 eur. ALE
1. nepridelili mi ziadneho uvadzacieho ucitela
2. po tom co som v ZIVOTE NEUCILA mi dali rozvrh rovno do ruky a ze mam ist ucit(nepoznala som skolu, ziakov) nikdy som nedrzala triednu knihu v ruke
3. skola ak vedela aky je problem zohnat ucitela na toto miesto mi NEPOSKYTLA ZIADNE PODKLADY! OSNOVY som si vyhladala sam, 15 tematickovychovnovzdelavacich planov (TVVP) som vypracovalala SAMA 2 tyzdne nonstop bez oddychu, vlastneho zivota, spanku(aby som mohla podla coho ucit)
4. na to ze je to sukromna skola za 14 hodin oducenych dostanem IBA 330 EUR v hrubom! JE TOTO PODLA VAS NORMALNE??? sice ucim 14 hodin t.j 63% plus 3 konzultacie s externistami ale v skole MUSIM BYT FYZICKY 22 hodin, takze som tam cele dni od rana do tretej.rovrh otrasny, jedna hodina rano a dalsia na obed....k tomu mi dali hned dozor o 7.00 rano!!!!!!!!!!!..k tomu este dochadzam a cestovne ma vyjde 40 eur mesacne a to nevravim ano o stravnom.....
5. takze ak to zhriem triednu knihu som prvy krat drzala v ruke minuly tyzden, nonstop som drela na TVVP planoch, ucim 6 rocnikov(4 na strednej) a 2 na gymnaziu, 3 novootvorene odbory, 4 predmety a 4 formy studia- TOTALNE VYCERPANA, VYSTAVENA, UNAVENA a to vsetko za nejakych smiesnych 290 eur v cistom a ak iodpocitam cestovne a stravne ostane mi 240 eur....JE TOTO PODLA VAS NORMALNE?????????????????????????????????????????? ??????
mia1986
28.09.12,19:30
citim sa ako vyuzita, hyenisticky doslova....
srska
28.09.12,19:38
JE TOTO PODLA VAS NORMALNE?????????????????????????????????????????? ??????
nie je.
a nie je ani normálne aby mala účtovníčka v štátnej príspevkovej organizácii plat 2500 evri:rolleyes:
mia1986
28.09.12,19:42
ja ani netusim v ktorej som platovej triede, nikto mi nic nevysvetlil ohladom skolstva a ja sa mam citim ako najvacsi idiot:(
pepsikova
28.09.12,19:47
..no, asi ťa tá práca dosť baví..lebo podľa toho, čo píšeš, už by som sa otočila a jemne tresla dvermi...škola očiviodne zanedbala svoje povinnosti, neviem, či ti dali nejaký nástupný plat, alebo aké pracovné podmienky máš v zmluve-ale fakt myslím, že sa necháš využívať..požiadaj o zvýšenie platu-rovno do očí riaditeľovi vysvetli, že všetko, vrátane učebných a pracovných pomôcok si musíš chystať sama-a za taký plat to nie si ochotná..a nájdi si niečo iné...viem, že to nie je jednoduché-ale máš svoju cenu...a kresliť tiež nevie bárskto...(ja napríklad mám problém s lineárnou kompozíciou-zasmej sa!...
...a len tak, medzi nami, ak pojdeš žiadať ten vyšší plat, tak predostri svoje podmienky a nevyjednávaj..nenechaj sa ukecať, ako kreslička sa stratíš aj v dizajnérstve-a za vyššie prachy..
mia1986
28.09.12,20:18
bola som rok po vysokej bez prace, bola som zufala, bola som na x pohovoroch u riaditeloch skol a nic...proste ked ma zavolali tak som vola cela bez seba ze mam svoju prvu pracu a dokonca na zmluvu nie dohodu.....bolo mi divne ze tam nechcu ucit ani skuseni ucitelia a potom o par dni som to pochopila, so slzami v ociach som sla domov zo skoly.....ked som s apytala kolegov co to m,a znamenat, tak vraj tam s kazdym novacikom takto jednaju, nedaju ni nic, nieto uvadzacieho ucitela, citim sa jak najvacsi debil, lebo ziaci na mna pozerali na prvej hodine a davali mi otazky a ja som vedela odpovedat, co budu preberat, ake su plany, ci bude z toho predmetu skuska, ako dlho sa bude ucit ci len prvy rocnik, alebo vsetky......je to na mna extremna psychicka zataz, napriklad odtala som maturantov stvrtakov.....ich mam teraz ucit ich maturitny predmet, doteraz ich ucila ina ucitelka, ktora mala svoj styl atd atd....ako zaciatocnicka sa citim strasne, ja im poznamky iba citama oni pisu do zosita....proste nemam prax na takuto zodpovednu pracu, ucim dokonca externisto(50 rocni ludia popri zamestnani) a tiez som sa citila ako debil, ked som im nevedela povedat z coho bude skusak, totiz som netusila a com je externe studium, kolko konzultacii maju mat za rok atd atd.....a co sa tyka platu zda sa mi toi za tu drinu uboho malo...
ewita888
28.09.12,20:29
Tak toto asi nebude dobrá škola, keď im nezáleží na tom, ako robia jej učitelia.. Daj reč s riaditeľom, máš úboho málo za takúto prácu..
pepsikova
28.09.12,20:31
..nenariekaj!!!..ak ukážeš, že dokážeš robiť za pár peňazí, utrápiš sama seba a nikomu nepomôžeš..naber odvahu a choď si pýtať viac peňazí!!..to v prvom rade..ak ti nedajú,choď preč!...neviem, kde žiješ, ale sú aj iné mestá a iné pozície, kde využiješ svoj talent...tu ti môžeme akurát tak dodať trochu energie, ale tvoj boj nevybojujeme!!..tak sa ukludni, zajtra sa vyvetraj,nemysli na nič a v pondelok konaj!!..a pocit, že zase budeš nezamestnaná na ten deň vyhoď z myšlienok, musíš veriť vo svoje sily!...
mia1986
28.09.12,20:34
no uvidim kolko ma to este bude stat sil, som v skusobnej lehote, ale za par eur sa neznicim uplne...
pepsikova
28.09.12,20:55
no uvidim kolko ma to este bude stat sil, som v skusobnej lehote, ale za par eur sa neznicim uplne.....

..alečo!..pracovník v skúšobnej dobe musí byť riadne poučený o výkone svojej práce!..tak neviem, čo ti je prednejšie-či trvalý stres za pár šupov, alebo zabojovať o tie šupky..
mia1986
28.09.12,21:02
studovala som an nete, som ako nekvalifikovana ucitelka a patrim do 9 platovej triedy-takze by som mala dostat 500 eur plus 6% priplatok pre zacinajucich t.j 530 eur
....ja ucim 14 hodin t.j 63,6 % a mam dostat 330 eur v hrubom minus tie sprostosti co odpúocitavaju, ostane mi nejakych 290 minus ak musim cestovat a aj sa najest tak 240 eur to je ZALOSTNE MALO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! toto je motivacia zacinajuchi ucitelov? cize ak je plny uvazok 22 hodin 500 eur, polovica 11 hodin je 250 ....ALE PRECO MUSIM BYT KURNIK V SKOLE 22 HODIN FYZICKY, KED UCIM LEN 14 TOTO MI NIKTO NEVYSVETLIL?????? ved to je o osem hodin viac
mia1986
28.09.12,21:04
ved som v skole kazdy den od 8.00 do 14.40 kym pridem domov je 16.00 tma...stresy cely mesiac a za to mi ma ostat len stvornasobok socialnej davky?
misoft
28.09.12,21:08
No ja to vidím takto (možno som trochu na gebuľu, ale čo už):
Škola potrebovala zaplátať dieru - zaplátali.
Škola potrebuje otroka a poskoka - majú ho.
Škola potrebuje ušetriť - nezaplatia ťa.
Škola potrebuje niečo a z niečoho učiť - našla si im to.
Škola sa istí - nemáš ani poriadnu zmluvu, kde by boli napísané koľko a za čo dostaneš.
Škola už bude mať všetko, čo nemala doteraz - dajú ti "padáka" (bez všetkého) a budeš tam, kde predtým.

Pokiaľ máš svoju hrdosť a veríš si - ukáž im zadok a padaj odtiaľ a nerob zo seba pre nich blbca - i keď si sa na prácu tešila. Ale takáto práca :eek: - to radšej robiť niečo iné a v kľude, bez buzerácie a zneužívania.
mia1986
28.09.12,21:08
cize minimalna mzda a este z nej odvody......ja s tym koncim zrejme....radsej budem robit v tescu, alebo casnicku za 400 euri a mam pokoj zadne stresy a zadna robota po pracovnej dobre ako driet jak debil cely mesiac v extremnom strese ako zacinajuci ucitel za 250 eur....
mia1986
28.09.12,21:09
a este kraviny ako zbierat kredity, celozivotne vzdelavanie atd atd, byrokracia, papierovacky stres.........
mia1986
28.09.12,21:12
misoft :mee:
misoft
28.09.12,21:17
Nesmokli - ukáž im chrbát. A vykašli sa na kredity (aj tak z nich ho*no budeš mať), učenie (na plate ti to veľa nepridá), byrokracia + papierovačky + stres - dostaneš vredy a čo potom? Ani najesť sa nebudeš môcť poriadne.
mia1986
28.09.12,21:19
netusila som ze ucitelia zarabaju tak zalostne malo, ved druha praca ich caka doma , priprava na dalsi den, oprava pisomiek atd atd....
misoft
28.09.12,21:19
No - teraz to už vieš!
mia1986
28.09.12,21:20
misoft- si ucitel, reps. mas z tym skusenosti????
misoft
28.09.12,21:24
NIE! :eek: (Ešte to by mi tak chýbalo) - ale stačí sa trochu začítať do príspevkov na Porade a hneď pochopíš, ako to beží. A pri tom čítaní sa už niečo nalepí.
mia1986
28.09.12,21:31
okej, sorry sorry som tu prvy krat.... no ak som mala byt riadne poucena, tak odpovedali co som sa len pytala. surovo ma posllai s rozvrhom do triedy----kaslat na cele uciteltvo, je to krasne povolanie ucim rada, ale keby to bola ina skola, iny pristup....
misoft
28.09.12,21:40
;) - ja to beriem s humorom - inak každé zamestnanie má svoje pekné i škaredé stránky - no keď tie škaredé prevládajú - sr*ť na neho.
BTW: som jednym zo známych "vyrývačov" a humoristov na porade - myslím si, že taký tretí - štvrtý v poradí :D
mia1986
28.09.12,21:48
dobre vediet :)dikk:)
logomania
29.09.12,13:23
Choď za riaditeľkou školy. Dobre sa priprav aby ťa ničím nezaskočili. Všetko si dobre premysli, čo im povieš, žiadaj uvádzajúceho učiteľa -vytlač si aj príslušný paragraf 28, na ktorý som ti dala link aby si mohla argumentovať, ak treba pozri aj zákonník práce, žiadaj upraviť primerane rozvrh, aby si mala max 4 okná za týždeň , žiadaj všetky informácie ktoré potrebuješ vedieť aby si svojim žiakom mohla odpovedať na otázky, ktoré si nevedela a potrebuješ ich. Jednaj kľudne a s rozvahou - nedaj sa vytočiť a za žiadnych okolností sa nerozplač!! Nehovor im , že dáš výpoveď , ale počkaj ako to budú riešiť. Vydrž mesiac , ak sa nič neurobí v tvoj prospech, napíš výpoveď nemusíš uvádzať žiadne dôvody ani písomne ani ústne. Počas výpovednej doby stačí napísať ku dňu x.xx.2012 dávam výpoveď. Ak to takto dopadne nezabudni si zobrať všetky plány, ktoré si napísala
mia1986
29.09.12,13:31
ked videli aka je situacia ze chyba ucitel mali si zavolat skuseneho ucitela a nie mna novacika, ja som nevedela do coho idem a mali mi dat aspon osnovy!!!!!!takto sa to nerobi, ale vraj na tej skole ej to bezne, a este mam ucit kopec odborov kazdy rocnik iny predmet, je to psycho.,..ked som sa pytal kde mam uvaduacieho ucitela tak pokrcili plecami ze tam nikto nemal, ako potom doatli hodnotenie ze nie neklasifikovany ucitel ale zacinajuci a potom samostatny? ani mi nevysvelili co je adaptacne vzdelavanie proste nic....
misoft
29.09.12,13:37
Rob, ako radí logomania, ak nepomôže, nastupuje moja alternatíva.