uzivatel222
28.09.12,21:44
Dobrý deň, dopredu sa ospravedlňujem ak tu takáto téma už je. Chcel by som si otvorit osobnú prepravu osôb nie taxík s taxametrom. Aké potvrdenia/licencie doklady potrebujem. Aký doklad musím dať zákaznikovy ? Potrebujem pokladňu? Našiel som informácie aj tu na porade ale sú z roku 2007 a rád by som vedel ako je to aktuálne či sa nezmenili zákony. Počul som že sa má niečo meniť na osobnej preprave. Za odpoveď vopred ďakujem
uzivatel222
28.09.12,19:50
alebo aký úrad má toto všetko na starosti ... dakujem
danushka
28.09.12,21:47
uzivatel222
30.09.12,12:41
Dakujem za tie linky, všetky som ich naštudoval, ale mám v tom TOTALNY CHAOS. Nerozumiem co vysiel novy zakon ze moze byt iba autobus a taxi ked ja v mojom meste vidim este plno aut ako osobna doprava/preprava ludi. Nepochopil som ze ci mozem mat transparent taxi na streche ked to mozu mat len poziarnici policajti a ostatný. Ake potrebujem povolenie z magistralu? A keby si chcem otvorit prepravu ludi tak potrebujem koncesiu? nestaci na to klasicka zivnosť? Ako sofer potrebujem IQ testy? Som s toho uplne mimo a mam v tom strasny hokej. A co k tej pokladnici? Mám zivnost na osobnu prepravu do 3,5t to my nestaci? Prosim niekoho kto sa tomuto rozumie alebo kto ma takuto prepravu nech napise co ako preco. Ďakujem Danushka za odpisanie ...
uzivatel222
30.09.12,13:40
Akurát som si zavolal taxi ako prišlo auto na aute mal zlty transparent na ktorom mal nalepene cisla, v aute ziadny taxameter. Ved toto ma byt uz davno zrusene? alebo nie? nerozumiem tomu. Alebo je nejaky sposob ako stale mat prepravu a nemusi to byt taxi? dakujem za odpovede
uzivatel222
01.10.12,15:02
ahoj danushka, nevies mi poradit na otazky co som sem napisal? vela ludi sa tu nevyjadrilo, neviem ako tu zvitidelnit tuto temu .. dakujem
avalik
01.10.12,15:31
prestuduj zakon 56/2012 a vyhlasku http://www.porada.sk/t198959-podnikanie-osobna-doprava.html#post2121048

informacie da aj Krajsky urad dopravy

Prevádzkovať osobnú dopravu možno ako autobusovú dopravu alebo ako taxislužbu. (§ 8)

ERP nepotrebujes - mas povinnost mat taxameter a vydat potvrdenie (od 1.1.2014 uz je ale povinnost taxametra s tlacou potvrdenia) (§29/1/g, §30/1/c, §56/9)
uzivatel222
01.10.12,15:43
toto som si uz nestudoval len neviem ako to chapat. ked si zavolam taxik tak vsetci funguju este ako osobna preprava ziadny taxameter ziadne potvrdenie. robia to na cierno?
avalik
01.10.12,16:10
toto som si uz nestudoval len neviem ako to chapat. ked si zavolam taxik tak vsetci funguju este ako osobna preprava ziadny taxameter ziadne potvrdenie. robia to na cierno?

cital si aj §56 ? ... ak mas otazky, zajdi si na Krajsky urad dopravy, tam ta usmernia
uzivatel222
01.10.12,18:55
Prestudoval som si este raz poriadne §56 , ked zajtra zavolam na krajsky urad dopravy tak mi povedia len o autobusovej doprave a o taxi sluzbe. Ale co tie taxi co funguju stale ako osobna doprava? ziadny taxameter, robia to na cierno? alebo sa to da nejako obist? dakujem za odpoved
Katy a R
01.10.12,19:09
Prestudoval som si este raz poriadne §56 , ked zajtra zavolam na krajsky urad dopravy tak mi povedia len o autobusovej doprave a o taxi sluzbe. Ale co tie taxi co funguju stale ako osobna doprava? ziadny taxameter, robia to na cierno? alebo sa to da nejako obist? dakujem za odpoved
čo k tomuto :confused: - Noch einmal - § 56 (iba som si ho prečítala;))
avalik
01.10.12,19:14
Prestudoval som si este raz poriadne §56 , ked zajtra zavolam na krajsky urad dopravy tak mi povedia len o autobusovej doprave a o taxi sluzbe. Ale co tie taxi co funguju stale ako osobna doprava? ziadny taxameter, robia to na cierno? alebo sa to da nejako obist? dakujem za odpoved

tak este raz §56

(6) Povolenia, dopravné licencie a iné rozhodnutia a osvedčenia vydané podľa doterajších predpisov zostávajú v platnosti do vyznačeného dňa ich platnosti; ak nemajú vyznačenú platnosť, platia do 4. decembra 2015.

ved sa to opytaj na KUD
uzivatel222
01.10.12,19:22
takze keby som mal pred 1.3.2012 licenciu na osobnu dopravu tak do 4.12.2015 by som to mohol vykonavať a ked si to chcem zalozit teraz tak uz len taxi sluzbu?
martin33AA
09.10.12,15:49
Ak mas problem z odborný zástupcom - veducim dopravy, nie problem viem dodat, a všetko bude ourajt