cibinka
29.09.12,08:09
Ahojte. Môj klient podniká v oblasti reštauračných služieb vo vozidlách železničnej dopravy (reštauračný vozeň). V zákone č. 289/2008 Z.z. o používaní ERP je uvedené, že povinnosť evidovať tržbu v ERP sa nevzťahuje okrem iného aj na : predaj tovaru súvisiaceho s poskytovaním doplnkových služieb vo vozidlách železničnej dopravy, autobusovej dopravy, leteckej a vodnej doprave. DÚ je názoru, že naňho sa povinnosť nevzťahuje a vyrúbila jemu, aj všetkým ostatným pokutu. Vo vyjadrení sú názoru, že keby túto službu poskytovali železnice, ich by sa to týkalo. Teda zákon jednoznačne možno pochopiť rôzne. Som názoru, že uvedený zákon platí pre všetkých rovnako, a teda aj pre železnice. Výnimka je jednoznačne citovaná a mala by platiť pre všetkých! Čo Vy na to?
Vďaka za Vaše názory a vyjadrenia:)!!!
blavaciko
29.09.12,08:14
dolezite je slovne spojenie "doplnkovych sluzieb". ono co je to doplnkova sluzba? zvacsa by to mala byt sluzba ktorou sa doplna poskytovanie inej sluzby alebo predaj tovaru. Avsak musi to byt doplnkova sluzba k sluzbe toho isteho poskytovatela?

ja by som teoreticky suhlasil s danovym uradom v tomto, pokial tvoj klient nepodnika aj v oblasti zeleznicnej dopravy, zrejme sa nejedna o doplnkovu sluzbu.
Zalezi ako velmi si verite na pripadnom sude, je jasne, ze mozno by sa to obhajit dalo
marjankaj
29.09.12,08:22
Ahojte. Môj klient podniká v oblasti reštauračných služieb vo vozidlách železničnej dopravy (reštauračný vozeň). V zákone č. 289/2008 Z.z. o používaní ERP je uvedené, že povinnosť evidovať tržbu v ERP sa nevzťahuje okrem iného aj na : predaj tovaru súvisiaceho s poskytovaním doplnkových služieb vo vozidlách železničnej dopravy, autobusovej dopravy, leteckej a vodnej doprave. DÚ je názoru, že naňho sa povinnosť nevzťahuje a vyrúbila jemu, aj všetkým ostatným pokutu. Vo vyjadrení sú názoru, že keby túto službu poskytovali železnice, ich by sa to týkalo. Teda zákon jednoznačne možno pochopiť rôzne. Som názoru, že uvedený zákon platí pre všetkých rovnako, a teda aj pre železnice. Výnimka je jednoznačne citovaná a mala by platiť pre všetkých! Čo Vy na to?
Vďaka za Vaše názory a vyjadrenia:)!!!
No ak sa naňho povinnosť nevzťahuje, tak potom prečo pokuta?:eek:
evina
29.09.12,09:50
Ahojte. Môj klient podniká v oblasti reštauračných služieb vo vozidlách železničnej dopravy (reštauračný vozeň). V zákone č. 289/2008 Z.z. o používaní ERP je uvedené, že povinnosť evidovať tržbu v ERP sa nevzťahuje okrem iného aj na : predaj tovaru súvisiaceho s poskytovaním doplnkových služieb vo vozidlách železničnej dopravy, autobusovej dopravy, leteckej a vodnej doprave. DÚ je názoru, že naňho sa povinnosť nevzťahuje a vyrúbila jemu, aj všetkým ostatným pokutu. Vo vyjadrení sú názoru, že keby túto službu poskytovali železnice, ich by sa to týkalo. Teda zákon jednoznačne možno pochopiť rôzne. Som názoru, že uvedený zákon platí pre všetkých rovnako, a teda aj pre železnice. Výnimka je jednoznačne citovaná a mala by platiť pre všetkých! Čo Vy na to?
Vďaka za Vaše názory a vyjadrenia:)!!!

Prikláňam sa tiež k názoru DÚ. Doplnkový je doplnok slúžiaci /doplňujúci/ k hlavnému- a pre Tvojho klienta je to činnosť hlavná. Vedľajšia doplnková je podľa mňa pre tých, ktorí ako hlavnú poskytujú tú službu dopravnú.....