Harendil
29.09.12,08:17
Dobrý deň,
na úvod by som začal s tým, že vďaka rovnakej IP adrese, ktorú mám rovnakú s Neviemkým som dostal ban na istom WoW servery. Samozrejme Administrátori tvrdia, že kvôli pravidlám napísaným písmom veľkosti jedna, v pravom dolnom rohu na ktorý si musím vziať lupu unban nepripadá v úvahu.
To však už bolo v čase, keď bol obiednaný nový internet, ktorý by mal prísť tento pondelok 1.10.2012.
Tak sa vás chcem opýtať, či zmena internetu nejako zmení aj IP adresu a ak nie, tak či má zmysel pýtať sa technikov od pomaranča (Orange), či by to dokázali zmeniť.
Ďakujem za odpoveď,
prajem príjemný deň.
Fero11
29.09.12,07:15
Neviem co je to WoW server (ale podla google asi world of warcraft).
Co sa tyka IP adresy, tak z urciteho hladiska sa daju rozdelit na verejne a neverejne.
Kazdy provider ma v tom inu politiku, niektory prideluje kazdemu klientovy verejnu, iny zas prideli verejnu jednemu segmentu, cize do internetu sa hlasi s tou istou IP adresou viac zariadeni (PC) ... to je asi tvoj pripad.
V niektorych pripadoch ak mas neverejnu IP adresu, je mozne si ju od poskytovatela kupit.
Ak budes mat ineho providera ako do teraz, tak urcite inu IP adresu budes mat
Charon
29.09.12,08:13
Ak zmeníš poskytovateľa (providera) tak sa Ti zmení IP adresa na 100%. Každý poskytovateľ má jedinečnú IP adresu, a až na základe nej prideľuje IP adresy svojej "podsiete". Napr. si môžeš svoju IP adresu skontrolovať tu: http://www.ip-adress.com/ip_tracer/ Ako si môžeš všimnúť riadok "My ISP" teda Môj Internet Service Provider špecifikuje Tvojho poskytovateľa pripojenia. Ak sa zmení, zmení sa aj Tvoja IP.
Väčšinou poskytovatelia ponúkajú dynamickú IP, teda adresu, ktorá Ti je pridelená sa generuje dynamicky, na základe nejakej voľnej IP adresy. Po reštartovaní Tvojho modemu, resp. jeho vypnutí na cca 10 sekúnd by Ti mala byť pridelená nová IP adresa podsiete a mal by si sa na WoW môcť prihlásiť. Že sú IP prideľované dosť náhodne si môžeš všimnúť aj tým, kde Tvoj pripojovací server je. Napr. mne ukazuje na server, ktorý je umiestnený cca 200 km od môjho bytu.
A presne takto sa aj stalo, že niekomu, kto dostal ban na hru sa zmenila IP a bola následne pridelená Tebe.

Teda rada: Vypni si modem, počkaj chvíľu - 1 minútu a pripoj sa opäť. Malo by to byť už ok.
Harendil
29.09.12,12:18
Veľmi pekne ďakujem za včasné odpovede, ktoré pre mňa mali taktiež informačnú hodnotu.
(Fero11 nehnevaj sa ak určím za lepšiu odpoveď Charonovu...)