viktorviktor
29.09.12,13:20
Inštalácia wifi routra asus nr-10 do win xp prebehla v poriadku, ale pri každom re - štarte sa zobrazuje ponuka na odinštaláciu, potom na inštaláciu a ešte ďalšie tri ponuky, potrebujem poradiť ako tomu zabrániť. Skúsil som ištalovať iné programíky, tie sú v poriadku.
Fero11
29.09.12,12:04
Router sa neinstaluje (router sa nastavuje/konfiguruje) .... samozrejme do routera sa da instalovat FW, ale to je ina kapitola.
Vykasli sa na programiky cez ktore sa nastavuje router a pouzi na to klasicke webove rozhranie.
Do riadku kde sa vpisuje www adresa napis IP adresu routra (velmi casto je napisana zo spodu routra napr. 192.168.1.1 a malo by tam byt aj default meno a heslo).
Urcite sa ti tam bude konfugurovat pohodlnejsie.
Dolezite aby ti fungovala korektne siet, je potrebne nastavit DHCP server (to sa nastavuje v LAN rozhrani). DHCP prideluje pripojenym pocitacom IP adresy.
Tak by si mal poriesenu vnutornu LAN siet.
Dalsou dolezitou castou je nastavit rozhranie WAN t.j. cast ktorou sa router pripoji na vonkajsiu siet internet.
V zavislosti od tvojho pripojenia si to nastavis
viktorviktor
29.09.12,12:35
router je nakonfigurovaný, IP adresa v poriadku, DHCP LAN aj VAN, všetko beží ako má, len pri štarte/reštarte systému to všetko chce zopakovať. Tie "programíky" nemajú súvistlosť s routrom, chcel som skúsiť, či to nerobí autorun
misoft
29.09.12,12:50
Otázka. Po štarte/reštarte čoho! Lebo pokiaľ je router nakofigurovaný (nastavená IP pre prividera, nastavený WLAN - heslo, meno siete, zebezpečenie, WAN i LAN, DHCP povolené) , tak ani vypnutie konfiguráciu nezruší! Toto vyzerá (nehnevaj sa) na problém medzi klávesnicou a stoličkou. Ak ide o štart/reštart počítača a musíš niečo pre pripojenie nastavovať - zle si si nastavil sieťové karty v počítači.
Takže pokiaľ je router OK, nastav sieťovú kartu i kartu WiFi v počítači tak, aby obe si zisťovali IP adresu od routera a DNS bránu od routera AUTOMATICKY. Potom by sa nemalo stať, že vypneš a zapneš PC a nepripojí ťa. Pokiaľ je na kartách nastavené automatické získavanie - počítač vždy prijme IP i DNS od routera a pošle mu potvrdenie.

Malý príklad. Moja dcéra má netbook, nosí ho do školy, je tam na sieti - a len vyhľadá sieť a pripojí sa. Príde domov, zapne a automaticky ju k mojej sieti doma pripojí - NIČ nepotrvrdzuje, nenastavuje. To isté je aj u ďalších dvoch NB v domácnosti a to nepočítam stolný PC, ktorý je pripojený LANom. Na žiadnom z nich som po reštartoch nikdy nemusel niečo nastavovať - stačilo len, aby karty získavali údaje automaticky.


A na rôzne programíky sa zvysoka vys*er - len bordel narobia.
viktorviktor
29.09.12,13:27
ide o štart/reštart počítača a NEMUSÍM niečo pre pripojenie nastavovať, Keď vypnem a zapnem vždy ma pripojí, a pripojí aj dcéry, vyskakujú okná ktoré ma otravujú
misoft
29.09.12,13:36
Ale bolo spomínané - router nepotrebuje žiadnu inštaláciu, pretože router je tak trochu tiež počítač (pre sieť sa to takto javí). Router je samostatný, do jeho nastavení sa dostaneš cez webový prehliadač. Odinštaluj tú nezmyselnosť v počítači o routeri a budeš mať pokoj. Urob to v Núdzovom režime cez Odobrať programy a....
S routerom "komunikuj" cez jeho IP adresu (napr. 192.168.0.0. - príklad) - žiadne iné programy a blbosti k tomu nepotrebuješ.
viktorviktor
29.09.12,14:19
S routerom komunikujem cez jeho IP adresu, problém sú okná, ktoré keď zhodím, alebo ponechám na monitore neprekážajú, ne....., jedine otravujú, že ich musím odkliknúť aby sa stratili z obrazovky/lišty
kamowski
29.09.12,16:06
Akosi som nikde nenašiel info o tvojom wifi routri asus nr-10.
A akosi nechápem aké okná ti vyskakujú.
Môžeš sem dať prosím obrázok o tých oknách aj nejaký link na ten router?
Jeden by ti aj pomohol ale nevie v čom :(
viktorviktor
29.09.12,16:32
zakúpené v septembri
router asus RT-N10 C1,
okná
VPS Wizard a v ňom 3 body - dám len prvý - 1. podľa pokynov nainštalujte..... na konci je možnosť ďalšie/storno,
daľšie - Potvrďte odobranie inštalácie OK/zrušiť
potom ešte firmware restoration - to som dal, ešte Device discovery

a tie okná sa stále zobrazujú, napriek tomu že všetko pracuje
Vlado40
29.09.12,16:51
Pozri sa ,ktoré programy sa zapínajú po štarte PC a vypni nepotrebné programy.Zruš zapnutie tohto programu po štarte PC ,ktorý robí problém a je to.Použi napr. CCleaner,alebo klikni štart-spustiť-napíš msconfig.exe-enter a tam v položke startup.
http://www.filehippo.com/download_ccleaner
viktorviktor
29.09.12,18:28
použil som msconfig.exe, odfajkol v po spustení unistal wifi router, reštartoval, musel som znovu zadať normálne spustenie, reštart a znovu zafajknuté unistal router, cleaner som použil tiež, skúsim ešte zajtra, dnes to ide neskutočne pomaly, ale najskôr budem mať nejakú vírusovú motolicu -:),
misoft
29.09.12,21:58
No to asi budeš mať. Prejsť antivírom, malwarebytes.
viktorviktor
30.09.12,15:36
ccleaner a malwarebytes to vyriešili, ďakujem