erpanet
29.09.12,20:16
Dobrý deň,
neviem, či som zle hľadal, ale na môj problém som nenašiel v žiadnej téme odpoveď.
Chcem sa spýtať, či prevádzkovateľ internetového obchodu má právo zverejniť nezodpovedných zákazníkov na čiernej listine? Ide konkrétne napríklad o zákazníkov, ktorí si objednajú tovar na dobierku a neprevezmú ho a podobne... Niektoré obchody to majú a bežne takto zverejňujú zákazníkov.
Ak je to povolené, v akom rozsahu sa môžu zverejňovať títo zákazníci? Ak je zverejnené meno, priezvisko a mesto, neporušuje sa už tým zákon o ochrane osobných údajov?
Za odpoveď vopred ďakujem.
Dáša_
29.09.12,18:40
nemôžeš - bol tu už prípad, keď obchod zverejnil iba pre vystrahu vymyslene mená a aj to musel stiahnuť.
erpanet
29.09.12,18:54
nemôžeš - bol tu už prípad, keď obchod zverejnil iba pre vystrahu vymyslene mená a aj to musel stiahnuť.

Ďakujem za odpoveď. Takže všetky tie obchody, ktoré zverejňujú takéto "čierne listiny" (našiel som ich na nete veľa) porušujú zákon o ochrane osobných údajov? Aj v prípade, že majú uvedené len meno a priezvisko zákazníka?
Gaba30
06.01.13,15:33
Dobrý deň

Ak v kostole je vyvesený zoznam o platiteľoch tzv. rokoviny , kde je uvedené meno, priezvisko a adresa, porušujeme tým tiež zákon o ochrane osobných údajov?
Podľa mňa asi áno, lebo okrem toho, že je tam meno a adresa, výška platby, ešte je to akoby aj zverejnenie náboženskej príslušnosti.

Prosím o názor.
A ak je to porušenie, stačí ak by sme mali súhlas od týchto všetkých ľudí so zverejnením údajov, už by to bolo OK?

Vopred ďakujem.