Juhele
30.09.12,10:14
Dobrý deň,

Chcel by som prenajímať jedno zariadenie pre firmy, agentúry na firemné večierky, propagačné akcie a pod. Hodnota celého zariadenia je cca 5000€. Mám už pár záujemcov, ale ešte som neurčil cenu za prenájom. Nechcem to s cenou prestreliť a zároveň nechcem ísť s cenou príliš dole. Ako určiť najvhodnejšiu cenu prenájmu? Určiť hodinovú sadzbu alebo ponúknuť kompletný balík all inclusive napríklad 10% z hodnoty zariadenia za jednu akciu? Ďakujem.
ACCNT
30.09.12,10:30
konkurencia daco podobne nema? neda sa pozicat tvoje zariadenie u konkurencie po castiach?

ak ti ide o pomer nakupna cena/pozicovne, tak si mozes kuknut hocijaku pozicovnu(napr. pozicovnu naradia) a tam si kuknut tie pomery na zariadeniach v podobnej nakupnej cene. zalezi ale od prinosu tvojho zariadenia.
napr. traktor v predajnej cene 8700 eur poziciavaju po 250 eur(neviem ci s dph)/den(teda asi 8 hod)....toto je cena co som nasiel na prvej stranke. aby sa to dalo nejak statisticky zhodnotit, tak si musis kuknut viac ponuk.
alebo si najdi nejaky cennik zazitkoveho webu a kukni si tam ten pomer-to bude asi lepsie ako s pozicovnou naradia :D
Indeed
30.09.12,10:33
Pýtaj TOĽKO , koľko potrebuješ .
Indeed
30.09.12,10:34
TRH Ťa porieši..., o to sa neboj , niektorí sa už zadrhli....