zannykaa
30.09.12,10:51
dobry den,prosím vás chcem predať dom na ktorom je ťarcha doz.bývania. niekede som počula,ze sa to dá,a ze ťarche ponúknem náhradné bývanie (napr. byt),ktoré musí po tretí krát prijať. čo je na tom pravdy?? alebo ako predať takýto dom?? dakujem
bubkoch
30.09.12,09:09
dobry den,prosím vás chcem predať dom na ktorom je ťarcha doz.bývania. niekede som počula,ze sa to dá,a ze ťarche ponúknem náhradné bývanie (napr. byt),ktoré musí po tretí krát prijať. čo je na tom pravdy?? NIC alebo ako predať takýto dom?? normalne, kupno-predajnou zmluvou ... kupujucemu, ktory bude ochotny tarchu akceptovat dakujem

v texte ... alebo ste lacno/darovanim prisli k nehnutelnosti a teraz rozmyslate ako ju fajne spenazit ? ale tá tarcha, mrcha, tuhy koren ma ... :D
zannykaa
30.09.12,10:45
ale ja to chcem predať bez tej ťarchy,ona z predajom súhlasí,len nechce ostať na ulici. a ja zase nechcem ťarche kupovať 5izbový rod.dom,len preto ze jej sa taký páči. to ako sme prišli k nehnutelnosti je úplne jedno,chceme ho proste predať,ja to nechcem predať s nou. vie sa mi niekto vyjadriť k tomu,ze či je pravda to,ze musí prijať mnou ponúkanu nehnutelnosť? to mi totiz povedali na obecnom úrade,ze ak ťarcha robí problémy moze najviac dvakrát odmietnuť moju ponuku,a tretíkrát musí prijať.
bodliak
30.09.12,11:15
to mi totiz povedali na obecnom úrade,ze ak ťarcha robí problémy moze najviac dvakrát odmietnuť moju ponuku,a tretíkrát musí prijať.

Blbosť.
ivka70
30.09.12,11:18
ale ja to chcem predať bez tej ťarchy,ona z predajom súhlasí,len nechce ostať na ulici. a ja zase nechcem ťarche kupovať 5izbový rod.dom,len preto ze jej sa taký páči. to ako sme prišli k nehnutelnosti je úplne jedno,chceme ho proste predať,ja to nechcem predať s nou. vie sa mi niekto vyjadriť k tomu,ze či je pravda to,ze musí prijať mnou ponúkanu nehnutelnosť? to mi totiz povedali na obecnom úrade,ze ak ťarcha robí problémy moze najviac dvakrát odmietnuť moju ponuku,a tretíkrát musí prijať.

Nic nemusi tvoja tarcha prijat, ona ma dozivotne pravo na tu nehnutelnost, ku ktorej je tarchou.
Ak ty chces predat nehnutelnost bez tarchy, musis tarchu najskor odstranit a to sa da legalne len tak, ze sa s nou dohodnes na inych podmienkach (napr. jej kupis dom, byt a pod.), s ktorymi ale ona musi suhlasit a sucasne ti podpisat navrh na zrusenie tarchy na dome.
Pokial suhlasit nebude, nemas ako zrusit tarchu na dome, ktory chces predat.
Ak nenajdes kupca, ktory ho kupi aj s tou tarchou, dom nepredas.
zannykaa
30.09.12,11:24
dakujem za odpovede.aspon viem.