zuzana cinova
30.09.12,12:17
Ahojte poraďáci. Mám pred sebou zmluvu o postúpení a prevzatí práv a povinností,ktorú uzavrela naša firma ako zhotoviteľ s nadobúdateľom a objednávateľom. Jedná sa o službu,ktorá bola dodaná,záloha prijatá,faktúra vystavená,dph odvedená...avšak touto zmluvou sa všetky práva a povinnosti presunuli na nadobúdateľa-jemu vzniklo právo na prijatie úhrady za službu....som z toho jeleň...tak mám vystaviť dobropis k vystavenej faktúre dňom podpisu zmluvy 11.9.2012 a upraviť základ dane v priznaní k dph za september? Jedná sa o dosť vysokú sumu a dátum dodania bol 29.6.2012 Ďakujem. Ešte som to nerobila...
:eek:
ani1
30.09.12,11:23
Asi presne nechápem pojem dobropis.... Ak mi niekto omylom zaplatil faktúru dvakrát, asi to dobropisom nemôžem riešiť, môžem im prevyšujúcu sumu vrátiť ako mylná platba? Lenže odvtedy sme platcami DPH, to s tým nesúvisí, však? Prosím ako to mám čo najjednoduchšie vyriešiť? Ďakujem za pomoc.
Tweety
01.10.12,06:16
Asi presne nechápem pojem dobropis.... Ak mi niekto omylom zaplatil faktúru dvakrát, asi to dobropisom nemôžem riešiť, môžem im prevyšujúcu sumu vrátiť ako mylná platba? Lenže odvtedy sme platcami DPH, to s tým nesúvisí, však? Prosím ako to mám čo najjednoduchšie vyriešiť? Ďakujem za pomoc.
Dobropisom to nerieš, veď nemáš čo dobropisovať, platbu treba obratom vrátiť.
martuli
05.11.12,12:35
Uznali mi reklamáciu v Telekome, musela som však predtým normálne uhradiť faktúru v nemalej výške. Odpoveď prišla, že reklamáciu uznávajú a peniaze vyplatia dobropisom, lenže ja nemám ani šajnu čo to je. Vrátia mi to vcelku, alebo to budú odratávať z faktúry? Ďakujem.
Tweety
05.11.12,12:48
Uznali mi reklamáciu v Telekome, musela som však predtým normálne uhradiť faktúru v nemalej výške. Odpoveď prišla, že reklamáciu uznávajú a peniaze vyplatia dobropisom, lenže ja nemám ani šajnu čo to je. Vrátia mi to vcelku, alebo to budú odratávať z faktúry? Ďakujem.
Dobropis- niečo k dobru, peniaze budú vrátené alebo ich odpočítajú z budúcich plnení. Záleží na tom, ako ste sa dohodli.
yvonlet
20.12.12,09:26
DObry den

chcela by som Vas poprosit o radu. Uctovali sme sluzby internetu na zaklade splatkoveho kalendara 518/379. Potom sme ale po problemoch s nimi poslali vypoved zmluvy v maji a az teraz po kazdomesacnom vyvolavani mi zaslali dobropis. Otazka znie, ked je to dobropis ako faktura mozem priamo fakturu zauctovat -518/-379? alebo cez FA -518/-321 a IDO: 379/321?

Dakujem za radu
Tweety
20.12.12,09:49
Kedže ste o dodáv. neúčtovali , tak aj dobropis by som účtovala rovno cez 379.