peres
30.09.12,13:45
mám teraz čerstvo založenú s.r.o, robím prerábky bytov a momentálne dochádzam každý deň do BA cca 150km denne, mám súkromné auto a vzhľadom na to že je staršie nechcem ho vkladať do majetku, keď som dobre čítal tak ho môžem prihlásiť na DU, zaplatiť daň a môžem si uplatniť do nákladov 0,183/km a spotrebu podľa TP chcel by som vedieť či musím potom vypisovať každý deň príkaz na jazdu a vyučtovanie alebo to vyučtovať naraz keď ukončím prácu na zákazke cca 14 dní(autom za celý čas jazdím len ja Ráno odchádzam a večer sa vraciam z BA) a na súkromné účely mám doma druhé auto ešte chcem doplniť že v s.r.o som konateľ
účtovníčka_prešov
17.10.12,06:53
auto ak nahlásite na daňový, píšete si jazdy bez nároku na amortizáciu 0,183/km s tým, že si do nákladov môže dať opravy, poistku, prezutie auta.. Ak auto nemáte nahlásené, počítate si cestovné príkazy, stačí vám v rámci jednej zákazky vypísať jeden cestovný príkaz s rozpísanými cestami, tu si uplatňujete náhradu 0,183/km. Okrem toho si môžete počítať aj stravné. V prvom prípade, v prípade nahlásenia auta, daň platíte od mesiaca nahlásenia na daňový úrad do dátumu odhlásenia. Pri cestovných príkazoch platíte daň za mesiace v ktorých ste si písal cestovné príkazy. Od nového roku sa už daň bude počítať na dni, nie na mesiace ako doteraz.
marjankaj
17.10.12,06:57
Je to s.r.o. Bude si robiť cesťáky.
Nič nemusí nahlasovať. Jednoducho podá daňové priznanie do 31.1.2013.

Ak ho vloží do majetku s.r.o. tak nemá nárok na 0,183 €/km.
truch
17.10.12,06:59
Kto je majiteľom a držiteľom auta? Ak ty, tak robíš CP a zaplatíš DzMV v januári, ak je majiteľom auta niekto iný, napr. manželka, môžeš robiť CP a nemusíš platiť DzMV.