ejuskatn
22.02.06,08:58
dobrý deň, som začínajúci živnostník, chcem sa spýtať či dotácia z ÚP má byť zaúčtovaná ako príjem a či si môžem v danom roku kedy mi bola táto dotácia poskytnutá uplatniť paušálnu daň, lebo potom mi to robí aj s mojím platom vyšší príjem, jedná sa o sumu /tej dotácie 60.000,- Sk/ Ďakujem.
Terezap
24.02.06,22:46
Príjem z dotácie zaúčtuješ len vo výške výdavkov z nej. Ak si vyčerpala celú dotáciu v roku 2005,tak potom celú. Samozrejme, že paušálne výdavky si môžeš uplatniť aj Ty. O dotácii sa tu toho píše veľa. Ahoj a hľadaj.
Marianna01
25.02.06,20:33
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom, len dodám: zaúčt. dotácie v PD - príjem neovpl. ZD - dotácie. Keď si zo 60,000 vyčerpala napr. 30.000, tie preúčtuješ na príjem ovpl. ZD cez interný doklad, alebo cez uzávierkové operácie.
Zita5
25.02.06,20:35
views
29.10.07,18:05
dobri den zajtra mam testy na dotaciiu pomoze niekto ake otazky tam maju byt a ci len vsetko sa len dopisuje alebo kruzkuje??? pomozte poznam nejake tie veci co potrebuje zacinajuci podnikatel ale neviem co urad vyzaduje v tych testoch aby som dostal tu dotaciiiu pomozte ak viete ake otazky priblizne a vcom to spociva vlaastne tie otaky co a ake su tam dikkkkk pomozte????,