sikovnica
01.10.12,12:03
Dobry den,
prosim Vas, poradte... mam tu 1 firmu, ktora od 1.10. zamestnava uz len 1 zamestnankynu na rodicovskej dovolenke. Socialku aj zdravotnu poistovnu sme vyriesili, ale ako danovy urad? Mame zrusit registraciu platitela? Alebo ostat platitelia a podavat nulove prazdne vykazy az kym ta pracovnicka nenastupi pripadne neukonci pracovny pomer?
Dakujem
S.
Tweety
01.10.12,10:08
Dobry den,
prosim Vas, poradte... mam tu 1 firmu, ktora od 1.10. zamestnava uz len 1 zamestnankynu na rodicovskej dovolenke. Socialku aj zdravotnu poistovnu sme vyriesili, ale ako danovy urad? Mame zrusit registraciu platitela? Alebo ostat platitelia a podavat nulove prazdne vykazy az kym ta pracovnicka nenastupi pripadne neukonci pracovny pomer?
Dakujem
S.
To ste ju odhlásili z poistenia?
sikovnica
02.10.12,10:43
Nie. Napisala som, ze sme to vyriesili, cize viem, co s nou. Socke budeme davat nulove mesacne vykazy a zdravotnej ani to nie.

Ale moze mi niekto poradit, co s danovym uradom?
Tweety
02.10.12,10:59
Nie. Napisala som, ze sme to vyriesili, cize viem, co s nou. Socke budeme davat nulove mesacne vykazy a zdravotnej ani to nie.

Ale moze mi niekto poradit, co s danovym uradom?
Spoj sa so správkyňou dane, ale podľa mňa nič nebudete dávať, myslím mesačne a ročne, kedže nevyplácate žiaden príjem.
sikovnica
02.10.12,11:47
No jo, spojim sa. Ale vies, aj do Socky musime podavat nulove hlasenia a nic nevyplacame. Tak by som sa nedivila, keby mi daniari kazali kazdy mesiac zbytocne tlacit papiere a minat na postovnom :(
sikovnica
04.10.12,05:35
Tak som dala dopyt na financne riaditelstvo a pre tych, ktorych to zaujima, je tuto odpoved:

Dobrý deň,
Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
Podľa § 49a zákona NR SR č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov ZoDP ak dôjde k zmenám skutočností zakladajúcich povinnosť registrácie podľa tohto zákona, najmä ak daňovníkovi zanikne daňová povinnosť je povinný tieto skutočnosti oznámiť správcovi dane do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí mesiaca, v ktorom tieto zmeny nastali.
Uvedené platí i v prípade, ak platiteľovi dane zanikla povinnosť zrážať daň, alebo preddavky na daň, alebo daň vyberať, napríklad ak mu z titulu nezamestnávania pracovníkov, zanikla povinnosť zrážania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti.
Oznámenie zmien skutočností príslušnému správcovi dane platiteľ dane vykoná prostredníctvom tlačiva žiadosti o registráciu fyzickej osoby, alebo prostredníctvom tlačiva žiadosti o registráciu právnickej osoby, (riadok 03 tlačív).
Uvedené tlačivá sú k dispozícii na webovej stránke Finančného riaditeľstva SR, www.financnasprava.sk (http://www.financnasprava.sk) a sú k dispozícii i na príslušnom kontaktnom mieste u správcu dane.
V prípade, že budete ešte vyplácať príjmy zo závislej činnosti, nie je potrebné zrušiť registráciu, len oznámiť správcovi dane, že prechodne nebudete zrážať preddavky na daň a že nebudete predkladať mesačné výkazy. Ak úplne prestanete vyplácať príjmy zo závislej činnosti zrušíte u správcu dane registráciu platiteľa dane z príjmov zo závislej činnosti.
Ing. Jozef Ďuriš
Odbor služieb pre verejnosť
Kompetenčné centrum finančných operácií
Banská Bystrica