player85
01.10.12,12:06
Dobry den rada by som sa informovala či mozem ziadat vratenie platby, ked mi balicek nieje doručeny- ked sa stratil. Na jednej aukcii som vyhrala vec ktoru som drazila, peniaze za vyhranu aukciu som uhradila na cislo uctu predavajucej. Ona mi balik poslala ale stale nic mi nedorazilo, poslala mi na mail aj podacie cislo baliku avšak toto podacie cislo eviduju uplne na inej adrese ako je moja. je mozne ze to postarka nejako poplietla. Ja by som len rada vedela na čo mam v tomto pripade narok, dakujem :)
ivka70
01.10.12,10:15
Predavajuca musi dat veci dokopy.
Ona ti dala nejake xpodacie cislo, ktore ale posta neeviduje na tvoju adresu.
V takom pripade bud tebe nic neposlala (a zavadza ta tym podacim cislom) alebo balicek poplietla a napisala nan zlu adresu, a prijemca balicek nevratil.

V kazdom pripade predavajuca musi preukazat, ze ti nieco odoslala a ak to neprislo, tak vyreklamovat zasielku na poste.
Posta vrati peniaze za nedorucenu zasielku jej (ak taka zasielka existuje), ona ti musi vratit peniaze (ako neopravneny zisk, kedze prijala peniaze za nieco, co neodoslala).
player85
01.10.12,10:20
Predavajuca mi poslala na mail kopiu podacieho listka s tym ze dnes pojde na postu veci doriesit, ciže kazdopadne ja na vratenie penazi mam narok,kedze som nic neobdrzala, vsak???
JAJA11
01.10.12,10:35
Predavajuca mi poslala na mail kopiu podacieho listka s tym ze dnes pojde na postu veci doriesit, ciže kazdopadne ja na vratenie penazi mam narok,kedze som nic neobdrzala, vsak???

určite je nárok na vrátenie peňazí.... najskôr však treba počkať na prešetrenie na pošte... ak je balík stratený, mala by to spraviť tá pani, ktorá má peniaze od vás, sama, pokiaľ je to seriózny človek.... :o
Letko
01.10.12,10:39
Keď som predával ja a poslal doporučene do UK cez eBay, zásielka nedošla, peniaze som vrátil, na pošte vyreklamoval a dostal svoje peniaze späť. Takto by mala postupovať aj predávajúca. Ty si neuzatvárala obchod s Poštou ale s predávajúcou.