PETRPAN1
01.10.12,12:13
Želám pekný deň a hneď mám otázku.
Prosím vás, kde zistím postup, ako sa presídliť ako fyzická osoba niekde za optimalizáciou daní. Ročný príjem cca 500 tis e.
ďakujem za info
IvoM
03.10.12,06:09
Otázku skôr smeruj na nejakú firmu zaoberajúcu sa sťahovaním, podľa §2.d.1. zákona o DzP ak sa budeš totiž chcieť vyhnúť zdaneniu v SR tak sa budeš musieť odsťahovať zo Slovenska. :-)

§2
d) daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou

1. fyzická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt1a) alebo sa tu obvykle zdržiava; fyzická osoba sa obvykle zdržiava na území Slovenskej republiky, ak na území Slovenskej republiky nemá trvalý pobyt, 1a) ale sa tu zdržiava aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku, a to súvisle alebo v niekoľkých obdobiach; do tohto obdobia sa započítava každý, aj začatý deň pobytu,
PETRPAN1
03.10.12,07:18
Ďakujem, veď tú firmu neviem nájsť.
tictac7
03.10.12,07:28
PETRPAN1
03.10.12,08:33
Drahá tictac7, díky za snahu, objednať kamión, naložiť a odísť viem. Problém je výber krajiny, legislatíva krajiny a život ako taký. Je tu veľa vecí, na ktoré nepoznám odpoveď, napr. čo s majetkom na Slovensku, môžem ho mať, ak budem občanom Monaka? Čo účet v banke, môžem ho mať aj na Slovensku ak budem občanom iného štátu? A milión päť iných vecí. Ono nejde celkom len o tie dane. Je to jedno s druhým. Ó a už vôbec nejde o niečo také, aby som vyberal niečo ako Bellize.
IvoM
03.10.12,08:56
Drahá tictac7, díky za snahu, objednať kamión, naložiť a odísť viem. Problém je výber krajiny, legislatíva krajiny a život ako taký. Je tu veľa vecí, na ktoré nepoznám odpoveď, napr. čo s majetkom na Slovensku, môžem ho mať, ak budem občanom Monaka? Čo účet v banke, môžem ho mať aj na Slovensku ak budem občanom iného štátu? A milión päť iných vecí. Ono nejde celkom len o tie dane. Je to jedno s druhým. Ó a už vôbec nejde o niečo také, aby som vyberal niečo ako Bellize.

Mat Tvoj problem a Tvoj prijem tak sa urcite na to nepytam na porade ale dam zarobit niekomu kto sa touto problematikou profesionalne zaobera.
profesional
03.10.12,09:04
Ja sice viem ako na to, ale postupy tu urcite nemam v umysle napisat.

V prvom rade je to u kazdeho dost individualna zalezitost. Takze napisat vsetky moznosti by bolo nerealne. A zaroven si za take informacie kazdy normalny clovek necha velmi dobre zaplatit.