jaminka
01.10.12,12:51
Ahojte,
chcem Vás poprosiť o radu, resp. sa uistiť, či si myslím správne...: Ak si chcem otvoriť prevádzku (ZSS) - žiadosť o schválenie priestorov (teda povolenie na činnosť v prevádzke) + prevádzkový poriadok podávam na Rúvz až keď mám komplet zariadené priestory so všetkým (všetky stroje, nábytok, atď.)? Alebo sa schvaľujú najprv iba čisto priestory v kt. sa bude v budúcnosti prevádzkovať ZSS?
Budem vďačná za každú info :)
účtovník 007
01.10.12,11:12
Najlepšie je, si prevádzku naklresliť a s plánom ísť na hygienu. Už som to tu písala v inom príspevku, vyhneš sa tak komplikáciám. Lebo to, čo tebe pripadá celkom logické, úradníkom na hygiene nie. Konzultuj počet miestností, skladov, sociálnych zariadení,vstupné priestory.....povrch podláh, svetlosť miestností, spôsob osvetlenia....je množstvo vecí, ku ktorým budú mať pripomienky. Ušetríš si tak čas. Inak, (ZSS) je zariadenie soc. starostlivosti, alebo iná skratka?
jaminka
01.10.12,11:30
Nie nie, ZSS som myslela ako zariadenie spolocneho stravovania, nechcela som ist zbytocne do detailov :) vlastne to ma byt iba kaviaren, bar, ale budu sa tam podavat aj jednoduche pokrmy, a to uz sa zo zakona povazuje za stravov. zariadenie...
Takze najlepsie asi bude, ak to vopred vsetko prediskutujem s hygienikmi, a az tak sa pustim do zariadovania, vsak? aby som sa v niecom nesekla....
dakujem krasne