Nicollet
01.10.12,13:14
Dobrý deň, Zo strany mojej ekonómky sa stala chyba a ja musím platiť vyššie odvody do Soc. poisťovni. Prosím poraďte čo má robiť. V roku 10/ 2009 so brala dotácii, ekonómka mi podala daňové priznanie za rok 2009 ale urobila ho zle a musela by som platiť sociálne pretože som mala zisk za 3 necelé mesiace cca 4000€ a tak podala dodatočné daňové priznanie aby som nemusela platiť. Ale sociálna poisťovňa už druhé daňové priznanie nechce akceptovať, a ja musím platiť sociálne a k tomu ešte vysoké, že som mala veľký zisk je to naozaj tak? Alebo ma klame pretože ona spravila chybu?
Ďakujem za odpoveď.
tictac7
01.10.12,11:18
....teraz sa predsa odvody počítajú podľa DP za rok 2011.....
Mila123
01.10.12,11:32
Dobrý deň, Zo strany mojej ekonómky sa stala chyba a ja musím platiť vyššie odvody do Soc. poisťovni. Prosím poraďte čo má robiť. V roku 10/ 2009 so brala dotácii, ekonómka mi podala daňové priznanie za rok 2009 ale urobila ho zle a musela by som platiť sociálne pretože som mala zisk za 3 necelé mesiace cca 4000€ a tak podala dodatočné daňové priznanie aby som nemusela platiť. Ale sociálna poisťovňa už druhé daňové priznanie nechce akceptovať, a ja musím platiť sociálne a k tomu ešte vysoké, že som mala veľký zisk je to naozaj tak? Alebo ma klame pretože ona spravila chybu?
Ďakujem za odpoveď.
Sp akceptuje aj dodatočné daňové priznania, ale z v zákone o SP č. 461/2003 Z.z. je uvedené, že podané DP sa akceptuje od 1. dňa mesiaca nasledujúceho po podaní DP....
preto za rok 2009 či 10 je to passé...
za rok 2011 by sa dalo, ale fondy do SP by si musela platiť, ak by si dnes podala DDP (01 10 2012) tak by si od 01 12 2012 už nemusela platiť do SP poistné.....
Katy a R
01.10.12,12:01
- no a teraz sa už ani nemôže zmeniť spôsob uplatňovania výdavkov v DDP ... za rok 2009 sa dalo (ak ale neskoro - tak jej to bolo nanič).
Treba veru skôr porozmýšľať - či sa mi oplatí uplatniť paušálne výdavky pri dotácii;):confused:
Nicollet
02.10.12,05:35
Mila123, veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Daňové priznanie za rok 2009 sa podáva v roku 2010 v marci, ale keď v tom istom roku podala i dodatočné daňové priznanie, tak socialka ho môže akceptovať? Nepovedala mi kedy ho podala, dá sa na daňovom úrade zistiť zdali mi ho podala a kedy?
Ďakujem za odpoveďMila123, veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Daňové priznanie za rok 2009 sa podáva v roku 2010 v marci, ale keď v tom istom roku podala i dodatočné daňové priznanie, tak socialka ho môže akceptovať? Nepovedala mi kedy ho podala, dá sa na daňovom úrade zistiť zdali mi ho podala a kedy?
Ďakujem za odpoveď
tictac7
02.10.12,05:41
Mila123, veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Daňové priznanie za rok 2009 sa podáva v roku 2010 v marci, ale keď v tom istom roku podala i dodatočné daňové priznanie, tak socialka ho môže akceptovať? Nepovedala mi kedy ho podala, dá sa na daňovom úrade zistiť zdali mi ho podala a kedy?
Ďakujem za odpoveďMila123, veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Daňové priznanie za rok 2009 sa podáva v roku 2010 v marci, ale keď v tom istom roku podala i dodatočné daňové priznanie, tak socialka ho môže akceptovať? Nepovedala mi kedy ho podala, dá sa na daňovom úrade zistiť zdali mi ho podala a kedy?
Ďakujem za odpoveď

samozrejme, že Ti Tvoj správca povie dátum, kedy bolo DDP podané (ak bolo). Ale, aj Ty by si to mala vedieť - musela si ho podpisovať, máš jeho kópiu, máš doklad o podaní (potvrdenie z DÚ alebo podací lístok z pošty....).

mimotemy aj tak tomu dosť dobre nerozumiem - v zadaní píšeš, že SP nechce akceptovať DDP, teraz sa pýtaš ako zistiť, či bolo podané....
veronikasad
02.10.12,05:44
Mila123, veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Daňové priznanie za rok 2009 sa podáva v roku 2010 v marci, ale keď v tom istom roku podala i dodatočné daňové priznanie, tak socialka ho môže akceptovať? Nepovedala mi kedy ho podala, dá sa na daňovom úrade zistiť zdali mi ho podala a kedy?
Ďakujem za odpoveďMila123, veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Daňové priznanie za rok 2009 sa podáva v roku 2010 v marci, ale keď v tom istom roku podala i dodatočné daňové priznanie, tak socialka ho môže akceptovať? Nepovedala mi kedy ho podala, dá sa na daňovom úrade zistiť zdali mi ho podala a kedy?
Ďakujem za odpoveď
Za rok 2009 sa ešte podával do SP výpis z daňového priznania. Odniesli ste výpis aj po podaní dodatočného DP za rok 2009 ?
Nicollet
02.10.12,07:45
Za mňa robí vše ekonómka a je to známa a ona podpisuje aj za mňa. Kópiu a nič k tomu nemám, ona podávala a hovorí, že nemôže nájsť kópiu. Ekonómka mi hovorí, že SP neakceptujú, ona za mne vybavuje tento problém, a pýtam sa zdali sa dá zistiť na daňovom aby som sa ja sama šla opýtať zdali to opravné dali či nie. A pokiaľ dala opravné daňové za rok 2009 v tom istom roku 2010 ako podala to prvé zdali bude akceptovať SP to DDP?
tictac7
02.10.12,07:55
Za mňa robí vše ekonómka a je to známa a ona podpisuje aj za mňa. Kópiu a nič k tomu nemám, ona podávala a hovorí, že nemôže nájsť kópiu. Ekonómka mi hovorí, že SP neakceptujú, ona za mne vybavuje tento problém, a pýtam sa zdali sa dá zistiť na daňovom aby som sa ja sama šla opýtať zdali to opravné dali či nie. A pokiaľ dala opravné daňové za rok 2009 v tom istom roku 2010 ako podala to prvé zdali bude akceptovať SP to DDP?

ešte raz si prečítaj odpovede č. 6 a 7 - tam máš všetko zodpovedané.
Nicollet
02.10.12,11:10
Tak som bola na daňovom úrade, a na smolu moju, som mala pravdu a ekonómka za mňa DDP nepodala, tak v tom prípade musím platiť vysoké odvody SP. Tak som v ....
Ďakujem Vám všetkým za odpovede, moc ste mi pomohli a ja mám ekonómku na ktorú sa nedá spoľahnúť a ešte k tomu mi klame!!!