ibarc
01.10.12,14:46
Dobrý deň prajem,

prosím, poradíte mi? Naša právnická osoba má aj priestory v Košiciach (sídlo je v BA). V týchto Košiciach zamestnáva aj pracovníka, ktorý má aj v pracovnej zmluve miesto výkonu práce - Košice. A ako je to, keď príde tento pracovník do Bratislavy (do centrály napr. na porady) - je to pre neho pracovná cesta a má nárok na náhrady podľa zákona o cestovných náhradách?

Ďakujem pekne!
Tweety
01.10.12,12:47
Dobrý deň prajem,

prosím, poradíte mi? Naša právnická osoba má aj priestory v Košiciach (sídlo je v BA). V týchto Košiciach zamestnáva aj pracovníka, ktorý má aj v pracovnej zmluve miesto výkonu práce - Košice. A ako je to, keď príde tento pracovník do Bratislavy (do centrály napr. na porady) - je to pre neho pracovná cesta a má nárok na náhrady podľa zákona o cestovných náhradách?

Ďakujem pekne!
Áno, je to PC. Stravné a ostatné podľa Zákona o CN.
Oliwa
01.10.12,12:54
Samozrejme, že je to pracovná cesta, čo iné by to malo byť, keď miesto výkonu práce má o 400 km ďalej?
ibarc
01.10.12,12:55
Áno, je to PC. Stravné a ostatné podľa Zákona o CN.

Ďakujem veľmi pekne!!! Ja som sa len obávala, či to nebude problém, keďže je to cesta z pobočky do centály v rámci jednej právnickej osoby. Ake podľa tejto odpovede usudzujem, že to nie je problém a veľmi pekne ďaaakujem za radu!
Tweety
01.10.12,12:57
Rado sa stalo.