skip7
01.10.12,16:37
Dobry den,

potrebovala by som poradit so zmluvou o dielo, ktoru som uzatvorila na montaz nahrobneho pomnika.
Potrebujem vediet ci je spravne ze odo mna tato firma pozaduje, doplatok vo vyske 200€ za montaz + 100 € za pismena. Na pismenach sme boli dohodnuty ustne na sume 2,50€ za jedno - spolu 40 pismen.

v zmluve je napisane:

predmet zmluvy: montaz nahrobneho kamena
cena zmluvy: cena urcena na zaklade polozkoviteho rozpoctu stavby a podla skutocne vykonanych a prebratych prac dna ( tu chyba datum ) spolu s DPH xy €.


zaplatili sme zalohu, polovicu sumy.

dakujem za vsetky rady.
misoft
01.10.12,14:52
Nech ti ukážu presný rozpočet - inak môžu žiadať len to, čo je nevyhnutné. Pokiaľ však ti nepredložia vyčíslenie nákladov - nič im neplať. A pokiaľ nie je dátum :eek: - na základe akých nákladov a z ktorého dňa to vypočítavali. Takto by si mohli tam nasoliť čo by len chceli.
skip7
01.10.12,14:57
praca nie je este ukoncena, chyba este nasadit kamen s menom. Cakam od nich cennik prac, ale skutocne im nemam chut nic platit, pretoze zmluva bola podpisana 23.7.2012 a slubili ze to bude urobene do dvoch tyzdnov. realne zacali montovat pred dvoma tyzdnami a teraz cakam na ukoncenie
misoft
01.10.12,15:05
No už len to, že termín dokončenia poriadne "prešvihli", nedodali rozpis prác a ešte to nie je doteraz hotové - čo oni vlastne chcú?
Na tvojom mieste by som na nich pritlačil s tým, že nedodržali zmluvu (dátum začatia prác a dokončenia) a požaduješ od nich za každý deň omeškania dokončenia zľavu (napr. 0,5% zo sumy dohodnutej v zmluve o dielo). Uvidíš, ako budú reagovať - ak budú vyskakovať - povedz že oznámiš to SOI, živnostenskému (ak majú živnosť) úradu, daňovákom a povymýšľaj si ešte nejaké inštitúcie.
Buď sklapnú a dokončia to, alebo to nechajú tak, no v tom prípade už musíš nasadiť tvrdšie páky.
Uvidíme, aká bude ich "reakcia" :D.