lapejko
01.10.12,19:21
Mám dvoch kolegov, ktorí kvôli slabej sezóne pozastavili živnosť, ale teraz máme jednorazovú zakázku v zahraničí a kým budú môcť reštartovať živnosť, vezmem ich na dohodu, problém je, že dohodárov naháňajú s hlásením každé dva týždne a to je s cestovaním na otočku nerentabilné...Neexistuje legálna možnosť ako to jednorazovo obísť?
Mila123
01.10.12,17:53
zamestnaj ich na pracovnú zmluvu......
lapejko
01.10.12,19:47
jedná sa o mesiac, max. dva, som registrovaný ako zamestnávateľ na dohodu, neviem či sa pre mňa niečo v tomto prípade zmení, okrem zaplatenia odvodov, pre nich to asi bude papierová vojna na najbližší rok, sám som to zažil, doklady od dvojmesačného zamestnávateľa som potreboval každý rok 2x počas dvoch rokov, keďže som bol zamestnaný na prelome rokov...k prídavkom, dani a pod....kocúrkovo:o
Katy a R
01.10.12,20:06
Mám dvoch kolegov, ktorí kvôli slabej sezóne pozastavili živnosť, ale teraz máme jednorazovú zakázku v zahraničí a kým budú môcť reštartovať živnosť, vezmem ich na dohodu, problém je, že dohodárov naháňajú s hlásením každé dva týždne a to je s cestovaním na otočku nerentabilné...Neexistuje legálna možnosť ako to jednorazovo obísť?
veď nemusia byť vôbec registrovaní na UPSVaR - to nie je povinnosť, ale možnosť ;)
lapejko
02.10.12,18:06
to by boli ako dobrovoľne nezamestnaní a platili by si zdravotnú? Aké nevýhody z toho pre nich plynú ak ich vyradia z evidencie...?
Tweety
02.10.12,18:20
to by boli ako dobrovoľne nezamestnaní a platili by si zdravotnú? Aké nevýhody z toho pre nich plynú ak ich vyradia z evidencie...?
ÁNo, musia si platiť ZP.
Anik
02.10.12,18:48
Laco predpokladám, že ak budú pracovať v zahraničí tak by ten príjem mali vyšší ako je 143,40 a vtedy by ich aj tak vyradili z úradu práce. S tou zdravotkou toho určite veľa nenavymýšľajú. Horšie je to, že ak budú vyradený, tak sa môžu znova nahlásiť až po 3 mesiacoch. Ak by si im dal ty pracovné zmluvy, tak po skončení tej zmluvy by sa mohli nahlásiť hneď.