Vvoros
01.10.12,22:10
Dobrý deň, chcel by som poprosiť o pomoc s mojím problémom.
Pred takmer troma mesiacmi som si kúpil cez jeden celkom vychitený český Eshop (zaoberajúci sa špecifickým tovarom - airsoftovými potrebami) 7 poukážok v celkovej hodnote 280€. Išlo o poukážky na 50% zľavu na všetok tovar z ponuky daného eshopu. Mám zdokladované, že som sa vyslovene pýtal či je možné poukážky použiť aj na zakázkovú výroku. Bolo mi povedané že áno a len kvôli tomu som dané poukážky aj následne kúpil. Všetky výpis samozrejme mám, poukážky mi boli doručené elektronicky do mailu a platil som ich cez Paypal.
Výroba tovaru mala trvať maximálne 30 dní. Po 30 dňoch so mnou prestali komunikovať. Keď som ich požiadal o vrátenie peňazí, najprv nechceli, no nakoniec mi povedali že mi vyhovejú. Peniaze som odvtedy stále nevidel, moje emaily ignorujú. Najhoršie je, že eshop zrušili a o firme nie sú žiadne informácie, proste ako keby prestali fungovať.
Prestalo ma to už baviť sa s nimi 3 mesiace dohadovať a tak som rozhodnutý podať trestné oznámenie.

Moja otázka teda znie, mám podať trestné oznámenie na polícií na Slovensku (ak áno, stačí v akomkoľvek okresnom meste?) alebo je lepšie podať do Českej republiky na políciu?
Vopred ďakujem za akékoľvek info, Viktor.
viktorviktor
02.10.12,10:08
mal si vyzvedať pred zaplatením, teraz chod na políciu SR