Yurdo
02.10.12,00:59
Dobrý deň,

pred pár dňami som sa vrátil z letnej brigády v USA. Založil som si tam študentský účet v Bank of America a všetky výplaty som si ukladal v šekoch na tento účet. Do posledného dňa som veľmi neriešil, ako si peniaze donesiem na Slovensko (moja chyba, mal som tomu venovať viac času) a rátal som s tým, že ich proste nechám na americkej VISA karte a že mi predsa bude platiť i na Slovensku, keďže VISA je medzinárodná karta.

Kartou sa platiť samozrejme dá, no s poplatkami. Spravil som teda chybu, že som si všetky peniaze nevybral už v USA a nezmenil ich na € tu na Slovensku, no už s tým nič nenarobím. Potreboval by som teda poradiť, akým pre mňa najvýhodnejším spôsobom tieto peniaze previesť z US účtu na ten môj slovenský v Slovenskej Sporiteľni.

Jediné, čo som si zatiaľ overoval, je PayPal. Tam by ma podľa všetkého tento prevod vyšiel na 27€.

Ďakujem za rady!
misoft
02.10.12,13:40
Pokiaľ dobre čítam - Bank of America - tá pobočku na Slovensku nemá, takže o nejakom prevodnom príkaze na iný účet, alebo zrušenie účtu v BoA neprichádza do úvahy. Takéto transakcie by si mal vykonať tam, kde je pobočka BoA (zisti si) v EÚ, alebo rovno v USA.
Neviem, ako to majú v BoA s i-bankingom, či je možné aj z Európy (ak ho majú) na ňom vykonávať akcie.
Yurdo
02.10.12,18:19
Už som si zisťoval veci priamo cez BoA. Bolo mi povedané, že za prevod by som zaplatil 35 dolárov, čo nie je až tak hrozné, no kurz tam veľmi výhodný nemajú. :( Neviem teda, či sa mám spoľahnúť na ten PayPal, tam to vychádza rovnako len s lepším kurzom... Len neviem, nie som si istý, či by mi tam ešte niečo nenaúčtovali...
palo32
10.04.17,08:40
Na prevod peňazí z USA využívam nové devízovky CurrencyFair alebo TransferWise. V tomto článku je pekne zobrazené ako banky podhodnocujú kurzy a vypočítavajú poplatky: http://www.prevod-penazi.sk/ako-na-lacny-prevod-penazi-z-usa-na-slovensko/
Prevodom cez spomínané dve služby sa dá ušetriť viac ako 5-násobok poplatkov ;)
Braňo
10.04.17,09:58
rozumiem otázke, ale nerozumiem, aký bol problém vybrať cash v Amerike a doniesť do Európy?
Oliwa
10.04.17,10:33
A ja nerozumiem, načo to riešiť po 5 rokoch? :D
vicktor
10.04.17,12:02
Brano, ved to napisal - nezistoval vopred, myslel ze to bude jednoduchcsie v nasej IT-dobre.

Yurdovi uz radit netreba...