ekovm
02.10.12,07:52
Dobrý deň, chcem sa spýtať: Sme plátcami DPH. Zahraničná firma nám vyfakturovala bankové poplatky , pretože sme uhradili zálohu na tovar a nakoniec sa obchod neuskutočnil a peniaze nám vrátili späť na účet. Účtovala som to ako nneovplyvňujúce DPH. Je to správne?
Musím to slovenskej firme ďalej fakturovať , bude to s DPH? Vopred ďakujem za odpoveď.
tictac7
02.10.12,05:55
Dobrý deň, chcem sa spýtať: Sme plátcami DPH. Zahraničná firma nám vyfakturovala bankové poplatky , pretože sme uhradili zálohu na tovar a nakoniec sa obchod neuskutočnil a peniaze nám vrátili späť na účet. Účtovala som to ako nneovplyvňujúce DPH. nemáš na faktúre odvolávku na prenos daňovej povinnosti? Je to správne?
Musím to slovenskej firme ďalej fakturovať , bude to s DPH? áno Vopred ďakujem za odpoveď.

v texte
IvoM
02.10.12,05:57
Bankový poplatok je oslobodený od dane (§39)
ekovm
02.10.12,05:59
Nie, nemám odvolávku.
tictac7
02.10.12,06:04
Bankový poplatok je oslobodený od dane (§39)

áno, aj poštovné, ktoré zaplatím na pošte, keď ho však fakturujem ďalej, tak už nie.....

ona nie je banka....
ekovm
02.10.12,06:12
Ja som si tiež myslela , že to bude bez DPH, lebo podľa mňa nie je dôležité kto to fakturuje / inštitúcia/, ale povaha poskytovaných služieb - čiže samotný poplatok.