Miroslav Kubiš
02.10.12,08:03
K 30.9.2012. som dostal výpoveď.Chcem sa spýtať na koho sa eviduje pn v ochrannej dobe,ak som ešte neni registrovaný na UP.Či je to na posledného zamestnávateľa,alebo na UP. Ďakujem
Tweety
02.10.12,06:04
OD sa vzťahuje na PN po odchode z PP. Teda od zamestnávateľa.
veronikasad
02.10.12,06:06
K 30.9.2012. som dostal výpoveď.Chcem sa spýtať na koho sa eviduje pn v ochrannej dobe,ak som ešte neni registrovaný na UP.Či je to na posledného zamestnávateľa,alebo na UP. Ďakujem
Nemocenské budeš mať vyplácané z príjmu zamestnávatela, ale PN-ku odovzdávaš priamo do SP - zamestnávatel už s ňou nemá nič ...

Počas PN-ky ťa na UP nezaevidujú, nezabudni kopiu odniesť aj do ZP, aby štát bol za teba platitelom poistného. Po výplate nemocenského treba odniesť potvrdenie zo SP, že ti nárok na nemocenské vznikol
Miroslav Kubiš
02.10.12,06:22
Takže vlastne teraz mi treba pn zaniesť do 7 dní na SP a jej kópiu do 8 dní na ZP.Tak som tomu porozumel.Nemám s týmto vôbec skúsenosti a tak som si dal vystaviť pn na posledného zamestnávateľa.Dúfam že som tým niečo nepokazil.
veronikasad
02.10.12,06:25
Takže vlastne teraz mi treba pn zaniesť do 7 dní na SP a jej kópiu do 8 dní na ZP.Tak som tomu porozumel.Nemám s týmto vôbec skúsenosti a tak som si dal vystaviť pn na posledného zamestnávateľa.Dúfam že som tým niečo nepokazil.
kde si zobral 7-dňovú lehotu do SP ? PN treba odniesť do SP čím skôr po vystavení.
Miroslav Kubiš
02.10.12,06:29
Niekde som to čítal ale asi som to zle pochopil.Teraz ale počas pn by som ja osobne toto nemal zaniesť ,keďže nemám vychádzky.Mám len normálnu angínu čo som dostal od detí.Stačilo by to poslať poštou 1. triedou?
Tweety
02.10.12,06:30
Niekde som to čítal ale asi som to zle pochopil.Teraz ale počas pn by som ja osobne toto nemal zaniesť ,keďže nemám vychádzky.Mám len normálnu angínu čo som dostal od detí.Stačilo by to poslať poštou 1. triedou?
Môžeš aj poštou, ale zbytočne platiť poštovné, keď si to mohol odniesť osobne.
Miroslav Kubiš
02.10.12,06:35
Čo už,človek sa stále učí a v tomto som úplný lajk,Ešte som nebol nikdy nezamestnaný a tak nemám o tom veľa informácii čo a ako ... Ešte sa chcem spýtať na to tlačivo: Po výplate nemocenského treba odniesť potvrdenie zo SP, že ti nárok na nemocenské vznikol,to mi vystaví SP na požiadanie,alebo automaticky? A po ukončení pn sa môžem ihneď na druhý deň hlásiť na UP?
veronikasad
02.10.12,06:38
Čo už,človek sa stále učí a v tomto som úplný lajk,Ešte som nebol nikdy nezamestnaný a tak nemám o tom veľa informácii čo a ako ... Ešte sa chcem spýtať na to tlačivo: Po výplate nemocenského treba odniesť potvrdenie zo SP, že ti nárok na nemocenské vznikol,to mi vystaví SP na požiadanie,alebo automaticky? A po ukončení pn sa môžem ihneď na druhý deň hlásiť na UP?
Musíš je to potvrdenie pýtať na pobočke SP (nedajú ti ho ale skôr ako 15. deň nasl.mesiaca). Ano, na UP ťa zaevidujú od nasl.dňa po skončení PN-ky.
Miroslav Kubiš
02.10.12,06:42
Takže toto potvrdenie si po ukončení PN pôjdem osobne vypýtať na SP.Ukončenie PN musím tiež poslať kópiu aj na SP a aj na ZP - tak predpokladám.
veronikasad
02.10.12,06:45
Takže toto potvrdenie si po ukončení PN pôjdem osobne vypýtať na SP.Ukončenie PN musím tiež poslať kópiu aj na SP a aj na ZP - tak predpokladám.
Ano, ale potvrdenie ti vydajú až keď budeš mať nemocenské vyplatené. Ak nepôjde o dlhodobú PN-ku, koniec PN-ky do ZP nosiť nemusíš. Odnesieš až potvrdenie o výplate nemocenského.
Miroslav Kubiš
02.10.12,06:50
Ďakujem
Miroslav Kubiš
02.10.12,08:20
Tak som bol teda prefotiť pn a originál som poslal na SP a kópiu na ZP.Dúfam že som s tým nemal poslať ešte niečo,nejaký ďalší papier.PN je písaná na posledného zamestnávateľa,teda toho s ktorým sme sa dohodli na ukončení PP k 30.9.2012. a PN mi bola vystavená 1.10.2012.Na UP som nebol.
Tweety
02.10.12,08:21
Tak som bol teda prefotiť pn a originál som poslal na SP a kópiu na ZP.Dúfam že som s tým nemal poslať ešte niečo,nejaký ďalší papier.PN je písaná na posledného zamestnávateľa,teda toho s ktorým sme sa dohodli na ukončení PP k 30.9.2012. a PN mi bola vystavená 1.10.2012.Na UP som nebol.
A podpísal a vypísal si ho v časti, žiadam o nemocenské?
Miroslav Kubiš
02.10.12,08:25
Podpísal som ho tak ako vždy na konci a zadal som aj číslo účtu kam by mali byť dávky vyplatené.Poslal som dve vyhotovenia - červené a čierne (obe podpísané) a zelené mám doma pre účel kontroly.
veronikasad
02.10.12,08:52
Tak som bol teda prefotiť pn a originál som poslal na SP a kópiu na ZP.Dúfam že som s tým nemal poslať ešte niečo,nejaký ďalší papier.PN je písaná na posledného zamestnávateľa,teda toho s ktorým sme sa dohodli na ukončení PP k 30.9.2012. a PN mi bola vystavená 1.10.2012.Na UP som nebol.
Do ZP len samotná PN-ka nestačí - treba vypísať Oznámenie o zmene platitela poistného. Ale to vybavíš aj spätne, keď pôjdeš tam s rozhodnutím o zaradení do evidencie z UP.
Miroslav Kubiš
02.10.12,08:59
Takže po ukončení pn pôjdem druhý deň sa zahlásiť na UP a s ich rozhodhutím o prihlásení pôjdem do ZP kde ho odovzdám a vypíšem Oznámenie o zmene platiteľa poistného.
Tweety
02.10.12,09:11
Takže po ukončení pn pôjdem druhý deň sa zahlásiť na UP a s ich rozhodhutím o prihlásení pôjdem do ZP kde ho odovzdám a vypíšem Oznámenie o zmene platiteľa poistného.
Ak budeš mať rozhodnutie o zaradení do evidencie, tak áno, navštíviš ZP a tlačivo im odovzdáš.
Miroslav Kubiš
02.10.12,09:25
Takže s UP pôjdem ešte naisto na ZP,pokiaľ budem mať rozhodnutie o zaradení do evidencie kde im hneď aj odovdzám kópiu ukončenia pn + vypíšem Oznámenie o zmene platiteľa poistného a na SP kde odovzdám originál PN.Budem ešte niekam potrebovať nejaké tlačivo?Dúfam že to už bude všetko :D