levika26
02.10.12,08:20
dobrý den. chcem sa spýta ako je to s neodpracovanými sviatkami pri fixnej mzde.. v mojom prípade minimálna mzda.. je potrebné aby sa sviatok zvlásť vypisoval na výplatnu pásku alebo môže byt rovno zahrnutý do odpracovaných hodín.. ?? kedz že to tak či tak mzdu neovplyvní. dakujem
veronikasad
02.10.12,06:23
Zleží od toho ako máte v pracovnej zmluve alebo mzdovom predpise stanovené pltenie sviatkov (priemerom, alebo mesačnou mzdou) ...
Tweety
02.10.12,06:28
dobrý den. chcem sa spýta ako je to s neodpracovanými sviatkami pri fixnej mzde.. v mojom prípade minimálna mzda.. je potrebné aby sa sviatok zvlásť vypisoval na výplatnu pásku alebo môže byt rovno zahrnutý do odpracovaných hodín.. ?? kedz že to tak či tak mzdu neovplyvní. dakujem
Áno, pri mesačnej mzde nie sú neodpracované sviatky preplácané priemerkou. Mzda je stále rovnaká. Doplním, samozrejme, ak to nemáte upravené KZ alebo zástupcami zamestnancov.
levika26
02.10.12,06:32
takže to na vyplatnej páske nemusí byt?
levika26
02.10.12,06:34
v pracovnej zmluve mám určenú iba mesačnu mzdu.. preplácanie sviatkov nie
Tweety
02.10.12,06:34
takže to na vyplatnej páske nemusí byt?
Sviatky sú tiež na páske, ale zvlášť, nie v odpracovaných hodinách.
levika26
02.10.12,06:40
mám tam kolonku,, neodpracované sviatky.. taže asi tam čo? :D
Tweety
02.10.12,06:41
mám tam kolonku,, neodpracované sviatky.. taže asi tam čo? :D
Áno. AK si zadala pracovný kalendár, mala by si mať na páske všetko.
veronikasad
02.10.12,06:41
mám tam kolonku,, neodpracované sviatky.. taže asi tam čo? :D
robíš výplatu ručne ?
levika26
02.10.12,06:41
v programe
veronikasad
02.10.12,06:42
v programe
v akom ? Ako máš v prac.zmluve alebo KZ stanovené platenie sviatkov ?

(3) Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.
levika26
02.10.12,06:44
ifo soft.. v pacovnej zmluve to nemám určené ani v KZ.. v pracovnej zmluve mám určenú iba mesačnu mzdu...t.j. min. mzdu
KatarinaNR
02.10.12,06:46
v súvislosti s touto témou by som sa chcela opýtať na platenia sviatkov u dohodárov, keď majú napr. bežne za hodinu 3€, pracoval aj 1.9., ďakujem
veronikasad
02.10.12,06:46
ifo soft.. v pacovnej zmluve to nemám určené ani v KZ.. v pracovnej zmluve mám určenú iba mesačnu mzdu...t.j. min. mzdu
Ak to nemáš určené, znamená to, že sviatok platíš mesačnou mzdou. Odpracované hodiny uvedieš vrátane hodín za sviatok (ak pripadol na pracovný deň)
veronikasad
02.10.12,06:47
v súvislosti s touto témou by som sa chcela opýtať na platenia sviatkov u dohodárov, keď majú napr. bežne za hodinu 3€, pracoval aj 1.9., ďakujem
Katka, na dohodárov sa nevzťahuje žiadne mzdové zvýhodnenie za sviatok
Tweety
02.10.12,06:49
v súvislosti s touto témou by som sa chcela opýtať na platenia sviatkov u dohodárov, keď majú napr. bežne za hodinu 3€, pracoval aj 1.9., ďakujem
Dohodár nie je zamestnanec, takže neplatí pre neho to, pre zamestnancov.
KatarinaNR
02.10.12,06:50
ďakujem aj som si myslela, ale pre istotu :-)