Petra79
07.09.06,09:25
Pozri link
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik.html#105


Je treba to prekopirovat podpisat a overit? Zakladame totiz s.r.o. s dvoma spolocnikmi a §105 a, je o jednom spolocnikovi tak teraz neviem ako to ma vyzerat?
dakujem
Evanka
07.09.06,08:09
Je treba to prekopirovat podpisat a overit? Zakladame totiz s.r.o. s dvoma spolocnikmi a §105 a, je o jednom spolocnikovi tak teraz neviem ako to ma vyzerat?
dakujem
Napíšeš vyhlásenie v zmysle § 105 Obchodného zákonníka, že túto podmienku spĺňaš, teda že nie si si zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti.
brute
13.09.06,13:44
brute uz to mas spat z OR?

hej uz som zapisany :cool: ale predsalen som to tam musel niest 2x. Mozes byt jedinym spolocnikom v max 3 s.r.o., ale na vyhlaseni musis napisat ze nie si clenom vo viac ako dvoch (predchadzajuce prispevky som opravil).. tak som prepisal jedno slovko, podal namietku a siel na dovolenku :D po dovolnke pokracujem.. podnikatelsky ucet, najomna zmluva, danovy urad atd.
gita
14.09.06,07:37
Mám taký dotaz: Manželia zakladajú s.r.o, už dali návrh na zápis do OR. Kedy sa datuje vznik s.r.o.? Chcú totiž kúpiť na budúcií týždeň auto na firmu ojazdené od súkromnej osoby, ale ešte nemajú vypis z OR. Ako to urobiť, aby sa auto mohlo zaradiť do majetku a odpisovať?
liba2
14.09.06,09:01
Mám taký dotaz: Manželia zakladajú s.r.o, už dali návrh na zápis do OR. Kedy sa datuje vznik s.r.o.? Chcú totiž kúpiť na budúcií týždeň auto na firmu ojazdené od súkromnej osoby, ale ešte nemajú vypis z OR. Ako to urobiť, aby sa auto mohlo zaradiť do majetku a odpisovať?
Spoločnosť je založená dňom uvedeným v spoločenskej zmluve.
Spoločnosť vzniká dňom zápisu do OR - zistíš ho z výpisu OR.
Danila
14.09.06,09:01
Vznik s.r.o. - zápisom do obchodného registra. Ak auto kúpia skôr, bude to majetok nadobudnutý medzi založením a vznikom spoločnosti. Zaúčtuješ po vzniku ako dlhodobý hmotný majetok a budeš odpisovať.
toria
26.09.06,11:02
Mám otázky k Formuláru pre zápis s.r.o. do OR:
1) Kde zistim presnú adresu na OR súd ŽILINA, mne to tam totiž nedopisalo ako sa píše...
už som ju zistila:p
2) Konateľ a spoločník a zároveň aj navrhovateľ v prípade 1 osobovej s.r.o. je to isté - vypisujem to 3x, alebo sa vypisuje iba kolonka konateľ?
3) Deň vzniku funkcie je deň vypísania zakladateľskej listiny, alebo deň zápisu s.r.o. do OR?
4) Spôsob konania ľtatutárneho orgánu v mene spoločnosti - múže byť Konateľ bude spoločnosť zastupovať samostatne?


Viem, že mám toho veľa, ale už to chcem dnes dorobiť.
Srdečná vďaka všetkým.

PAPA
sta
26.09.06,11:15
2. musíš ho vypísať aj v položke "navrhovateľ", "konateľ", aj ako "spoločník"
3. do tejto kolónky napíš toto - "deň vzniku spoločnosti"
4. tu sa píše nasledujúci text: "V mene spoločnosti koná každý z konateľov samostatne. Pri právnych úkonoch vykonaných v písomnej forme pripojí k obchodnému menu spoločnosti svoj podpis.

Inak skús pozrieť na stránke www.orsr.sk (http://www.orsr.sk), alebo www.justice.gov.sk (http://www.justice.gov.sk) sú tam vyplnené vzory vyplnených tlačív na zápis spoločnosti do OR. :rolleyes: Tam nájdeš presne ako ktoré kolónky vyplniť :-)
toria
27.09.06,03:22
A ešte jedna prosba koľkokrát musím mať overený podpis na:
Zakladateľskej listine
Vyhlásenie o sídle s.r.o.
Podpisový vzor
Vyhlásenie správca vkladu???

Kujéééééééééééééém!!!
sta
27.09.06,04:16
A ešte jedna prosba koľkokrát musím mať overený podpis na:
Zakladateľskej listine - túto musíš priložiť k návrhu 2x takže na obidvoch musia byť overené podpisy
Vyhlásenie o sídle s.r.o. - ??? tomuto nerozumiem, prehlásenie o sídle sa dáva pri žiadosti o vydanie ŽL
Podpisový vzor - tiež treba 2 x (overené notárom)
Vyhlásenie správca vkladu??? - 2 x (overené notárom)
+ ešte 2 x kópiu ŽL (overenú notárom)
+ vyhlásenie podľa §105a 1x (overené notárom)

Kujéééééééééééééém!!!

Nemáš za čo :-)
toria
27.09.06,16:03
na živnostenskom liste to nemusí byť overené, teda podpisané pred notárom keď žiadame o ŽL????


Kujeeeeeeeeeeeeeeeeem
sta
27.09.06,16:38
Myslíš to prehlásenie o sídle s.r.o.??? Stačí podpísané vyhlásenie majiteľa nehnuteľnosti, že ti dovoľuje mať na uvedenej adrese sídlo :) overovať sa to nemusí nikde, musíš iba priložiť kópiu výpisu z listu vlastníctva a originál zobrať so sebou k nahliadnutiu ;)

Dopĺňam, že nám to tak zobrali na ŽÚ v Bratislave, bez problémov. ;)
toria
28.09.06,04:13
Myslíš to prehlásenie o sídle s.r.o.??? Stačí podpísané vyhlásenie majiteľa nehnuteľnosti, že ti dovoľuje mať na uvedenej adrese sídlo :) overovať sa to nemusí nikde, musíš iba priložiť kópiu výpisu z listu vlastníctva a originál zobrať so sebou k nahliadnutiu ;)

ďakujem, ďakujem, ďakujem
toria
28.09.06,17:25
Dnes som bola na živnosťáku a nezobrali mi vyhlásenie k sídlu firmy, že tam musíme mať nájomnú zmluvu. Takže idem na to, to len pre info aby ste vedeli ako pokračujem:-)
Petra79
28.09.06,17:49
v kosiciach staci vyhlasenie majitela nehnutelnosti, ak ziadatel je zaroven aj majitelom nehnutelnosti inac je treba najomnu zmluvu alebo list vlastnictva
ajobs
29.09.06,16:22
v kosiciach staci vyhlasenie majitela nehnutelnosti, ak ziadatel je zaroven aj majitelom nehnutelnosti inac je treba najomnu zmluvu alebo list vlastnictva

mimotemy Petra79, a ty si z Košíc ?:eek:

A k veci - naozaj stačí vyhlásenie majiteľa nehnuteľnosti, žiaden zákon nepredpisuje, že musí byť nájomná zmluva.
toria
02.10.06,10:50
Tak poslušne hlásim, že ŽL na s.r.o. mám v ruke. CHcem sa spýtať na OR v ŽIline sú každý deň? Žeby som to tam hneď zajtra išla zaniesť.
U nás platí vždy k RD nájomnú zmluvu k bytom im stačí vyhlásenie. Taká skúsenosť z Martina
sta
02.10.06,11:08
Super :p Na ten súd v Žiline si skús zavolať, určite Ti tam povedia úradné hodiny. Treba to tam odniesť do podateľne, u nás si to bol konateľ odniesť osobne a chceli od neho aj občiansky preukaz.
toria
02.10.06,11:40
Super :p Na ten súd v Žiline si skús zavolať, určite Ti tam povedia úradné hodiny. Treba to tam odniesť do podateľne, u nás si to bol konateľ odniesť osobne a chceli od neho aj občiansky preukaz.


Kujééééééééééééééééém!
Sú tam len Pondelok, Stredu a v Piatok. Takže v stredu tam pôjdem, ak všetko bude dobré v stredu mám s.r.o.!!!!:D :D :D
To budem potom vyrehotaná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Všetci ste tu zlatučký vediete ma za ruku a verím, že do úspešného konca!
kujeéeéeéeéeéeém všetkým!
chandler
05.10.06,14:24
mozete mi poradit s par vecami prosim??

1. v tej zakladatelskej listine co som si stiahol je ze spolocnost tvori rezervny fond... to tam musi byt alebo to mozem vyhodit? pripadne tam napisat ze rezerny fond spolocnost nevytvara?

2. nejako mi neni jasne kolko potrebujem tych zakladatelskych listin a vypisov z registra trestov... 1 original pre zivnostensky a dva originaly pre sud? a jednu by som si mal nechat? takze 4 krat to musim mat a podvrdene od notara?
a ten vypis z registra si vypytam raz a spravim overene kopie alebo si to rovno vypytam 3 krat?

alebo mi nieco zivnostensky vrati a mozem to pouzit aj pre sud?

3. a na vsetkych vyhlaseniach pre sud musi byt overeny podpis notarom (alebo na matrike) alebo im staci jedna overena a jedna obycajna kopia (ked si to aj tak len zakladaju?)
Petra79
05.10.06,15:08
mozete mi poradit s par vecami prosim??

1. v tej zakladatelskej listine co som si stiahol je ze spolocnost tvori rezervny fond... to tam musi byt alebo to mozem vyhodit? pripadne tam napisat ze rezerny fond spolocnost nevytvara?
zo zakona vyplyva povinnost vytvarat rezervny fond takze to nemozes vyhodit lebo by to nepreslo

2. nejako mi neni jasne kolko potrebujem tych zakladatelskych listin a vypisov z registra trestov... 1 original pre zivnostensky a dva originaly pre sud? a jednu by som si mal nechat? takze 4 krat to musim mat a podvrdene od notara?
a ten vypis z registra si vypytam raz a spravim overene kopie alebo si to rovno vypytam 3 krat?
alebo mi nieco zivnostensky vrati a mozem to pouzit aj pre sud?
zakladatelsku listinu potrebujes aj pre zivnostak aj pre OR takze 4x overit by malo stacit , vypis z registra trestov staci jeden na zivnostak na OR netreba

3. a na vsetkych vyhlaseniach pre sud musi byt overeny podpis notarom (alebo na matrike) alebo im staci jedna overena a jedna obycajna kopia (ked si to aj tak len zakladaju?)
overenie podpisov ze vraj zo zakona doslovne nevyplyva ale je treba mat to overene vsetko pre istotu u notara, na matrike mozes dat overit iba zakladatelsku listinu ostatne je lepsie u notara
Gido
05.10.06,16:49
mozete mi poradit s par vecami prosim??

1. v tej zakladatelskej listine co som si stiahol je ze spolocnost tvori rezervny fond... to tam musi byt alebo to mozem vyhodit? pripadne tam napisat ze rezerny fond spolocnost nevytvara?

2. nejako mi neni jasne kolko potrebujem tych zakladatelskych listin a vypisov z registra trestov... 1 original pre zivnostensky a dva originaly pre sud? a jednu by som si mal nechat? takze 4 krat to musim mat a podvrdene od notara?
a ten vypis z registra si vypytam raz a spravim overene kopie alebo si to rovno vypytam 3 krat?

alebo mi nieco zivnostensky vrati a mozem to pouzit aj pre sud?

3. a na vsetkych vyhlaseniach pre sud musi byt overeny podpis notarom (alebo na matrike) alebo im staci jedna overena a jedna obycajna kopia (ked si to aj tak len zakladaju?)

K 1. Áno, musí tam byť, je to povinná náležitosť SZ alebo ZL, RF sro musí vytvárať vtedy, keď dosiahne zisk.
K 2. Počítaj: 1x Živnostenský úrad, 2x na OR (1x na registráciu a 1x do Zbierky listín, asi 1x do banky, 1x pre Teba ako spoločníka a 1x do archívu sro. A je dobre aspoň 2x rezerva (ak bude ešte niekde treba). Teda doporučujem 7 - 8x. Áno, podpisy musia byť overené.
Výpis z RT Ti stačí jeden pre ŽÚ, pre súd netreba.
K 3. Pre súd musí byť overený podpis na návrhu na zápis do OR a prílohy: Zakladareľská listia - overený podpis, ŽL - overené kópie, vyhlásenie správcu vkladu - neoverený podpis, podpisový vzor - overený podpis ...(?)
sta
06.10.06,05:24
mozete mi poradit s par vecami prosim??

1. v tej zakladatelskej listine co som si stiahol je ze spolocnost tvori rezervny fond... to tam musi byt alebo to mozem vyhodit? pripadne tam napisat ze rezerny fond spolocnost nevytvara?

2. nejako mi neni jasne kolko potrebujem tych zakladatelskych listin a vypisov z registra trestov... 1 original pre zivnostensky a dva originaly pre sud? a jednu by som si mal nechat? takze 4 krat to musim mat a podvrdene od notara? Tak ako píšeš 4x by si mal mať overnú ZL, ten štvrtý originál je pre Tvoje potreby, takže ak ju budeš potrebovať predložiť v banke a pod. stačí si už urobiť obyčajnú kópiu z tohto originálu
a ten vypis z registra si vypytam raz a spravim overene kopie alebo si to rovno vypytam 3 krat? tento potrebuješ iba raz a predložíš ho na živnostenskom registri

alebo mi nieco zivnostensky vrati a mozem to pouzit aj pre sud?

3. a na vsetkych vyhlaseniach pre sud musi byt overeny podpis notarom (alebo na matrike) alebo im staci jedna overena a jedna obycajna kopia (ked si to aj tak len zakladaju?)

:rolleyes:
chandler
06.10.06,14:19
velmi pekne vam vsetkym dakujem za radu

tak teda ten rezervny fond spravim ... hlavne aby bol volajaky zisk z ktoreho ho budem plnit :)
emik
16.10.06,07:39
Zdravim,

Moze zakladatelsku listinu podpisat splnomocnenec namiesto zakladatela?

Podla obch. zak. §57 ods. 2. - spolocensku zmluvu moze uzavriet aj splnomocnenec atd.

Plati to vsak aj pre zakladatelsku listinu?

Ak ma niekto s tym skusenost, moze prosim prilozit formulaciu plnomocenstva pre tento ukon?

Vdaka za rady.
Krasny den vsetkym
Emi
toria
23.10.06,08:09
Kujééééééééééééééééém!
Sú tam len Pondelok, Stredu a v Piatok. Takže v stredu tam pôjdem, ak všetko bude dobré v stredu mám s.r.o.!!!!:D :D :D
To budem potom vyrehotaná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Všetci ste tu zlatučký vediete ma za ruku a verím, že do úspešného konca!
kujeéeéeéeéeéeém všetkým!

No zabudla som tu dopísať. S.r.o. mi nevznikla pretože som písala v zakladateľskej listine citujem: Predpokladané náklady so vznikom spoločnosti sú v hodnote ......

Malo tam byť : Predpokladané náklady so založením a vznikom....


Takže som to opravila a podala znovu. Uvidím čo ma ešte čaká. Dájte si teda na to pozor, aby ste nedopadli ako ja. PAPA
;)
chandler
27.10.06,15:12
mne to tiez vratili :(

ja som tam mal o rezervnom fonde toto:
Tento fond je spoločnosť povinná každoročne dopĺňať o sumu vo výške 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, nie však viac ako 10% základného imania.

malo tam byt:
Rezervný fond je spoločnosť povinná každoročne dopĺňať o sumu 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke až do dosiahnutia výšky 10% základného imania.
toria
28.10.06,18:54
Výborne!!! vidím, že sa tam hrajú so slovíčkami. Nič to hlavné je, že sme to zvládli. MY MÁME S.R.O.-čku!!!!

ďakujem všetkým ochotným poraďákom!!!
toria
30.10.06,13:11
Prosím o pomoc. Už máme spomínanú sro, teraz by sme chceli nejaké veci zo SZČO predať sro. Máte niekdo nejaký vzor kúpnej zmluvy? A môžem teraz zo szčo predať notebooky a autá na sro. Notebooky máme na szčo len 5 mesiacov, je to možné urobiť cez kúpnu zmluvu???? Takisto by sme cheli predať tovar zo szčo na sro, akú si tam máme stanoviť predajnú cenu? Môžeme ten tovar, ktorý je momentálne majetkom szčo predať sro za nižšiu cenu ako bola cena nákupná???


Ďakujem všetkým, za každú radu!
liba2
30.10.06,16:57
Strašne veľa otázok v jednom príspevku :) . Ale ver, že na každú nájdeš na porade odpoveď; už sa to tu viackrát premielalo. Skús trochu pohľadať... :p .
lenkak
01.11.06,20:49
je to možné urobiť cez kúpnu zmluvu - áno
ak pôjdeš pod nákupnú cenu, bude to pre daniarom lákadlo.
Maya1
06.11.06,10:49
Dobrý deň, chcem sa spýtať aké postavenie a právomoci má manželka spoločníka v jednoosobovej sro. Ide mi o prípad, keď je spoločník dlhodobo neočakávane mimo. Manželka nie je zamestnancom. Keď niekto vie, budem rada, vďaka.
Milan Benka
06.11.06,11:08
Dobrý deň, chcem sa spýtať aké postavenie a právomoci má manželka spoločníka v jednoosobovej sro. Ide mi o prípad, keď je spoločník dlhodobo neočakávane mimo. Manželka nie je zamestnancom. Keď niekto vie, budem rada, vďaka.

Žiadne. Pokiaľ nemá nejaké splnomocnenie.
ajobs
06.11.06,16:17
Žiadne. Pokiaľ nemá nejaké splnomocnenie.

Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom. Môže sa to vyriešiť generálnym splnomocnením - to znamená splnomocnením na všetky právne úkony za spoločnosť, alebo udelením prokúry.
Mayflower
19.11.06,11:00
Skvelá stránka :) Prešla som si skoro celú kominikáciu k tejto téme, takže vďaka Vašim príspevkom mám v mnohom jasnejšie.
Chcem sa však opýtať - Má niekto skúsenosť so založením s.r.o., kde bude jediným zakladateľom už 5 rokov existujúca s.r.o.? Treba v tomto prípade nejaké ustanovenie valného zhromaždenia, ktoré súhlasí so založením dcérskej s.r.o. ? Ako je to potom s vyhlásenim podľa § 105a? Sú oproti bežnému založeniu jednoosobovej s.r.o., kde je zakladateľom fyzická osoba, potrebné nejaké ďalšie dokumenty navyše?
Ďakujem za pomoc,
Zuzana
KONTAKT
19.11.06,11:48
Je postačujuce ak spravca vkladu jediny spoločnik s.r.o. prvy a jediny konateľ s.r.o. nevloži peňažny vklad 200000 Sk na učet v komerčnej banke pred podaním na zapis do OR ale ponecha v pokladni? Vzor zakladateľskej listiny je vyborny.
sta
19.11.06,11:58
Áno, môže. Treba len do vyhlásenia správcu vkladu uviesť, že peniaze boli zložené do pokladne. :)
ajobs
19.11.06,12:00
Je postačujuce ak spravca vkladu jediny spoločnik s.r.o. prvy a jediny konateľ s.r.o. nevloži peňažny vklad 200000 Sk na učet v komerčnej banke pred podaním na zapis do OR ale ponecha v pokladni? Vzor zakladateľskej listiny je vyborny.

Za zloženie vkladu a jeho správu v požadovanej výške je zodpovedný správca vkladu - vloženie peňazí do pokladne spoločnosti je rovnocenné s vkladom na účet v banke.
chlap
20.11.06,08:17
Doplňujúca otázka k prvozápisu s.r.o. do ORSR - dvojosobová s.r.o. založená spoločenskou zmluvou, v ktorej sú 2 konatelia, ktorí konajú každý samostatne.

Otázka:
Návrh na prvozápis s.r.o. (tlačivo) do obchodného registra musia podpísať všetci konatelia bez ohľadu na to, že môžu konať samostatne ?

Ďakujem.
Danila
20.11.06,08:37
Doplňujúca otázka k prvozápisu s.r.o. do ORSR - dvojosobová s.r.o. založená spoločenskou zmluvou, v ktorej sú 2 konatelia, ktorí konajú každý samostatne.

Otázka:
Návrh na prvozápis s.r.o. (tlačivo) do obchodného registra musia podpísať všetci konatelia bez ohľadu na to, že môžu konať samostatne ?

Ďakujem.V zmysle § 112 Obchodného zákonníka návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra podávajú a podpisujú všetci konatelia. A to aj v prípade, keď spoločenská zmluva určuje, že každý z konateľov je oprávnený za spoločnosť konať samostatne.
chlap
20.11.06,09:03
V zmysle § 112 Obchodného zákonníka návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra podávajú a podpisujú všetci konatelia. A to aj v prípade, keď spoločenská zmluva určuje, že každý z konateľov je oprávnený za spoločnosť konať samostatne.

Hmmm, tak už jasnejšie to tam nemohlo byť napísané. :) Nechápem, ako som to prehliadol. :(

Vďaka.
denato
23.11.06,04:54
Dobry den, sledujem poradu uz dlhsi cas, ale pisem prvy raz. K teme zakladatelska listina s.r.o. Velmi pekne by som sa chcela podakovat vsetkym prispievatelom, vdaka ktorym som na prvykrat absolutne bez problemov uplne sama zalozila svoju s.r.o. a usetrila som nemale peniazky, ktore si pytaju firmicky za svoje "know-how" pri zakladani sro. Este raz vrela vdaka. :)
ajacik
14.12.06,11:37
aj sa chcem veľmi pekne podakovať prispevateľom tejto témy.

už mám aj ja za sebou "Svoje prvé založenie" s.r.o. - bez problémov.

dakujem :)
belia
21.12.06,17:18
Prosím o pomoc, už mám vydaný ŽL a idem na OR založiť 2-osobovú s.r.o. s týmito dokladmi:
Návrh na vklad-1x, Spoločenská zmluva-2x,Podpisové vzory konateľov po 2x,Vyhlásenie správcu vkladu-2x, ŽL - 2x.Mám takú nejasnosť či netreba vyhlásenie podľa §105 a vyhlásenie podľa §136 a taktiež výpisy z registra trestov.Viete mi poradiť.Ďakujem.
Viera.M.
21.12.06,17:23
No ja som zvedaná, či ju aj mne odmietne Okresný súd v Žiline. Už ju mám notársky overenú.


Výhody? To počujem prvý raz.
Predpokladané náklady spoločnosti ? A to mám ako vedieť. To sa mi nezdá, že by to malo byť v zakladateľskej listine.


No som zvedaná ako dopadnem.
Musia byť predpokladané náklady spoločnosti...
Viera.M.
21.12.06,17:50
Prosím o pomoc, už mám vydaný ŽL a idem na OR založiť 2-osobovú s.r.o. s týmito dokladmi:
Návrh na vklad-1x, Spoločenská zmluva-2x,Podpisové vzory konateľov po 2x,Vyhlásenie správcu vkladu-2x, ŽL - 2x.Mám takú nejasnosť či netreba vyhlásenie podľa §105 a vyhlásenie podľa §136 a taktiež výpisy z registra trestov.Viete mi poradiť.Ďakujem.
Ešte potrebuješ kolky.
belia
21.12.06,18:09
A čo tie §105 a 136 a register trestov,
chlap
21.12.06,19:31
A čo tie §105 a 136 a register trestov,

Nič, čo by sa týkalo spomínaných paragrafov k prvozápisu nepotrebuješ. Takisto nepotrebuješ výpisy z registra trestov. Doklady, ktoré si spomenula vyššie, ti stačia.

Len pripomínam, že podpisy na vyhlásení a podpisovom vzore musia byť overené, kópie ŽL detto overené. Na žiadosti musia byť podpisy všetkých konateľov (aj keď konajú samostatne) a musia byť takisto úradne overené.
Na žiadosť musíš nalepiť 10.000,- Sk kolky.

Veľa šťastia.
nola
04.01.07,08:20
chcem sa spytat, ci mozem do zakladatelskej listiny uviest jedneho spolocnika, kedze je to zakladatelska listina, ale dvoch konatelov, pricom ten druhy ani nechce byt spolocnikom.
Pytam sa, lebo zakon hovori, ze konatelov ustanovuje valne zhromazdenie a VZ vznika az vznikom s.r.o.
Chcem predist tomu, aby ma na OR neotocili kvoli tejto veci. Myslim, ze na tomto fore uz niekto takyto problem spominal, len to nebol konatel ale prokurista.

Vdaka za odpoved.

Nola
ajobs
04.01.07,09:50
chcem sa spytat, ci mozem do zakladatelskej listiny uviest jedneho spolocnika, kedze je to zakladatelska listina, ale dvoch konatelov, pricom ten druhy ani nechce byt spolocnikom.
Pytam sa, lebo zakon hovori, ze konatelov ustanovuje valne zhromazdenie a VZ vznika az vznikom s.r.o.
Chcem predist tomu, aby ma na OR neotocili kvoli tejto veci. Myslim, ze na tomto fore uz niekto takyto problem spominal, len to nebol konatel ale prokurista.

Vdaka za odpoved.

Nola

Áno, môžeš. Pozri napr. http://www.orsk.sk/vypis.asp?ID=27179&SID=2&P=1
nola
04.01.07,13:11
vdaka Gido
mazac
16.01.07,16:12
chcel by som sa podakovat vsetkym na porade za prispevky,,
vdaka Vam sa mi podarilo uspesne zalozit SRO :)

este raz dik ;-)

:D
Radino229
17.01.07,19:47
Zdravím tu všetkých. Chcel by som sa spýtať, či v tomto roku (2007) neprešiel postup registrácie jednoosobovej sro-čky dajakými zmenami.... Myslím tým čísla paragrafov a pod... Chcel by som v dohľadnej dobe podať návrh na zápis, ale obávam sa, že niektoré vzory tlačív, ktoré tu boli umiestnené ešte v roku 2005 už budú zmenené a žiadosť mi zamietnu... Ak viete, poraďte... Vďaka. R
nola
25.01.07,12:45
Poviem Ti viac v utorok, v pondelok idem podat navrh na zapis do OR.

Nola
nola
26.01.07,06:54
chcem sa spytat este na niektore veci ohladom navrhu na zapis... ak chcem uviest titul pri meno, mam to dat kam? Za priezvisko oddelene ciarkou, alebo radsej nedavat vobec?
Dalej este raz zopakovat prilohy pri prvozapise s.r.o.:
zivnostensky 2x overeny
zakladatelska listina 2x overena
vyhlasenie spravcu vkladu 2x overene
podpisovy vzor konatelov 1x overene
prehlasenie o neucasti vo viac ako 3 s.r.o. neobmedzene, overene

Spravne?

Poradte mi, este dnes to chcem dat vsetko overit...

Vdaka
yksvaslo
30.01.07,09:01
Potrebujem pomoct so zalozenim s.r.o. a rad by som niekoho poziadal o nasledovne vzorove dokumenty:
- zakladatelska listina
- prehlasenie spravceu vkladu
- prehlasenie konatela o neucasti v inych s.r.o.

A este otazka co stym ak bude sidlo spolocnosti u mna doma? Potrebbujem aj nejaku zmluvu o najme?

Dakujem pekne
jaja99
04.02.07,19:51
Zdravím tu všetkých. Chcel by som sa spýtať, či v tomto roku (2007) neprešiel postup registrácie jednoosobovej sro-čky dajakými zmenami.... Myslím tým čísla paragrafov a pod... Chcel by som v dohľadnej dobe podať návrh na zápis, ale obávam sa, že niektoré vzory tlačív, ktoré tu boli umiestnené ešte v roku 2005 už budú zmenené a žiadosť mi zamietnu... Ak viete, poraďte... Vďaka. R

Tiež ma to zaujíma.
Posúvam, zapojte sa prosím Tí, čo máte čerstvé skúsenosti.
nola
06.02.07,13:15
Ahojte,

uspesne som zalozila s.r.o.!!!
A to iba vdaka vam... vsetko, co som potrebovala, som mala odtialto a bez akychkolvek problemov som si bola dnes zobrat nas prvy Vypis z OR. Dakujem.

Nola
nola
06.02.07,13:34
myslim, ze sa nic nove nedeje v roku 2007. Davam do prilohy 4 zakladne veci, co som potrebovala ja z tohto fora. Aby ste to mali pokope.

Ak sa chystate zalozit s.r.o., nech vam to vyjde tak lahko ako nam.
bepo
06.02.07,18:19
To prehlásenie je vhodné iba pre toho kto už nie je spoločníkom v inej sro, podľa zákona nesmie byť jediným spoločníkom alebo zakladateľom v troch sro.
majamka
08.02.07,12:23
Ahoj Nola...
Prosim ťa nemohla by si dať do prilohy tie /vzorove/ dokumenty /zakladateľskú listinu,vyhlasenie správcu vkladu, prehlasenie o neucasti vo viac ako 3 s.r.o. a podpisový vzor konateľa/ s ktorymi si prešla na OR.
Prosíííííííííím lebo chcela by som založiť s.r.o/jednoosobovu/ tento rok a bojim sa, že na niečo zabudnem alebo nenapišem spravne.
Ďakujem
Ak viete pomôcť prosim pomôžte aj ostatny.
majamka
12.02.07,13:03
Ahoj Nola...
Prosim ťa nemohla by si dať do prilohy tie /vzorove/ dokumenty /zakladateľskú listinu,vyhlasenie správcu vkladu, prehlasenie o neucasti vo viac ako 3 s.r.o. a podpisový vzor konateľa/ s ktorymi si prešla na OR.
Prosíííííííííím lebo chcela by som založiť s.r.o/jednoosobovu/ tento rok a bojim sa, že na niečo zabudnem alebo nenapišem spravne.
Ďakujem
Ak viete pomôcť prosim pomôžte aj ostatny.
Naozaj nikto neviem napisať aspoň link /aktualny/ na porade. Lebo je tu toho o založení s.r.o strasne veľa a veru neviem, ktore z tych dokumentov su už aktuálne.
liba2
12.02.07,13:18
Naozaj nikto nevie napisať aspoň link /aktualny/ na porade. Lebo je tu toho o založení s.r.o strasne veľa a veru neviem, ktore z tych dokumentov su už aktuálne.
Ja som si tento mesiac uložila do PC z porada.sk dokumenty, ktoré tu boli ponúknuté ako aktuálne - ale teraz ich neviem viacej nájsť, asi ich zadávateľka vymazala - neviem. Takže ich sem priložím, dúfam sa nebude hnevať :rolleyes: .
majamka
12.02.07,13:29
Ja som si tento mesiac uložila do PC z porada.sk dokumenty, ktoré tu boli ponúknuté ako aktuálne - ale teraz ich neviem viacej nájsť, asi ich zadávateľka vymazala - neviem. Takže ich sem priložím, dúfam sa nebude hnevať :rolleyes: .
Ďakujem ti veľmi pekne, veru už som sa z toľkých zakladateľských listin,ktoré tu boli priložené veru nevedela vymotať.
To su tie aktualne na tento rok?
A ešte niečo k tomu potrebujem na úrad priložiť?
Ešte raz ďakujem.
liba2
12.02.07,13:33
Ďakujem ti veľmi pekne, veru už som sa z toľkých zakladateľských listin,ktoré tu boli priložené veru nevedela vymotať.
To su tie aktualne na tento rok?
A ešte niečo k tomu potrebujem na úrad priložiť?
Ešte raz ďakujem.
Majka ja neviem, nemám vlastnú skúsenosť, iba som si to stiahla "pre istotu" keby som to v blízkej budúcnosti potrebovala.... :--- . Čítaj si decembrové a januárové príspevky - z nich sa veľa dozvieš.
majamka
12.02.07,13:41
Majka ja neviem, nemám vlastnú skúsenosť, iba som si to stiahla "pre istotu" keby som to v blízkej budúcnosti potrebovala.... :--- . Čítaj si decembrové a januárové príspevky - z nich sa veľa dozvieš.
Aj tak veľmi pekne ďakujem aspoň si mi dala ďalšiu chuť do prace, lebo už som chcela s tym založením s.r.o praštiť.
toria
22.02.07,06:53
Prosím o radu, nebola nejaká úprava pre sídlo spoločnosti???
Ideme zriaĎovať novú s.r.o. Keďže spoločník nemá vlastnú nehnuteľnosť rozhodol sa mu brat poskytnuť svoj byt v OV ako sídlo spoločnosti. Môže to byť, není tam nejaká zmena??? Samozrejme budme mať vyhlásenie, že súhlasí so sídlom spoločnosti a nájomnú zmluvu.
ajobs
22.02.07,11:57
Prosím o radu, nebola nejaká úprava pre sídlo spoločnosti???
Ideme zriaĎovať novú s.r.o. Keďže spoločník nemá vlastnú nehnuteľnosť rozhodol sa mu brat poskytnuť svoj byt v OV ako sídlo spoločnosti. Môže to byť, není tam nejaká zmena??? Samozrejme budme mať vyhlásenie, že súhlasí so sídlom spoločnosti a nájomnú zmluvu.


Nie je tam žiadna zmena, stačí súhlas majiteľa bytu o umiestnení sídla firmy a list vlastníctva na predmetný byt.
Toto je potrebné predložiť už vo fáze vybavovania ohlásenia živnosti na OÚ, živnostenský odbor.
toria
22.02.07,12:05
Myslela som si to,
no ale ešte toto:

sú to voľné živnosti: lešenárske, zváračské, maliarské, sadrokartonárske práce???
ajobs
22.02.07,12:22
Myslela som si to,
no ale ešte toto:

sú to voľné živnosti: lešenárske, zváračské, maliarské, sadrokartonárske práce???

Voľná živnosť je podľa mňa iba maliarske práce.
Lešenárstvo asi nebude profesia, lebo súvisí s inými remeslami ako murárstvo, stavebno-inštalačné práce, pokrývačstvo a pod. - toto všetko sú remeselné živnosti, kde je potrebné preukázať vyučenie v odbore a najmenej 3-ročnú prax.
Zváračstvo opäť nehovorí o tom, čo sa zvára a za akým účelom, alebo mohlo by to byť nástrojárstvo, výroba kovov, príp. kovoobrábanie - opäť remeselné živnosti - platí to, čo je vyššie uvedené.
Sadrokartonárske práce nie sú tiež správne špecifikované, lebo ide o pomerne rozsiahly súbor činností. Ak do živnosti uvedieš "montáž priečok a závesných podhľadov suchou technológiou z hromadne vyrábaných dielcov", potom to bude voľná živnosť.
Zoltán Kovács
22.02.07,12:24
Nie je tam žiadna zmena, stačí súhlas majiteľa bytu o umiestnení sídla firmy a list vlastníctva na predmetný byt.
Toto je potrebné predložiť už vo fáze vybavovania ohlásenia živnosti na OÚ, živnostenský odbor.


Zakladal som sro v 01/2007, sídlo som uviedol byt svojich rodičov. Na registráciu stačila nájomná zmluva, LV nechceli ani vydieť. Je pravda, že v nájomnej zmluve bolo uvedené prehlásenie, že rodičia sú vlastníkmi, aj s uvedením čísla LV.
ajobs
22.02.07,12:38
Zakladal som sro v 01/2007, sídlo som uviedol byt svojich rodičov. Na registráciu stačila nájomná zmluva, LV nechceli ani vydieť. Je pravda, že v nájomnej zmluve bolo uvedené prehlásenie, že rodičia sú vlastníkmi, aj s uvedením čísla LV.


Asi to závisí od výkladu právnych predpisov OÚ, živnostenský odbor. V KE to chcú tak, ako som napísal - zakladám s.r.o. teraz, teda ide o čerstvý poznatok z 20.2.2007.
bepo
22.02.07,14:53
Ak si zakladá sro vo vlastnom byte tak stačí LV,ak v cudzích priestoroch tak nájomná zmluva.
uin
27.02.07,22:06
pozri www.uin.sk
bobo1
28.02.07,09:16
Môžem byť správcom vkladu a zároveň jediným zakladateľom sro?
liba2
28.02.07,10:55
Môžem byť správcom vkladu a zároveň jediným zakladateľom sro?
áno, môžeš :)
toria
02.03.07,07:14
Prosím o pomoc. Urobili sme podklady na novú sro, dali sme ju zapísať na živnostenskom a teraz by sme mali ísť na obchodný register zapísať sro, lenže ani jeden zo spoločníkov a zároveň konateľov nemôže cca 2 týždne - sú v zahraničí. Nebude to problém??? Do koľkých dní musí byť sro zapísana v OR keď už má vystavený ŽL??? A druhá vec, keď sa teraz rozhodli dopísať ešte nejaké predmety činnosti aký je postup??? Je potrebné na remeselné živnosti nejaké oprávnenie???

VĎaka
chlap
02.03.07,07:39
Prosím o pomoc. Urobili sme podklady na novú sro, dali sme ju zapísať na živnostenskom a teraz by sme mali ísť na obchodný register zapísať sro, lenže ani jeden zo spoločníkov a zároveň konateľov nemôže cca 2 týždne - sú v zahraničí. Nebude to problém??? Do koľkých dní musí byť sro zapísana v OR keď už má vystavený ŽL??? A druhá vec, keď sa teraz rozhodli dopísať ešte nejaké predmety činnosti aký je postup??? Je potrebné na remeselné živnosti nejaké oprávnenie???

VĎaka

K 1. veci:
Obchodný zákonník:
§ 62
Vznik spoločnosti
(1) Spoločnosť vzniká dňom, ku ktorému bola zapísaná do obchodného registra. Návrh na zápis do obchodného registra sa musí podať do 90 dní od založenia spoločnosti (§ 57) alebo od doručenia listiny, ktorou sa preukazuje živnostenské alebo iné podnikateľské oprávnenie.

T.j. - návrh na zápis spoločnosti musíš na OR SR podať do 90 dní od prevzatia právoplatného živnostenského listu.

K 2.veci - musia sa vyjadriť iní.
liba2
02.03.07,10:48
Prosím o pomoc..............
A druhá vec, keď sa teraz rozhodli dopísať ešte nejaké predmety činnosti aký je postup??? Je potrebné na remeselné živnosti nejaké oprávnenie???VĎaka
Viki, na 1. strane porady je živnostenský zákon :) tam to určite nájdeš.
okikoo
02.03.07,14:29
Zdravím všetkých,
mala by som otázku k výpisom z registra trestov. Na vydanie ŽL potrebujem jeden výpis z registra trestov. Na obchodný register 2 kusy, môžem urobiť iba kópie z výpisu registra trestov alebo musia byť aj overené notárom?
Ďakujem

Výpis z RT sa NEOVERUJE!!! t.j. nikto Ti ho neoverí!
ajobs
03.03.07,00:04
Prosím o pomoc. Urobili sme podklady na novú sro, dali sme ju zapísať na živnostenskom a teraz by sme mali ísť na obchodný register zapísať sro, lenže ani jeden zo spoločníkov a zároveň konateľov nemôže cca 2 týždne - sú v zahraničí. Nebude to problém??? Do koľkých dní musí byť sro zapísana v OR keď už má vystavený ŽL??? A druhá vec, keď sa teraz rozhodli dopísať ešte nejaké predmety činnosti aký je postup??? Je potrebné na remeselné živnosti nejaké oprávnenie???

VĎaka

Ak chceš zapísať nové živnosti, tak musíš dať nový ŽL s novými živnosťami.
STRELEC
03.03.07,00:23
Nie je tam žiadna zmena, stačí súhlas majiteľa bytu o umiestnení sídla firmy a list vlastníctva na predmetný byt.
Toto je potrebné predložiť už vo fáze vybavovania ohlásenia živnosti na OÚ, živnostenský odbor.
Súhlas majiteľa nehnuteľnosti musí byť výslovne na zriadenie budúceho sídla zakladanej spoločnosti. Platí od 01.02.2007.
denisa0
05.03.07,10:59
Ahojte, vie mi niekto povedať, čo všetko potrebujem k predloženiu na zápis do OR pri vzniku spoločnosti s 1 zakladateľom. A v koľkých vyhotoveniach ?

-Zakladateľskú listinu
-živnostenský list
-výpis z registra trestov
-vyhlásenie správcu vkladov
-vyhlásenie spoločníka, že nie je spoločníkom v inej spoločnosti

Potrebujem a z Rozhodnutie jediného spoločníka o založení spoločnosti ? (zápisnica z val.zhromaždenia)

Veľmi pekne ďakujem
Danila
05.03.07,11:09
Ahojte, vie mi niekto povedať, čo všetko potrebujem k predloženiu na zápis do OR pri vzniku spoločnosti s 1 zakladateľom. A v koľkých vyhotoveniach ?

-Zakladateľskú listinu
-živnostenský list
-výpis z registra trestov
-vyhlásenie správcu vkladov
-vyhlásenie spoločníka, že nie je spoločníkom v inej spoločnosti

Potrebujem a z Rozhodnutie jediného spoločníka o založení spoločnosti ? (zápisnica z val.zhromaždenia)

Veľmi pekne ďakujemSkús aj tento link :http://podnikanie.etrend.sk/34469/firemne-pravo/zalozenie-a-vznik-spolocnosti-s-rucenim-obmedzenym
ajobs
05.03.07,12:32
toria
05.03.07,15:51
Viete mi poradiť v tomto:
Dnes sme boli dať zapísať novú sro do OR, sro sa zakladala s dvomi konateľmi a spoločníkmi zároveň. Avšak títo sa cez víkend zvadili tak, že sa odhodli, že jeden z nich nebude konateľom. Keďže sro potrebujú, dali sme ju zapísať, ale teraz chceme po zapísaní požiadať o zmenu konateľa a toho jedného vymazať aby ako konateľ nefiguroval. Ako sa to robí?? Na základe akej dohody??? Je to vzdanie sa konateľstva??? A aký poplatok bude predstavovať táto zmena na obchodnom registri???

ďakujem pekne.
liba2
05.03.07,15:57
Viete mi poradiť v tomto:
Dnes sme boli dať zapísať novú sro do OR, sro sa zakladala s dvomi konateľmi a spoločníkmi zároveň. Avšak títo sa cez víkend zvadili tak, že sa odhodli, že jeden z nich nebude konateľom. Keďže sro potrebujú, dali sme ju zapísať, ale teraz chceme po zapísaní požiadať o zmenu konateľa a toho jedného vymazať aby ako konateľ nefiguroval. Ako sa to robí?? Na základe akej dohody??? Je to vzdanie sa konateľstva??? A aký poplatok bude predstavovať táto zmena na obchodnom registri???

ďakujem pekne.
mimotemy
Ešte dobre že sa povadili na začiatku. Nie je nič horšieho ako dvaja rozvadení spoločníci s podielmi 50/50. Nikdy sa nedohodnú.
toria
05.03.07,16:58
Je mi to jasné, aj ja som rada, že na to prišli na začiatku, ale čo teraz robiť???
liba2
05.03.07,19:28
Je mi to jasné, aj ja som rada, že na to prišli na začiatku, ale čo teraz robiť???
Na porade sú v tomto smere všetky rady už viackrát podané, treba vhodné témy "prelistovať".
jaja99
05.03.07,19:46
skús na www.orsr.sk je tam modelový príklad na zápis novej spoločnosti a aj modelový príklad na zmeny počas fungovania.
okikoo
09.03.07,09:09
Asi to závisí od výkladu právnych predpisov OÚ, živnostenský odbor. V KE to chcú tak, ako som napísal - zakladám s.r.o. teraz, teda ide o čerstvý poznatok z 20.2.2007.

Môžete mi potvrdiť, či treba pre založenie jednoosobovej sro teraz (3/2007)
* podpisový vzor konateľa (podľa mňa to je na tlačive č.7)
* vyhlasenie podľa §136

Prečital som vyhlašku 25/2004, stranky min. sprav., orsr -nikde sa to nepožaduje. Ale staršie linky tu, na Porade to odporučaju. Tak ako to je. Ma niekto praktickú skusenosť- hlavne čerstvu? Je to ešte treba?
toria
10.03.07,06:06
Ja som otvárala jednoosobovku v novembri minulého roka (11/2006) a chceli to. Najlepšie je keď si to pripravíš a oni ti potom povedia čo všetko im máš dať. Napríklad teraz som otvárala sro v inom meste a tam kopu vecí nechceli.
Fufo
15.03.07,07:37
[quote=nola;372620]chcem sa spytat este na niektore veci ohladom navrhu na zapis... ak chcem uviest titul pri meno, mam to dat kam? Za priezvisko oddelene ciarkou, alebo radsej nedavat vobec?

Prosím,
1. ako je to s tými titulmi "Ing." v jednotlivých tlačivách? V návrhu na zápis do OR je okienko len na "meno" a "priezvysko",
2. môže byť v spol. zmluve za vzorový podpis konateľov prehlásený podpis týchto konateľov na konci zmluvy? (napr text: " Podpisy spoločníkov, ktorí sú súčasne prvými konateľmi spoločnosti, slúžia zároveň ako ich podpisové vzory pre všetky právne úkony.") Alebo musí byť osobitný papier? :confused:
Ďakujem
ajobs
15.03.07,07:58
[quote=nola;372620]chcem sa spytat este na niektore veci ohladom navrhu na zapis... ak chcem uviest titul pri meno, mam to dat kam? Za priezvisko oddelene ciarkou, alebo radsej nedavat vobec?

Prosím,
1. ako je to s tými titulmi "Ing." v jednotlivých tlačivách? V návrhu na zápis do OR je okienko len na "meno" a "priezvysko",
2. môže byť v spol. zmluve za vzorový podpis konateľov prehlásený podpis týchto konateľov na konci zmluvy? (napr text: " Podpisy spoločníkov, ktorí sú súčasne prvými konateľmi spoločnosti, slúžia zároveň ako ich podpisové vzory pre všetky právne úkony.") Alebo musí byť osobitný papier? :confused:
Ďakujem

1. Titul Ing. napíšeš do kolonky k menu (alebo aj k priezvisku, ak ti to tam lepšie vyhovuje),
2. Vzorový podpis konateľa(ov) musí byť na osobitnom liste s overením tohto podpisu(ov).
Fufo
15.03.07,08:43
Ďakujem TONO ...
- A koľko kusov (vzorový podpis konateľov) nám ich treba na zápis do OR? V tlačive P7/11 návrhu na zápis do OR (v modelovom príklade) také niečo ako príloha nie je.
- Ani o počte kópií "znaleckého posudku o výške nepeňažného vkladu" som sa nikde nedozvedel...
Za radu vopred vďaka
Fufo
chlap
15.03.07,09:42
Ďakujem TONO ...
- A koľko kusov (vzorový podpis konateľov) nám ich treba na zápis do OR? V tlačive P7/11 návrhu na zápis do OR (v modelovom príklade) také niečo ako príloha nie je.
- Ani o počte kópií "znaleckého posudku o výške nepeňažného vkladu" som sa nikde nedozvedel...
Za radu vopred vďaka
Fufo

Všetky dokumenty k návrhu na zápis alebo zmeny v OR SR sa dávajú 2x (z toho 1x do zbierky listín).

Takto sa to aj uvádza v zozname príloh - napr. uvedieš ako prílohu: "Podpisový vzor konateľov 2x, z toho 1x do zbierky listín."
Fufo
15.03.07,09:58
V OR prezerám jednotlivé zápisy - čerstvé z tohto roka a v zbierke listín jednotlivé sro skoro nikdy nič nemajú. To ma mätie, že všetky prílohy dávať 2x
ajobs
15.03.07,18:25
V OR prezerám jednotlivé zápisy - čerstvé z tohto roka a v zbierke listín jednotlivé sro skoro nikdy nič nemajú. To ma mätie, že všetky prílohy dávať 2x

Aj keď to tam nie je uvedené, v zbierke listín (tej papierovej) by mali byť prílohy fyzicky priložené. Napr. v ČR už začali so scanovaním všetkých príloh v zbierke listín, takže sa k nim dá dostať už aj v e-podobe.
renatka.zem
21.03.07,09:57
Prosím, vie mi niekto poradiť, či môžem zaúčtovať príjem do pokladne na základe vyhlásenia správcu vkladu, ak je jediný spoločník a peňažný vklad nechce uskutočniť do banky, ale do pokladne?
Nenašla som na toto odpoveď, ak som zle hľadala budem rada ak ma usmerníte.
ďakujem
liba2
21.03.07,10:24
Prosím, vie mi niekto poradiť, či môžem zaúčtovať príjem do pokladne na základe vyhlásenia správcu vkladu, ak je jediný spoločník a peňažný vklad nechce uskutočniť do banky, ale do pokladne?
Nenašla som na toto odpoveď, ak som zle hľadala budem rada ak ma usmerníte.
ďakujemÁno, môže ho vložiť aj v hotovosti do pokladne - určite :) .
renatka.zem
21.03.07,11:14
liba2, veľmi pekne dakujem
jaja99
21.03.07,11:32
Ahojte, dnes mi zapísali sro - jedniný spoločník a konateľ, tak píšem, čo som podávala na OR SR/Trnava/ spolu s návrhom na zápis:
živnostenský list 2x
zakladateľská listina 2x
podpisový vzor konateľa 2x
vyhlásenie správcu vkladu 2x
vyhlásenie jediného spoločníka 2x
10.000 SKK v kolkoch

K zmene ObchZák od 1.2.2007 mi povedali asi toľko, že Obch.zákonník sa síce zmenil, ale vyhláška (25/2004) určujúca obsah príloh sa zatiaľ nezmenila, takže netreba zdokladovať na OR SR súhlas majiteľa budovy s umiestnením sídla.
Len pri vybavovaní ŽL som predkladala súhlas manžela s umiestnením sídla.
evae
22.03.07,11:41
nema niekto vzor vyhlasenia statutarneho organu o zmene rozsahu splatenia zakladneho imania? vytvorila som si taky vlastny, ale na OR mi ho neuznali a uz ma suri cas :( dakujem
bobo1
28.03.07,18:35
Prišlo mi oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu ( Okr. súd Košice ) z dôvodov :
1. navrhovateľ nepredložil doklad v zmysle §2 ods.3 Obch. zák. ... t.j. sídlo spoločnosti ( pričom jaja99 z príspevku 352 to nepredkladala a prešiel jej zápis ). Na živno úrade pri vybavovaní ŽL po mne nechceli LV, len mi dali taký vzor : Vyhlásenie, kde vlastník nehnuteľnosti súhlasí so sídlom na uvedenej adrese. ( sídlo sro bude na adrese trvalého bydliska majiteľa nehnuteľnosti ) Toto Vyhlásenie som však na súd nepredkladala - sídlo v živno liste bolo uvedené, tak som myslela, že to tak stačí.
Tak prosím o radu čo súd "uspokojí" - list vlastníctva, Vyhlásenie o sídle spoločnosti, či niečo iné ?
2. Nesúlad v návrhu v časti predmet činnosti so živnostenským listom (§6 ods.1.písm. e zák.č. 530/2003 ZZ )
Neviem prečo to urobili, ale pani na živno úrade mi na živnostenskom liste prehodila prvý a posledný predmet podnikania v porovnaní so zakladateľskou listinou. Ja som na "formulári č. 7" dodržala postup so zakladateľskej listiny a vrátilo sa to. Takže to teraz prepíšem podľa živno. listu. Ale ešte potrebujem radu, či na nový formulár pre súd uvádzať aj zodpovedného zástupcu tam kde je na živno.liste. - prvý krát som ho tam nemala. A vlastne, mám vôbec podať nový návrh ? - teda to isté tlačivo?
3. Ako mám podať námietku na súd ?
Nemá niekto nejaký vzor "listu" ?
STRELEC
28.03.07,19:23
Prišlo mi oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu ( Okr. súd Košice ) z dôvodov :
1. navrhovateľ nepredložil doklad v zmysle §2 ods.3 Obch. zák. ... t.j. sídlo spoločnosti ( pričom jaja99 z príspevku 352 to nepredkladala a prešiel jej zápis ). Na živno úrade pri vybavovaní ŽL po mne nechceli LV, len mi dali taký vzor : Vyhlásenie, kde vlastník nehnuteľnosti súhlasí so sídlom na uvedenej adrese. ( sídlo sro bude na adrese trvalého bydliska majiteľa nehnuteľnosti ) Toto Vyhlásenie som však na súd nepredkladala - sídlo v živno liste bolo uvedené, tak som myslela, že to tak stačí.
Tak prosím o radu čo súd "uspokojí" - list vlastníctva, Vyhlásenie o sídle spoločnosti, či niečo iné ? List vlastníctva ešte nehovorí o tom, že majiteľ nehnuteľnosti súhlasí so zriadením sídla zakladanej spoločnosti v jeho nehnuteľnosti - preto treba predložiť súhlas (vyhlásenie, prehlásenie...je jedno aká slovná forma sa použije)
2. Nesúlad v návrhu v časti predmet činnosti so živnostenským listom (§6 ods.1.písm. e zák.č. 530/2003 ZZ )
Neviem prečo to urobili, ale pani na živno úrade mi na živnostenskom liste prehodila prvý a posledný predmet podnikania v porovnaní so zakladateľskou listinou. Ja som na "formulári č. 7" dodržala postup so zakladateľskej listiny a vrátilo sa to. Takže to teraz prepíšem podľa živno. listu. Ale ešte potrebujem radu, či na nový formulár pre súd uvádzať aj zodpovedného zástupcu tam kde je na živno.liste. - prvý krát som ho tam nemala. A vlastne, mám vôbec podať nový návrh ? - teda to isté tlačivo? Ti isté tlačivo - poradie podľa rozhodnutia živn. úradu. Súd predsa nebude "odfajfkávať" živnosti "na preskáčku". Zrejme by to bolo náročné. Ale vážne: prehodenie poradia sa považuje za rozpor, nesúla s úradnou listinou.
3. Ako mám podať námietku na súd ? Zdá sa mi, že je osobitné tlačivo na doplnenie návrhu na zápis spoločnosti, to ale fakt nie som si istý.
Nemá niekto nejaký vzor "listu" ?
bepo
29.03.07,03:53
LV sa predklada ak zakladatel je vlastnikom nehnutelnosti, v opacnom pripade treba suhlas vlastnika na umiestnenie sidla sro. Podpisovy vzor staci dat iba 1 krat pre zbierku listin ale ak sa da 2 krat tiez sa nic nestane.
Cecilia
29.03.07,04:29
Ani mne nezapísali spoločnosť na súde, pretože som nedokladovala sídlo firmy. Vraj nastala zmena od 1. 2. 2007 a majú veľa takých prípadov, ktoré vracajú naspäť. Na živnostenský som dávala list vlastníctva aj súhlas mňa a manžela so sídlom firmy. Tak som si to dala overiť a s námietkou som to včera podala na súde. Námietku som napísala ako list a priložila prílohy. Neviem, či je to správne, uvidím v pondelok. A ani neviem, dokedy sa to dá s tou námietkou opravovať, dvakrát aj trikrát?

Predmet podnikania v zakladateľskej listine som opravila podľa ŽL, až keď bol vydaný, lebo na živnostenskom mi opravili niektoré body a niektoré vynechali. A až potom som si dala overiť zakladateľskú listinu.
jaja99
29.03.07,17:15
prikladám vzor námietky
jaja99
29.03.07,17:34
prikladám doklady pri založení jednoosobovej sro

v súbore - návrh na zápis 2. časť - použiť len stranu P 7/2

nezabudnite všade pri menách spoločníka, konateľa, správcu vkladu uvádzať rodné číslo
profi-t
09.04.07,19:53
Ahoj. Mám otázku. Čo sa stane ak pri jednoosobovej sro-čke napíše niekto spoločenskú zmluvu a nie zakladateľskú? Prosím odpoveď. Ďakujem.
josh
10.04.07,04:41
Listiny by sa mali posudzovat podla obsahu, ale boli uz pripady, ze (v presove) obchodny register kvoli tomuto uz robil problemy.
profi-t
10.04.07,15:56
JOSH - Ďakujem.
makusko
24.04.07,13:48
Ahojte takže treba k podaniu na ORSR aj predbežnú zmluvu o najme? original alebo staci aj kopia? a prosim vás treba aj doložiť doklad podľa § 11 odsek e) kde sa pise o listine ktorou sa preukazuje podnikatelske opravnenie na vykonavanie cinnosti ktora sa do ORSR zapisuje ako predmet podnikania. naco je potom Zivn. register ked to musim aj tak vsetko znova dokladovat na ORSR? please poradte ci to treba najlepsie do ziliny kto vie :)
Danila
24.04.07,14:16
Na ORSR sa podávajú originálne písomnosti. Zmluvou o nájme je v podstate zabezpečené sídlo spoločnosti, takže treba. A načo preukázanie podnikateľského /žvinostenského / oprávnenia? Lebo Tvoja spoločnosť sa uchádza o zápis do OR, a je povinná preukázať, že najneskôr dňom zápisu jej v z n i k n e živnostenské oprávnenie na činnosť, ktorá má byť p r e d m e t o m jej podnikania.
makusko
24.04.07,14:47
Na ORSR sa podávajú originálne písomnosti. Zmluvou o nájme je v podstate zabezpečené sídlo spoločnosti, takže treba. A načo preukázanie podnikateľského /žvinostenského / oprávnenia? Lebo Tvoja spoločnosť sa uchádza o zápis do OR, a je povinná preukázať, že najneskôr dňom zápisu jej v z n i k n e živnostenské oprávnenie na činnosť, ktorá má byť p r e d m e t o m jej podnikania.

aha teda podnikatelske / zivnostenske/ opravnenie je vlastne zivnostensky list? mal som zato ze chcu po mne doklad o vzdelani a potrebnej praxi :) tak dakujem za vysvetlenie :)
makusko
24.04.07,15:27
este poprosim odpovedat na dve otazky ohladom tlaciva " navrh spolocnosti sro do ORSR". Chcel by som sa spytat pri strane P7/3 o konatelovi je tam "den vzniku funkcie"...to znamena datum podpisania spoločenskej zmluvy? a druha otazka boli tam asi pridane dalsie stranky P7/8 ako spoluvlastnictvo obchodneho podielu a vo vzore na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) to nieje. Je to potrebné vyplnovat? alebo teda co je tam potrebné vyplnit? dakujem
josh
24.04.07,16:27
Vyplnis iba to, co sa zapisuje. Odporucam si precitat pokyny na vyplnovanie tlaciv.
A konatelovi vznika funkcia dnom vzniku spolocnosti.
makusko
24.04.07,18:17
Vyplnis iba to, co sa zapisuje. Odporucam si precitat pokyny na vyplnovanie tlaciv.
A konatelovi vznika funkcia dnom vzniku spolocnosti.


ano viem ze vznika dnom vzniku spolocnosti len som chcel vediet ci tam napisat konkretny datum vzniku alebo text: "den vzniku spolocnosti" a pokyny som si presiel a nic tam nebolo o tom pisane.



OPRAVA: dakujem uz som to nasiel na porade...treba tam pisat text
Fufo
25.04.07,05:45
Ďakujem všetkým za príspevky v tejto téme, aj vďaka nim som založil s.r.o. úplne samostatne bez problémov a opráv. Úspešne som včas doložil aj zmluvu na sídlo spoločnosti s overenými podpismi (sám so sebou). Po prihlásení sa na daňovom úrade ma už boli osobne preveriť, či naozaj na danej adrese máme sídlo. Dobrá informácia: všetky podpisy a listiny rovnocenne overujú na každej matrike, netreba notára - je to zvyčajne aj lacnejšie.
Šelinka
01.05.07,11:14
Ahojte, potrebujem ešte vedieť jednu vec. Ak zakladám sama s.r.o.-čku a dávam overovať u notára vyhlásenie správcu vkladu, musím mu fyzicky predložiť aj peniaze, aby veril, že ich mám?
ajobs
01.05.07,18:16
Ahojte, potrebujem ešte vedieť jednu vec. Ak zakladám sama s.r.o.-čku a dávam overovať u notára vyhlásenie správcu vkladu, musím mu fyzicky predložiť aj peniaze, aby veril, že ich mám?


Nie, nemusíš. Ty predsa u notára overuješ podpis správcu vkladu, a nie to, či peniaze naozaj máš. Je na tebe ako správcovi vkladu, že zodpovedáš za skutočnosti uvedené v tomto vyhlásení.
Šelinka
03.05.07,14:18
Ďakujem, ešte sa chcem spýtať.
1. Keď chcem sama založiť s.r.o., musím mať živnostenský list? jaja99 vo svojom príspevku uviedla doklady potrebné pri založení jednoosobovej s.r.o. a medzi nimi bol aj doklad na ohlásenie živnosti.

2. Vsetky doklady ktoré uviedla si vyhotovím duplicitne a podpisujem pred notárom?

3. A k návrhu na zápis do OR SR predkladám len jeden z každého overeného dokladu?

Ďakujem
Šelinka
03.05.07,14:22
Teraz ma napadla ešte jedna otázka ohľadne IČA.
Kto a kedy ho prideľuje?
Jedna známa mi poradila, vraj si to mám žiadať na štatistickom úrade ešte pred podaním návrhu na zápis do OR SR.
Ako to je vlastne?
josh
03.05.07,14:57
ad 1. nie, zivnostensky list ti vyda zivnostensky urad na zaklade platnej zakladatelskej listiny, vypisu z registra trestov, najomnej zmluvy a dalsich sránd,
ad 2. ano, ale odporucam 3x vsetky podpisat kvoli tomu, ze:
ad 3. predkladas dva kusy z kazdeho, ktore maju byt ulozene do zbierky listin a jeden kus z tych, ktore sa neukladaju do zbierky listin,
ad 4. ico ti prideli obchodny register, na statistickom nevybavis vobec vobec nic.
(Poznamka: zalozenie sro u notara pri zakladom imani 200.000sk by malo nemalo stat viac ako 5-6tisic korun, skus sa ich niektorych spytat. A budes to mat tie listiny urcite v poriadku.)
Šelinka
03.05.07,15:20
ad 1. nie, zivnostensky list ti vyda zivnostensky urad na zaklade platnej zakladatelskej listiny, vypisu z registra trestov, najomnej zmluvy a dalsich sránd,

Ak som správne pochopila tvoju odpoveď na moju prvú otázku, tak k založeniu jednoosobovej s.r.o. nepotrebujem živnostenský list.
To znamená, že ja len dám notársky overiť doklady potrebné k podaniu návrhu na zápis do OR, podám návrh na zápis do OR a potom už ohľadom s.r.o. nemusím vybavovať nič? Už mi len príslušný okresný súd pridelí IČO a môžem fungovať?
Šelinka
03.05.07,15:27
Živnostenský list teda vôbec nepotrebujem?
Zoltán Kovács
03.05.07,15:29
Živnostenský list teda vôbec nepotrebujem?

Potrebuješ ŽL. IČO ti prideluje Registrový súd. Keď budeš mať výpis z OR tam to bude uvedené. A do 15 dní musíš pridelené IČO nahlásiť živnostenskému úradu.
gogina
03.05.07,15:42
Nie netreba, notár to aspoň podľa mojej skúsenosti nepožadoval, od mňa . Mal k tomu vlažný postoj. A robia to vraj tak aj ostatný.
Šelinka
03.05.07,15:42
Začínam mať z toho zmätok, josh vo svojom príspevku napísal, že kzaloženiu s.r.o. nepotrebujem ŽL. Napíšte mi, prosím, presne postup, čo mám robiť, aby bolo všetko v poriadku. Mám tieto listiny:
- Zakladateľská listina
- Podpisový vzor konateľa
- Vyhlásenie správcu vkladu
- Vyhlásenie §105a OZ
- Návrh na zápis do OR
Toto všetko v troch vyhotoveniach dám overiť u notára a potom čo ďalej?
gogina
03.05.07,15:44
IČo predsa prideľuje OR , ked´všetky potrebné listny sú na príslučnom OR , DO 15 dní by malo byť IČO na svete.
Zoltán Kovács
03.05.07,15:54
Začínam mať z toho zmätok, josh vo svojom príspevku napísal, že kzaloženiu s.r.o. nepotrebujem ŽL. Napíšte mi, prosím, presne postup, čo mám robiť, aby bolo všetko v poriadku. Mám tieto listiny:
- Zakladateľská listina
- Podpisový vzor konateľa
- Vyhlásenie správcu vkladu
- Vyhlásenie §105a OZ
- Živnostenský list bez IČO
- Návrh na zápis do OR
Toto všetko v troch vyhotoveniach dám overiť u notára a potom čo ďalej?

Zakladal som sro v 01/2007 a mal som tieto doklady. Zápis do OR bolo do 5 dní aj s prideleným IČO, ktorý som musel potom nahlásiť na živn.úrad.
Šelinka
03.05.07,15:54
prosííííííím, pomôžte mi, potrebujem to dosť súrne a ja s tým nemám vôbec žiadne skúsenosti
ďakujem
Šelinka
03.05.07,15:56
Čo všetko potrebujem na vybavenie ŽL?
Zoltán Kovács
03.05.07,15:56
prosííííííím, pomôžte mi, potrebujem to dosť súrne a ja s tým nemám vôbec žiadne skúsenosti
ďakujem

Doplnil som tvoj zoznam dokladov.
Zoltán Kovács
03.05.07,15:59
Na vydanie ŽL som potreboval zakladateľskú listinu, výpis z registra trestov (som konateľ), zmluvu o nájme (sídlo spoločnosti) alebo LV na nehnuteľnosť kde bude mať spoločnosť sídlo, kolok (1000,- Sk).
Šelinka
03.05.07,16:00
Doplnil som tvoj zoznam dokladov.

áno, všimla som si a ďakujem, ja som odoslala ten príspevok a až potom sa mi načítala tvoja odpoveď.
Šelinka
03.05.07,16:05
Na vydanie ŽL som potreboval zakladateľskú listinu, výpis z registra trestov (som konateľ), zmluvu o nájme (sídlo spoločnosti) alebo LV na nehnuteľnosť kde bude mať spoločnosť sídlo, kolok (1000,- Sk).

Sídlo spoločnosti bude v mieste môjho trvalého bydliska, žijem s rodičmi a oni sú vlastníkmi domu. Tak aký doklad mám priložiť?
Šelinka
03.05.07,16:06
Predpokladám, že už overená zakladateľská listina sa pridáva.
Zoltán Kovács
03.05.07,16:28
Sídlo spoločnosti bude v mieste môjho trvalého bydliska, žijem s rodičmi a oni sú vlastníkmi domu. Tak aký doklad mám priložiť?

Ak nie si uvedená na LV tak potrebuješ nájomnú zmluvu, alebo súhlas od vlastníkov, že sídlo bude na uvedenej nehnuteľnosti. Do naj.zmluvy resp. súhlasu je najlepšie uviesť číslo LV, prípadne priložiť.
Zoltán Kovács
03.05.07,16:28
Predpokladám, že už overená zakladateľská listina sa pridáva.

Áno overená.
Šelinka
03.05.07,16:30
ĎAKUJEM, neskutočne veľa si mi pomohol.
Zoltán Kovács
03.05.07,16:31
ĎAKUJEM, neskutočne veľa si mi pomohol.

Sme tu predsa na to aby sme navzájom pomáhali.;)
Šelinka
04.05.07,06:54
Ahojte, chcem sa spýtať, že ak by tú s.r.o.-čku zakladali viacerí, aj tak potrebujem aby mi živnostenský úrad vydal živnostenský list?
Ďakujem
Zoltán Kovács
04.05.07,06:58
Ahojte, chcem sa spýtať, že ak by tú s.r.o.-čku zakladali viacerí, aj tak potrebujem aby mi živnostenský úrad vydal živnostenský list?
Ďakujem

Ano aj v tom prípade. Nie je podstatné koľko je spoločníkov.
josh
04.05.07,07:10
uz som to tu niekde pisal, ale takto to urcite pochopis:
Ked niekto chce podnikat, potrebuje opravnenie na podnikanie. V pripade zivnosti to je zivnostensky list. To je zatial jednoduche.
SROcku si predstav, ze to je nejaka umelo vytvorena osoba, ktora ma prava aj povinnosti takmer take, ako my, ludia. Na to, aby takato SROcka (takyto clovek) mohol podnikat, potrebuje tiez opravnenie na podnikanie a preto musi ist (prostrednictvom ludi, ktori konaju v jej mene) na ten zivnostensky a riesit tam ten zivnostensky list (opravnenie na podnikanie).
Šelinka
04.05.07,07:51
Ďakujem vám
profi-t
04.05.07,08:40
Ahoj. Chcem sa spýtať - urobila som zakladateľskú listinu v ktorej jedna z voľných živností je uvedená Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti. Zároveň som však dala spraviť a overiť aj návrh na vklad do OR.
Môj problém začína tu. Dnes som bola na Živnostenskom úrade a tam mi povedali, že už sa to nevolá Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti, ale Sprostredkovanie v oblasti obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti. Takže na Ohlásení mi to opravili - a podľa všetkého mi takto vydajú aj Živnostenský list. Avšak na zakladateľskej listine a na návrhu mám uvedené Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti. Tu sa naskytuje otázka: Môžem dať návrh do OR v takej podobe, že na Zakladateľskej listine a na Návrhu na vklad do OR je Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti ale na Živnostenskom liste bude Sprostredkovanie v oblasti obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti? Prejde mi to, alebo čo mám spraviť, aby mi urobili prvozápis sro? Prosím pomôžte mi! Ďakujem.
josh
04.05.07,09:39
Nie je to dobre, je treba to spravit na novo. Pravdepodobne aj zakladatelsku listinu, aby to bolo uplne dobre, toto ale bude zavisiet od obchodneho registra. Na niektorych totiz predmety cinnosti v navrhu porovnavaju iba so zivnostenskym listom.
Preto chodim alebo posielam klientov VZDY pred podpisanim dokumentov na zivnostensky urad.
profi-t
04.05.07,09:45
Toto som spravila aj ja. Minulý týždeň to bolo ešte v poriadku a dnes už nie.
A môže mať Dodatok k Zakladatelskej listine neskorší dátum ako samotný Živnostenský list? Nebude to problém?
josh
04.05.07,10:39
To bude ok, s tym problem nebude. Problem moze mat zivnostensky urad, preco vydal na zaklade takej zakladatelskej listiny zivnostensky list, ale to sa ta netyka.
profi-t
07.05.07,05:45
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
helas
08.05.07,16:56
Dobrý večer,
aj ja mám otázku ohľadom založenia s.r.o. Ide o to,že je to slovenská s.r.o.
ale jeden zo spoločníkov je Nemec. Zdržiava s v Nemecku, ide o podpisy,musí aj on prísť na Slovensko a podpísať pred notárom. Myslím,že nestačí, keď potrebné doklady podpíše len tak dopredu.
A potom, neviete niekto ako je to s Výpisom z Registra trestov. Má výpis z Nemecka, ale vraj potrebuje aj výpis zo Slovenska
Ďakujem
josh
08.05.07,17:05
Podpisy musia byt uradne osvedcene, tzn. nasledovne moznosti:
1. pride na slovensko, podpise, overi
2. pojde v nemecku na slovensky konzulat, podpise, overi
3. pojde v nemecku k notarovi, podpise, overi, vyziada sa apostila, spravi sa uradny preklad.
Vypis z registra trestov> musis sa informovat na zivnostenskom, vsade to je inak.
helas
08.05.07,18:13
Ďakujem, teda vyberie si jednu z možností, ktoré si mi tu vypísala.
Už som sa tiež rozhodla, že pôjdem na živnostenský úrad a tam pozisťujem.
Ešte raz ďakujem.
makusko
10.05.07,10:01
ahojte

prosim vas ako postupovat...dostal som odmietnutie na zapis a to z tychto dovodov:

1. nebola predlozena listina ktorou sa preukazuje vlastnicke pravo, poslal som im len najomnu zmluvu bez overenych podpisov a chcu este list vlastnictva
2. nezhoduju sa udaje v spolocenskej zmluve, spravil sa preklep a v rodnom cisle konatela je ine jedno cislo

prosim vas staci podat namietku a dolozit overenu listinu ktora preukazuje vlastnicke pravo prenajimatela? a ako postupovat so spolocenskou zmluvou? to mam teraz znova napisat novu a overit a poslat? ale to tam uz bude iny datum ako je na zivnostenskom. prosim pomozte dakujem
ajobs
10.05.07,12:06
ahojte

prosim vas ako postupovat...dostal som odmietnutie na zapis a to z tychto dovodov:

1. nebola predlozena listina ktorou sa preukazuje vlastnicke pravo, poslal som im len najomnu zmluvu bez overenych podpisov a chcu este list vlastnictva
2. nezhoduju sa udaje v spolocenskej zmluve, spravil sa preklep a v rodnom cisle konatela je ine jedno cislo

prosim vas staci podat namietku a dolozit overenu listinu ktora preukazuje vlastnicke pravo prenajimatela? Áno, stačí podať námietku a doložiť LV, ale v nájomnej zmluve musí byť výslovne uvedené, že prenajímateľ (teda vlastník nehnuteľnosti) súhlasí so zriadením sídla spoločnosti v prenajímanej nehnuteľnosti. a ako postupovat so spolocenskou zmluvou? to mam teraz znova napisat novu a overit a poslat? Napísať novú so správnymi údajmi. ale to tam uz bude iny datum ako je na zivnostenskom. To nevadí, že tam bude iný dátum - a de facto môžeš dať aj ten istý dátum, ako máš na pôvodnej SZ, len dátum overenia podpisov bude neskorší. prosim pomozte dakujem

Odpovede sú v texte.
bepo
10.05.07,14:31
LV ani nájomná zmluva nemusí byť overená.
michaela25
17.05.07,06:24
Včera som podala spoločenskú zmluvu na ŽU živnosti som si s nimi upravila dopredu takže to bude ok a ŽL vydajú.
Problém je že ja som dnes zistila že som v spoločenskej spravila preklep (aspoň 5x som to kontrolovala a nevšimla som si) v časti ZI som uviedla

1.spoločník
100.000,- Sk, splatené 100.000,- Sk, t. j. podiel 50%, 100 hlasov

2.spoločník
100.000,- Sk, splatené 100.000,- Sk, t.j podiel 50 %, 50 hlasov

a dalšia vec že som krstné meno spoločníka písala všade z dĺžňom a on ma v OP bez

mám to opraviť a dať overiť ešte raz pred podaním zápisu ?
Ak spravím novu nevadí že na ŽU bude iná ako keď podám návrh?
ajobs
17.05.07,12:06
Včera som podala spoločenskú zmluvu na ŽU živnosti som si s nimi upravila dopredu takže to bude ok a ŽL vydajú.
Problém je že ja som dnes zistila že som v spoločenskej spravila preklep (aspoň 5x som to kontrolovala a nevšimla som si) v časti ZI som uviedla

1.spoločník
100.000,- Sk, splatené 100.000,- Sk, t. j. podiel 50%, 100 hlasov

2.spoločník
100.000,- Sk, splatené 100.000,- Sk, t.j podiel 50 %, 50 hlasov

a dalšia vec že som krstné meno spoločníka písala všade z dĺžňom a on ma v OP bez

mám to opraviť a dať overiť ešte raz pred podaním zápisu ?
Ak spravím novu nevadí že na ŽU bude iná ako keď podám návrh?





Urob novú SZ, oprav tam tie hlasy a aj dĺžeň - nevadí, že na ŽU bude iná, oni to aj tak iba založia a nekontrolujú.
michaela25
18.05.07,12:07
Ďakujem veľmi pekne
toria
21.05.07,11:19
Prosím o pomoc:
Dali sme zapísať novú sro na Obchodný register. Všetko prebehlo v poriadku. Po mesiaci nám volala pani zo živnostenského úradu, že máme nesprávny zápis v obch. registri. Máme tam mať názov spoločnosti ČIARKA s.r.o., pretože tak to máme i v spoločenskej zmluve aj na živnostenskom liste. Vraj to není naša chyba, že sa máme obrátiť na obch.register a nech nám to tam bez poplatku zmenia. Máte s niečím podobným skúsenosti????

Každá rada pomôže....
VĎAKA
josh
21.05.07,13:03
Ak ste v navrhu na zapis udajov o SRO mali uvedene tak, ako v spolocenskej zmluve, tak im napiste iba list, ze ziadate opravit zapis v zmysle podaneho navrhu.
Ak ste to mali v navrhu zle, tak je to vasa chyba, reklamujte u pravnika, ktory vam tie podklady vyhotovil, nech to da do poriadku na vlastne naklady.
toria
21.05.07,20:22
Ďakujem pekne za radu. A v akej výške by mali byť tie náklady???
toria
21.05.07,20:25
A druhá vec, musí sa to opravovať???
ajobs
21.05.07,20:32
A druhá vec, musí sa to opravovať???


Čo myslíš, ten zápis. Áno , zápis musí byť právne perfektný.
josh
22.05.07,05:28
Ak je to v navrhu zle, podal by som navrh na zapis zmien a prilozil 2000sk kolok.
Caesar
21.06.07,20:14
Ahojte, dnes mi zapísali sro - jedniný spoločník a konateľ, tak píšem, čo som podávala na OR SR/Trnava/ spolu s návrhom na zápis:
živnostenský list 2x
zakladateľská listina 2x
podpisový vzor konateľa 2x
vyhlásenie správcu vkladu 2x
vyhlásenie jediného spoločníka 2x
10.000 SKK v kolkoch

K zmene ObchZák od 1.2.2007 mi povedali asi toľko, že Obch.zákonník sa síce zmenil, ale vyhláška (25/2004) určujúca obsah príloh sa zatiaľ nezmenila, takže netreba zdokladovať na OR SR súhlas majiteľa budovy s umiestnením sídla.
Len pri vybavovaní ŽL som predkladala súhlas manžela s umiestnením sídla.

Prajem príjemný deň, zajtra teda 22.6.2007 idem dávať návrh na zápis s.r.o. no OR SR v Trnave. chcel by som sa ešte niečo spýtať. Prosím ak tu budete napíšte mi na mail jaroslav.krajcovic@automenu.sk . Ďakujem Veľmi pekne
IBL
25.06.07,06:12
Bol mi odmietnutý návrh na zápis spoločnosti z nasledovných dôvodov:

- Návrh nebol podaný na ustanovenom tlačive - týmto by som chcel upozorniť všetkých poraďákov, že na www.orsr.sk je nové tlačivo

- spôsob konania štatutárneho orgánu uvedený v návrhu nevyplýva z predložených príloh

- spoločenská zmluva neobsahuje spôsob akým konajú konatelia v mene spoločnosti - chýba určenie či konatelia konajú samostatne alebo spoločne

myslím, že by som vedel tieto nedostatky odstrániť (návrh prepíšem do nového tlačiva a doplním zakladateľskú listinu, prosil by som však poradiť:

1. V zozname príloh v novom tlačive uviesť znova všetky prílohy, keď už boli uvedené v predchádzajúcom návrhu a súd ich už má ? týka sa to aj ich počtu ? Alebo je potrebné zaslať všetky prílohy znovu?

2. Kolok bol nalepený na predchádzajúcom návrhu - predpokladám, že to nevadí

3. V pôvodnom návrhu som navrhol zápis do OR k 15.6.2007. Mám v novom návrhu dať ten istý dátum, aj keď už uplynul ?

4. Pôvodný návrh som podpísal 1.6.2007. Ponechať tento dátum v novom návrhu alebo dať aktuálny ?

5. Mám spísať novú zakladateľskú listinu alebo len jej zmenu ? Taktiež otázka, či s pôvodným dátumom alebo aktuálnym ?

Vopred ďakujem všetkým poraďákom za ich cenné rady.
josh
25.06.07,08:34
1. V zozname príloh v novom tlačive uviesť znova všetky prílohy, keď už boli uvedené v predchádzajúcom návrhu a súd ich už má ? týka sa to aj ich počtu ? Alebo je potrebné zaslať všetky prílohy znovu?

Prilohy v navrhu zvyknem uvadzat presne tie, ktore boli v predchadzajucom navrhu (ak neprikladam ine). Nezasielam ich znova. Ak prikladam nove, uvadzam stare (neprikladam) + nove (prikladam).



2. Kolok bol nalepený na predchádzajúcom návrhu - predpokladám, že to nevadí

nevadi.



3. V pôvodnom návrhu som navrhol zápis do OR k 15.6.2007. Mám v novom návrhu dať ten istý dátum, aj keď už uplynul ?

neuvadzaj ziadny datum radsej



4. Pôvodný návrh som podpísal 1.6.2007. Ponechať tento dátum v novom návrhu alebo dať aktuálny ?

ked das datum skutocneho podpisania, nic nepokazis.



5. Mám spísať novú zakladateľskú listinu alebo len jej zmenu ? Taktiež otázka, či s pôvodným dátumom alebo aktuálnym ?

Odporucam rozhodnutie zakladatela o zmene zakladatelskej listiny + jej uplne znenie po zmenach.
IBL
25.06.07,08:51
Srdečná vďaka josh
Caesar
29.06.07,05:54
Dobrý deň. Potreboval by som poradiť dnes mi odmietnutie vykonania zapisu sro do OR z nasledujúcich dôvodov.
cit: ....konkrétne navrhovatelia spolu s návrhom na zápis nepredložili súdu spoločenskú zmluvu o založení spoločnosti s ručením obmedzením v súlade s §57 ods. 1 Obchodného zákonníka a § 10 ods. 4 zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní v znení neskorších predpisov, nakoľko navrhovatelia predložili spoločenskú zmluvu, v ktorej podpisy zakladateľov sú úradne overené dňom 22.06.2007 a z uvedeného vyplýva, že spoločnosť nebola ku dňu vydania živnostenského listu založená, nakoľko k založeniu spoločnosti prichádza až momentom úradného osvedčenia pravosti podpisov všetkých zakladateľov na spoločenskej zmluve a živnostenský list bol vydaný dňa 18.06.2007.

No bolo to asi takto, pred tým ako sme išli na živnostenský dali sme overiť 4 kópie zakladateľskej listiny. A jednu z nich dali na živnostenskom. Kým nám vydali ZL zistil som tu na porade, že spoločenská zmluva nie je úplne v poriadku a zápisom by neprešla tak som ju upravil a keď sme dostali ZL išili sme overiť novú zakladateľskú listinu. a tú sme priložili k návrhu na zápis preto tam bol dátum 22.6. a ZL máme od 18.6. ako mám teraz postupovať?
Za rady už teraz ďakujem
alex1
11.07.07,09:46
Doklady na zápis sro do OR majú byť overené kópie, alebo stačí keď je originál s overeným podpisom? ďakujem
alex1
11.07.07,10:32
Doklady na zápis sro do OR majú byť overené kópie, alebo stačí keď je originál s overeným podpisom? ďakujem

prosím! skúste niekto. Ď
alex1
11.07.07,12:24
Doklady na zápis sro do OR majú byť overené kópie, alebo stačí keď je originál s overeným podpisom? ďakujem

Prosím, skúste sa niekto ozvať
josh
11.07.07,14:32
ked si macher a vies si tie papiere spravit sam, tak sa pozri do zakona o obchodnom registri, ktory hovori, ze listiny mozu byt originaly alebo osvedcene odpisy.
alex1
11.07.07,14:38
ďakujem za tvoju, aj keď trochu nevrlú, odpoveď...... :)
simonka
03.08.07,07:51
Musí bzť spoločenká zmluva overená?
josh
06.08.07,05:40
simonka, spolocenska zmluva overena nemusi byt, ale podpisy spolocnikov na nej ano. :)
Zužu
20.08.07,15:50
Návrh na zápis do obchodného registra som písala na PC a vytlačila, dnes keď to už mám zviazané a overené som sa dozvedela , že treba priložiť aj súhlas majiteľa o prenájme nehnuteľnosti a list vlastníctva. Mohla by som to do príloh dopísať aj ručne? nemáte s tým niekto skúsenosť? Ďakujem
Zužu
21.08.07,05:31
Nevie mi nikto poradiť? prosííííím
josh
21.08.07,07:20
moja skusenost je taka, ze sa to da dopisat rucne (OR NR)
lastovicka
24.08.07,05:51
ahojte,prosim vas nemate niekto vzor aktualnej zakkladatelskej listiny?bola som na zivnostenskom a poslali ma prec je to moc strucne.som si stiahla z porady z prispevku 29.3.07.Potrebovala by som to este dnes odovzdat..Prosimmmmmmmmmmmmmmm.Dakujemmmmmmmmmmmmm m
qwe
04.09.07,09:10
prepacte ak to je hlupa otazka, ale chcel by som sa Vas spytat o tych zakladnich imaniach to musim vlozit 200 000tis ci sa da vlozit aj menej ak hej kolko najmenej sa moze vlozit ako zakladne imanie vobec tomu nechapem nevysvetli mi to daky odbornik :) prosim
d3 !Ur3
05.09.07,10:52
Výhody a predpokladané náklady musia byť v zmluve, pretože ide o obligatórne náležitosti zakladateľskej listiny podľa Obchodného zákonníka, podľa Zákona o obchodnom registri tieto skutočnosti preveruje súd /vyšší súdny úradník/. Pričom stačí to napísať jednoducho, to nie je nič zložité, napr. takto:

3. Osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť sa žiadne výhody neposkytujú.
4. Predpokladaná výška nákladov súvisiacich so založením a vznikom spoločnosti je 30.000,- Sk.
liba2
05.09.07,14:09
prepacte ak to je hlupa otazka, ale chcel by som sa Vas spytat o tych zakladnich imaniach to musim vlozit 200 000tis ci sa da vlozit aj menej ak hej kolko najmenej sa moze vlozit ako zakladne imanie vobec tomu nechapem nevysvetli mi to daky odbornik :) prosim
Iba chcem priateľsky upozorniť, že s touto otázkou si tu mimotemy , nikto tu na ňu neodpovie.
Okrem toho z tvojich predchádzajúcich príspevkov vychádza, že máš prevádzkovanie živnosti, teda si SZČO a základné imanie sa ťa netýka (týka sa s.r.o.).
Ak predsa máš záujem sa niečo o ZI dozvedieť, skús vyhľadávať podľa kľúčového slova základné imanie .
lastovicka
18.09.07,08:12
ahoj prosim vas o radu.Tieto dni sa chystam na OR podat ziadost o zapis,ale zistila som ze mam len kopiu vypisu z regis.trestov,lebo original som nechala na zivn.urade.Raz som sa docitala ze treba aj vypis 1x alebo 2x,a v dalsich clankoch bolo ze pri zapise do OR netreba vypis z reg.trestov:Prosim vas poradte mi ako to vlastne je?Dakujem za kazdu vasu odpoved
majamka
18.09.07,08:20
Viem, že na OR netreba vypis z registra trestov. Ten je treba iba na ziv. urad pri vybavovaní živnosti.
lastovicka
18.09.07,09:01
dakujem.
lastovicka
18.09.07,09:30
ahojte,este by som vas poprosila o radu.docitala som sa ze treba mat v zakladatel.listine napisane znenie "Predpokladané náklady spojené so založením a vznikom..." Ja mám ale žial už potvrdenú zaklad.listinu,a aj vydaný živnost.list. ale znenie v Zlistine mám "Pedpokladané náklady spojené so vznikom...", co mam teraz robit?mam to skusit aj v takomto znení íst podat na OR alebo to treba prerobiť?velká vdaka
ajobs
18.09.07,12:18
ahojte,este by som vas poprosila o radu.docitala som sa ze treba mat v zakladatel.listine napisane znenie "Predpokladané náklady spojené so založením a vznikom..." Ja mám ale žial už potvrdenú zaklad.listinu,a aj vydaný živnost.list. ale znenie v Zlistine mám "Pedpokladané náklady spojené so vznikom...", co mam teraz robit?mam to skusit aj v takomto znení íst podat na OR alebo to treba prerobiť?velká vdaka


Samozrejme, že to podaj, veď v tom je iba vynechané jedno slovo. Dôležité je, aby tam bola tá veta.
lastovicka
18.09.07,14:25
velmi pekne dakujem.
alicina
18.09.07,18:29
Po prečítaní predchádzajúcich príspevkov mám vo všetkom trochu guláš.
Chcem podať návrh na zápis jednoosobovej sro do OR a mám k nemu prichystané tieto prílohy:
1. zakladateľská listina s overenými podpismi 2x
2. overená kópia živnostenského listu 2x
3. vyhlásenie správcu vkladu s overenými podpismi 2x
4. podpisový vzor konateľa s overeným podpisom 2x
5. vyhlásenie jediného zakladateľa s overeným podpisom 2x
6. list vlastníctva k nehnuteľnosti, v ktorej bude sídlo sro 2x
7. súhlas vlastníka nehnuteľnosti s overeným podpisom 2x

Pre istotu všetko podávam 2x. Radšej viac ako málo.
Dúfam,že teraz to už je všetko! V tomto zložení som to tu ešte nevidela.
Poradí niekto, prosím?
chlap
18.09.07,19:29
Po prečítaní predchádzajúcich príspevkov mám vo všetkom trochu guláš.
Chcem podať návrh na zápis jednoosobovej sro do OR a mám k nemu prichystané tieto prílohy:
1. zakladateľská listina s overenými podpismi 2x
2. overená kópia živnostenského listu 2x
3. vyhlásenie správcu vkladu s overenými podpismi 2x
4. podpisový vzor konateľa s overeným podpisom 2x
5. vyhlásenie jediného zakladateľa s overeným podpisom 2x
6. list vlastníctva k nehnuteľnosti, v ktorej bude sídlo sro 2x
7. súhlas vlastníka nehnuteľnosti s overeným podpisom 2x

Pre istotu všetko podávam 2x. Radšej viac ako málo.
Dúfam,že teraz to už je všetko! V tomto zložení som to tu ešte nevidela.
Poradí niekto, prosím?

Máš tam všetko nevyhnutné pre úspešný zápis. :) Samozrejme, musí byť správne aj vypísané tlačivo na zápis do OR SR.
alicina
19.09.07,07:49
To ma potešilo, teraz už stačí len vyskúšať, či budú mať rovnaký názor aj na registrovom súde. :)
dreki
20.09.07,16:57
Dobrý deň. Niekde v diskusii som sa dočítal, že je podstatné aby bola zhoda vo vymedzení predmetu činnosti medzi zakladateľskou listinou a živnostenským listom. Na živnostenskom úrade mi bolo povedané, že do zakladateľskej listiny si môžem dať viacero živností, konkrétne mi išlo o živnosti koncesované, a o vydanie živnosti požiadam len na tie na ktoré spĺňam podmienky (odborná spôsobilosť a pod.) Obchodný register potom zapíše len tie, ktoré sú v živnostenskom liste bez ohľadu na to, že v zakl.listine ich je viac.

Aká je teda pravda? Je podstatné čo je v zakladateľskej listine alebo nie?

Logicky by to mohlo byť tak, že musí presne sedieť to, čo je v návrhu na zápis do OR a to čo je v živnostenskom liste. Následne po obdržaní koncesie už nebude treba zmenu zakl.listiny len zápis zmien v OR. Prosím o odpovede ak je to možné čím skôr, žiadosť o živnosť by som potreboval podať najlepšie už včera. Ďakujem všetkým.
ajobs
20.09.07,18:57
Dobrý deň. Niekde v diskusii som sa dočítal, že je podstatné aby bola zhoda vo vymedzení predmetu činnosti medzi zakladateľskou listinou a živnostenským listom. Na živnostenskom úrade mi bolo povedané, že do zakladateľskej listiny si môžem dať viacero živností, konkrétne mi išlo o živnosti koncesované, a o vydanie živnosti požiadam len na tie na ktoré spĺňam podmienky (odborná spôsobilosť a pod.) Obchodný register potom zapíše len tie, ktoré sú v živnostenskom liste bez ohľadu na to, že v zakl.listine ich je viac.

Aká je teda pravda? Je podstatné čo je v zakladateľskej listine alebo nie?

Logicky by to mohlo byť tak, že musí presne sedieť to, čo je v návrhu na zápis do OR a to čo je v živnostenskom liste. Následne po obdržaní koncesie už nebude treba zmenu zakl.listiny len zápis zmien v OR. Prosím o odpovede ak je to možné čím skôr, žiadosť o živnosť by som potreboval podať najlepšie už včera. Ďakujem všetkým.

Musí byť zhoda medzi zakladateľskou listinou a živnostenským listom na ohlásenie právnickej osoby. Ak to tak nie je, registrový súd odmietne zapísať takýto subjekt do OR.
dreki
21.09.07,02:18
Musí byť zhoda medzi zakladateľskou listinou a živnostenským listom na ohlásenie právnickej osoby. Ak to tak nie je, registrový súd odmietne zapísať takýto subjekt do OR.

Ďakujem za príspevok. Takže to zhrniem: Zakladáme s.r.o. na medzinárodnú nákladnú dopravu. Ako taká musí mať koncesiu, ktorú však vydajú len jestvujúcej s.r.o. Takže najskôr založiť s.r.o. s ostatnými (voľnými) predmetmi činnosti, potom valné zhromaždenie a zápisnica o doplnení zakladateľskej listiny o predmet podnikania medzinárodná cestná nákladná doprava. Následne požiadať o koncesiu a po jej vydaní dať návrh na zápis zmien do obchodného registra.


Nevyhnem sa tomu valnému zhromaždeniu? Ak je to takto vedel by mi prosím niekto dať tip kde nájdem nejakú zápisnicu z VZ ktorou sa mení spoločenská zmluva (zakladateľská listina) a prípadne ako by mal vyzerať návrh na zápis zmien do OR? Ďakujem.
dreki
21.09.07,03:14
Ešte jednu drobnosť poprosím - pre istotu. Môže vadiť pri zápise do OR že objekt, v ktorom by mala mať s.r.o. sídlo je na LV zapísaný ako garáž? Ďakujem.
dreki
21.09.07,11:47
Tak pre tých čo by mali rovnaký problém ako ja. Zistil som že v BB na OR to funguje takto: Nemusia byť totožné predmety činnosti v zakladateľskej listine (spoloč.zmluve). Podstatné je aby boli totožné v návrhu na zápis a vo vydanom živnostenskom liste. V zakladateľskej listine teda môžte mať uvedené aj tie, s ktorými perspektívne počítate. Dúfam, že sa pri zápise neprekvapím. Budem Vás informovať.
lastovicka
08.10.07,07:34
Prosim vas,ake mate skusenosti.podali sme na oR v BB navrh na zapis 1osobovej sro 26.09.2007 s navrhom na zapis 1.10.07,zaskrtla som abz nam to bola ziadost o doruceni zaslana postou...no dnes je uz 8.10.07 a este nam neprisla zaidna odpoved..Prosim vas co treba robit..na koho sa treba obratit? dakujem za kazdu vasu radu
dreki
08.10.07,08:01
Zavolajte si na 0484143957, nechajte si spojiť Obchodný register - informačné. Jedna milá pani Vám tam na základe čísla spisovej značky ktoré by ste mali mať na potvrdení o prijatí návrhu povie či bola spoločnosť zapísaná alebo nie a snáď aj to, v akom štádiu je odoslanie Vášho prvého výpisu. To môže aj meškať ale určite máte už o podaní rozhodnuté.
lastovicka
08.10.07,08:06
dreki,vdaka velka vdaka...idme tam hned volat..
lastovicka
09.10.07,16:10
Ahojte,prosim vas o radu,ja som ani volat uz nemusela lebo dnes prislo odmietnutie vykonat zapis.Nesplanme ze vraj tieto podmienky: "Navrh nesplna podmienky podla par.6ods.1 pism.c)zakona c.530/2003 Z.z. o obchodnom registri a o zmene a doplnení niektorych zakonov v zneni neskorsich predpisov:
-spolu s navrhom na zapis nebola predlozena listina,ktorou sa preukazuje vlastnicke pravo alebo uzivacie pravo k nehnutelnosti,alebo jej casti,ktore uzivanie nehnutelnosti alebo jej casti ako sidla alebo miesta podnikania nevylucuje,alebo suhlas vlastnika nehnutelnosti alebo jej casti so zapisom nehnutelnosti alebo jej casti ako sidla alebo miesta podnikania do obchodneho registra podla osobitneho predpisu(par.4 ods.2 vyhlasky č.25/2004 Z.z. ktorou sa ustanovuju vzory tlaciv na podavanie navrhov na zapis do obchodneho registra a zoznam listin,ktore je potrebne k navrhu na zapis prilozit v zneni neskorsich predpisov) "

Prosim vas co treba ?jedna sa o jednoosovu sro...a sidlo firmy je jeho trvalzm pobytom.Jeho matka je vlastnikom bytu.Ma s nou podpisanu najomnu zmluvu,ktora ale nie je ovoerena...a tu sme udavali na zivnostenskom...treba tu zmluvu poslat aj na obch.register?dakujem za kazdu vasu radu....Lehotu na podanie namietok mame 5 dni.Prosim vas mozete mi poradit ako to ma vyzerat a co vsetko tam mame teda prilozit????? DAKUJEM vopred za kazdu vasu radu.

P.S.ked sme sa boli pytat na katastri na list vlastnictva,tak nam odporucili pouzit net.Jedna sa o to,ze matka konatela ktora nehnutelnost prenajima nema list vlastnictva...a ked bola ziadat o vydanie noveho tak jej odporucili ich stranku na internete
katarinqua
16.11.07,10:33
Ahojte,
potrebujem poradiť pri zakladaní Slovenskej s.r.o., ktorá bude mať jediného spoločníka - Českú s.r.o.(PO) a jediného konateľa - slovenského občana. Treba výpis z OR ČR, prípadné iné dokumenty, vyhlásenia atd?
liba2
16.11.07,11:08
Ahojte,
potrebujem poradiť pri zakladaní Slovenskej s.r.o., ktorá bude mať jediného spoločníka - Českú s.r.o.(PO) a jediného konateľa - slovenského občana. Treba výpis z OR ČR, prípadné iné dokumenty, vyhlásenia atd?
Ja vyjadrím len svoj názor:
v tomto prípade by som sa obrátila na advokátsku kanceláriu, tá zariadi všetko od A po Z tak ako má byť. Česká sro určite na to peniaze nájde.
josh
16.11.07,12:12
Ja vyjadrím len svoj názor:
v tomto prípade by som sa obrátila na advokátsku kanceláriu, tá zariadi všetko od A po Z tak ako má byť. Česká sro určite na to peniaze nájde.
alebo na notára, mozno to tam vyjde lacnejsie a budete mat verejne listiny.
AGS
21.11.07,13:30
v prilohe sa nachadza UZ zakladatelskej zmluvy ak chcete nieco vo firme menit pripadne odstrante zaciatok a mate vzor zakladatelskej zmluvy
zamako
26.11.07,14:15
[-spolu s navrhom na zapis nebola predlozena listina,ktorou sa preukazuje vlastnicke pravo alebo uzivacie pravo k nehnutelnosti,alebo jej casti,ktore uzivanie nehnutelnosti alebo jej casti ako sidla alebo miesta podnikania nevylucuje,alebo suhlas vlastnika nehnutelnosti alebo jej casti so zapisom nehnutelnosti alebo jej casti ako sidla alebo miesta podnikania do obchodneho registra podla osobitneho predpisu(par.4 ods.2 vyhlasky č.25/2004 Z.z. ktorou sa ustanovuju vzory tlaciv na podavanie navrhov na zapis do obchodneho registra a zoznam listin,ktore je potrebne k navrhu na zapis prilozit v zneni neskorsich predpisov) "

Treba doplnit list vlastnictva - staci aj z internetu. A dolozit najomnu zmluvu, tu istu co ste davali na zivnostenskom registri.;)
Božena
29.11.07,07:29
Ahojte. Ak zakladá sro jedná osoba, kto má byť správcom vkladu? Môže byť správcom vkladu aj zakladateľ, alebo musí byť iná osoba ?
ajobs
29.11.07,13:12
Ahojte. Ak zakladá sro jedná osoba, kto má byť správcom vkladu? Môže byť správcom vkladu aj zakladateľ, alebo musí byť iná osoba ?

Zakladateľ je aj správcom vkladu.
Wampa
30.11.07,07:15
Mozem mat pri zakladani sro podpisanu zmluvu o prenajme priestorov iba s niekym kto ma dane priestory tiez iba v prenajme alebo musim mat zmluvu o prenajme podpisanu iba s majitelom nehnutelnosti ???
katarinqua
30.11.07,10:50
Kto je vlastne zakladateľ spoločnosti, ak sa vytvorí z konateľa(FO) a jediného spoločníka, ktorým je s.r.o.-čka?
ajobs
02.12.07,21:22
Kto je vlastne zakladateľ spoločnosti, ak sa vytvorí z konateľa(FO) a jediného spoločníka, ktorým je s.r.o.-čka?

Zakladateľom je s.r.o.-čka.
k.i.n.o.
02.12.07,22:30
Mozem mat pri zakladani sro podpisanu zmluvu o prenajme priestorov iba s niekym kto ma dane priestory tiez iba v prenajme alebo musim mat zmluvu o prenajme podpisanu iba s majitelom nehnutelnosti ???

Stačí iba zmluva s nájomcom priestoru, potom ide o podnájom a zmluvu o podnájme - vy ste podnájomca, ale:
nájomca musí mať v zmluve o nájme uvedené, že smie priestory poskytnúť tretej osobe do podnájmu a prenajímateľ - vlastník priestorov s tým tým pádom súhlasí,
alebo
nájomca má od prenajímateľa osobitne písomne povolené, aby vám poskytol priestory do podnájmu.

Na preukázanie sídla potom doložíte pôvodnú zmluvu o nájme, súhlas s podnájmom a vašu zmluvu o podnájme.
STRELEC
02.12.07,22:35
Stačí iba zmluva s nájomcom priestoru, potom ide o podnájom a zmluvu o podnájme - vy ste podnájomca, ale:
nájomca musí mať v zmluve o nájme uvedené, že smie priestory poskytnúť tretej osobe do podnájmu a prenajímateľ - vlastník priestorov s tým tým pádom súhlasí,
alebo
nájomca má od prenajímateľa osobitne písomne povolené, aby vám poskytol priestory do podnájmu.

Na preukázanie sídla potom doložíte pôvodnú zmluvu o nájme, súhlas s podnájmom a vašu zmluvu o podnájme.Na zriadenie sídla je potrebný súhlas so zriadením sídla. Nájomnú, či podnájomnú zmluvu vôbec nemusí subjekt mať.
Wampa
03.12.07,04:46
Na zriadenie sídla je potrebný súhlas so zriadením sídla. Nájomnú, či podnájomnú zmluvu vôbec nemusí subjekt mať.

A ten Súhlas so zriadením sídla ma byť podpísany s majitelom priestoru ci moze byt aj uz s podnajomcom ???
katarinqua
05.12.07,11:27
Treba vyžiadať list vlastníctva -
a s vlastníkom tam uvedeným treba mať spísanú nájomnú zmluvu, príp. stačí aj podpísaný súhlas vlastníka s umiestnením sídla sro.
k.i.n.o.
05.12.07,22:18
Na zriadenie sídla je potrebný súhlas so zriadením sídla. Nájomnú, či podnájomnú zmluvu vôbec nemusí subjekt mať.

Súhlasím, len s malým upresnením: na potvrdenie sídla stačí aj súhlas so zriadením sídla od vlastníka nehnuteľnosti, čiže nie že je potrebný. Je to môj názor, vychádzam z vlastnej praxe a osobných skúseností. Tento súhlas môže nahradiť platná nájomná alebo podnájomná zmluva.

Otázka, na ktorú som odpovedal, znela tak, že či je možné uzavrieť zmluvu aj s nájomcom priestoru, alebo len s vlastníkom. Tam platí to, čo som uviedol. Samozrejme súhlasím, že pokiaľ ide iba o zdokladovanie sídla, je jednoduchšie a asi aj lepšie použiť písomný súhlas od vlastníka nehnuteľnosti. Ale niektoré firmy sú naozaj v nájme alebo podnájme, platia nájomné a uplatňujú si ho ako výdavok OZD, takže tam taká zmluva nie je na zahodenie.;)
eurocasa
08.01.08,13:00
Ahojte potrebujem zalozit sro cku pomoze mi niekdo dakujem velmi pekne
Danila
08.01.08,13:16
Ahojte potrebujem zalozit sro cku pomoze mi niekdo dakujem velmi pekne
http://www.porada.sk/t2858-p15-zalozenie-s-r-o.html
qwery551
16.01.08,08:39
dobry

mam taku otazku je momentalne nutne dolozit k zapisu sro aj

vyhlasenie

Vyhlásenie
(v zmysle § 136 Obchodného zákonníka)
Zakladateľskou listinou zo dňa 16.01.2008 bola založená obchodná spoločnosť xxx. so sídlom xxx, xxx.


Ako konateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem, že nebudem :

a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením,
d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho orgánu alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže pôjde o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa bude zúčastňovať spoločnosť xxx


ked som zakladal sro v auguste 2006 daval som to
zamako
16.01.08,08:48
dobry

mam taku otazku je momentalne nutne dolozit k zapisu sro aj

vyhlasenie

Vyhlásenie
(v zmysle § 136 Obchodného zákonníka)
Zakladateľskou listinou zo dňa 16.01.2008 bola založená obchodná spoločnosť xxx. so sídlom xxx, xxx.


Ako konateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem, že nebudem :

a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením,
d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho orgánu alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže pôjde o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa bude zúčastňovať spoločnosť xxx


ked som zakladal sro v auguste 2006 daval som to
áno je potrebné aj vyhlásenie podľa § 136...zakladali sme s.r.o. k 01.01.2008.
pandorasbox
17.01.08,04:43
áno je potrebné aj vyhlásenie podľa § 136...zakladali sme s.r.o. k 01.01.2008.

ano, ale iba pri prvozápise. pri zmenách už nie
qwery551
23.01.08,08:32
Dakujem za odpoved

Este si chcem overit zoznam dokumentov ktori budem posielat na sud:

vyhlasenie o rozsahu splatenia vkladu
Vyhlasenie podla par. 105 OZ
Podpisový vzor konatela
Vyhlasnenie podla par. 136 OZ
Zakladatelska listina
Zmluva o najme
Vyhlasenie s umiestnenim sidla spolocnosti (nova sro bude mat sidlo v prenajatej budove od inej sro)
List vlastnictva

je to ok ?
qwery551
23.01.08,08:36
a este data otazka ma trapi.

Co ak v pripade ze sro chce zalozit obcan ineho statu mimo EU.

Chce mat jednoosobovu sro a a bude tam jediny konatel.

Kedze sa momentalne nenachadza na uzemi Slovenska a chce zalozit firmu poziadal ma o to.

Neviete co vsetko musi obsahovat splnomocnenie aby bolo akceptovane?

uz si vybavuje vypis z registra trestov vo svojej krajine na nasej ambasade mu to prelozia officialne do slovenciny. Co potom ? spravia sa kopie a budu sa vsade predkladat? alebo to treba dat do nasho registra? a v buducnosti uz nu vyda vypis nas register?


dik
qwery551
24.01.08,08:59
dik
biaaa
24.01.08,09:20
je to podla aktualneho zakonnika 105 alebo 105a ???
qwery551
24.01.08,11:57
dik mal som 105 ma byt asi 105a vsak ?
cybersquat
24.01.08,19:26
áno je potrebné aj vyhlásenie podľa § 136...zakladali sme s.r.o. k 01.01.2008.

Toto vyhlasenie nie je potrebne.
cybersquat
24.01.08,19:28
uz si vybavuje vypis z registra trestov vo svojej krajine na nasej ambasade mu to prelozia officialne do slovenciny. Co potom ? spravia sa kopie a budu sa vsade predkladat? alebo to treba dat do nasho registra? a v buducnosti uz nu vyda vypis nas register?
dik
IMHO zavisi od toho z ktorej krajiny je - vypis musi mat apostil a preklad by som riesil v SR u sudneho prekladatela.
KEJKA
20.02.08,10:21
Prosím o upresnenie v tomto probléme....
Mám splnomocnenie na konanie pred ŽÚ aj OR - zakladám sro pre spoločníka, ktorý nie je momentálne v SR. Idem dať návrh na zápis.
NAVRHOVATEĹ - mám v tomto prípade napísať seba?, lebo návrh podpisujem ja ako splnomocnenec.
Alebo musí byť navrhovateľ biudúci spoločníka konateľ a ja iba návrh na základe splnomocnenia podpíšem?
Vdaka...... rada
====================
odpoviem si sama

Navrhovateľ je vždy konateľ, a ak koná v jeho mene splnomocnenec, tak uvedie do príloh "Plná moc" a predloží ju spolu s návrhom.
Svoje meno uvedie len na strane, kde sa podpíše (overený podpis).
Petra29
21.02.08,08:00
Prešla som si Zákon o obch.reg., vyhlášku 25/2004, kvôli povinným náležitostiam k prvozápisu s.r.o.
a samozrejme všetky príspevky na porade...:-))
Prosím Vás,
kde je ustanovené, že prílohou či už k zápisu alebo do zbierky listín sú
Podpisové vzory konateľov?
Ja ich tam dám, ale neviem to nájsť.
Gastanko
21.02.08,09:49
Ideme zakladať s.r.o., takže čítam všetko na porade ohľadne toho. Chcela by som sa spytať čo sa týka názvu s.r.o. môže nám súd zamietnuť registráciu s.r.o. keď sa názov odlišuje len interpunkčným znamienkom napriklad je zaregistrovaná GASTAN, s.r.o. a my by sme chceli GAŠTAN, s.r.o. čiže by sa odlišovala len mäkčeňom? Ďakujem.
Pal36
21.02.08,19:53
Nemá niekto aktuálnu zakladateľskú listinu na s.r.o.?
cactus
22.02.08,03:57
Nemá niekto aktuálnu zakladateľskú listinu na s.r.o.?

dovolila som si použiť jednu tu z Porady, ak ti pomôže.....
riccado
22.02.08,04:08
Prešla som si Zákon o obch.reg., vyhlášku 25/2004, kvôli povinným náležitostiam k prvozápisu s.r.o.
a samozrejme všetky príspevky na porade...:-))
Prosím Vás,
kde je ustanovené, že prílohou či už k zápisu alebo do zbierky listín sú
Podpisové vzory konateľov?
Ja ich tam dám, ale neviem to nájsť.

§ 3 bod 1 písm. e) zákona 530/2003 Z.z. o obchodnom registri v platnom znení:
zbierka listín obsahuje: listinu obsahujúcu meno, priezvisko, bydlisko, dátum narodenia a rodné číslo fyzickej osoby, ktorou sa preukazuje ustanovenie do funkcie alebo skončenie funkcie osôb, ktoré sú štatutárnym orgánom alebo jeho členom, prokuristom, vedúcim podniku alebo organizačnej zložky podniku zapísanej do obchodného registra, likvidátorom, správcom v konkurznom konaní, správcom v reštrukturalizačnom konaní alebo správcom vo vyrovnacom konaní, správcom na výkon nútenej správy, zástupcom správcu na výkon nútenej správy, spolu s ich podpisovými vzormi; rodné číslo zahraničnej fyzickej osoby sa vyžaduje, ak jej bolo pridelené.
Pal36
22.02.08,10:13
ok
Pal36
22.02.08,10:14
dovolila som si použiť jednu tu z Porady, ak ti pomôže.....
Ďakujem
qwery551
19.03.08,17:20
Dobry den

Chcem sa opytat ci dotatok k zakladatelskej listine jednoosobovej sro moze byt v takejto forme. Jedna sa o doplnenie dalsieho predmetu podnikania pred tym ich bolo 9 po novom 10.

staci tento dodatok + vybavit dalsi ZL na novu cinnost
+ vyplnit formular na zmenu do OR s kolkom 5000 Sk

Dodatok č. 1 k Zakladateľskej listine o založení spoločnosti s ručením obmedzeným xxx s.r.o. z 16.01.2008


Článok III sa mení a dopĺňa nasledovne:


Čl. III


Predmet podnikania je :
1. xxx
2. xx
3. xx
4. xx
5. xx
6. xx
7. xx
8. xx
9. xx
10. xx





V xxx, dňa 20.03.2008

............................................
xxx
konateľ spoločnosti
mamina h.
25.03.08,22:15
Ideme zakladať s.r.o., takže čítam všetko na porade ohľadne toho. Chcela by som sa spytať čo sa týka názvu s.r.o. môže nám súd zamietnuť registráciu s.r.o. keď sa názov odlišuje len interpunkčným znamienkom napriklad je zaregistrovaná GASTAN, s.r.o. a my by sme chceli GAŠTAN, s.r.o. čiže by sa odlišovala len mäkčeňom? Ďakujem.
najlepsie ist osobne na ORSR a skonzultovat to, podla mna na 99% ti to neprejde, nieco podobne som zistovala
M3G
28.03.08,22:30
najlepsie ist osobne na ORSR a skonzultovat to, podla mna na 99% ti to neprejde, nieco podobne som zistovala



Gastan vs Gaštan nie sú totožné obchodné mená, kedysi dávno mi zamietli zápis jednej spoločnosti, načož som napísal námietku, na základe ktorej mi potom tú spoločnosť bez nejakej zmeny zapísali, viď http://www.porada.sk/335256-post14.html

Obchodný register má právo iba sledovať totožnosť obchodného mena, nie zameniteľnosť. Gastan vs Gaštan sú zameniteľné obchodné mená, nie však totožné, ako som spomenul.
Majka
11.11.09,12:16
Prikladám moju


prosim Vas ked menim sidlo firmy /nova adresa/ a menim ZI z Sk na Euro, je potrebne prerabat celu zakladatel.listinu nanovo alebo staci dodatok k dannym bodom v ktorych je uprava?
mi_ke
11.11.09,13:35
prosim Vas ked menim sidlo firmy /nova adresa/ a menim ZI z Sk na Euro, je potrebne prerabat celu zakladatel.listinu nanovo alebo staci dodatok k dannym bodom v ktorych je uprava?

naco by si robila dodatok? Staci rozhodnutie VZ a uplne znenie zakl. listiny: teda body, ktore si menila das aktualne znenie...