Dominik Dravecký
02.10.12,16:38
zdravím , ludia dá sa nainstalovať windows cez usb port na externý hardisk , nasledne ho odpojiť a pripojiť ako interný? z dovodu že cez stolovy PC mi to nahodiť na disk nejde , chcem to skusiť týmto spôsobom
mecky
02.10.12,14:44
s nejakou magiou okolo sa to nejako da, ale jednoduchsie bude vyriesit instalaciu normalne :)
takze aky win a kde nejde instalovat? kde skonci instalacia?
Dominik Dravecký
02.10.12,15:23
tak je to jedno aký win , no napriklad nejakým zazrakom sa mi podarilo nainstalovať do toho PC na ten hdd win 7 32bit ultimate , po zapnutí začal bežať , potom zamrzol a zase sa rozbehol , všetko fungovalo ako malo , no po vypnutí a opätovnom zapnutí už nenabehol , ako sa začina zapinať window a akoby malo začať naskakovať to farebne logo , tak ono ani nenaskoči , stoji to tak pol hodinu a nasledne sa zapne do recovery modu začne hladať chyby nič nenajde a znova dookola , podarilo sa mi naformatovať hdd zapomoci notebooku a prepojenia cez usb , po pripojeni disku cez sata a vloženi windowsu napiše že som nevložil cd s boot.ini no ono predtym fungovalo , po polhodine to nejak nabehlo (instalacia xp) no už pri načitani vyskočila chyba "INF file txtsetup.sif is corrup or missing, status 4096. setup cannot continue. pres any key to exit. " po reštarte a opätovnom pokuse spustit inštalaciu som sa nedostal ani tam. Tak ja už neviem čo s tým , dnes som spustil prikaz chkdsk /f a nenašlo žiadne chyby , tak som pre istotu spustil aj chkdsk /r a tiež asi nič.



s nejakou magiou okolo sa to nejako da, ale jednoduchsie bude vyriesit instalaciu normalne :)
takze aky win a kde nejde instalovat? kde skonci instalacia?
misoft
02.10.12,15:38
No chlape: inštalácia má určité pravidlá. Pri inštalovaní si OS najskôr "ošahá" systém, spýta sa kde inštalovať, vytvorí si systémový disk (vytvorí si prípadne logický disk, ak sa veľký disk rozdelí) a pomenuje ho (väčšinou systém) a pridelí mu písmeno jednotky C:
Ty si však "inštaloval" na externý disk (a ten má iné písmeno) a však s parametrami zdrojového počítača. Po pripojení k inému počítaču mu však nesedeli informácie o "stroji" ani o disku (to je ten INF súbor).
Vytvor si portable Windows: http://ftanada.wordpress.com/2009/02/15/install-windows-7-on-a-usb-stickflash-drive/ (alebo rovno sosni :D)
Dominik Dravecký
02.10.12,15:43
dobre, no pred tým formátom pomocou booku mi to nešlo taktiež , predtým ani nenašlo bootovacie cd
Vlado40
03.10.12,14:30
zdravím , ludia dá sa nainstalovať windows cez usb port na externý hardisk , nasledne ho odpojiť a pripojiť ako interný? z dovodu že cez stolovy PC mi to nahodiť na disk nejde , chcem to skusiť týmto spôsobom
Takáto inštalácia je ako nastupovať do auta cez kufor.