mackoivan
02.10.12,19:01
V súčasnosti majú v panelákoch svoje zariadenia rôzne firmy. V našom napríklad štyri telekomunikačné firmy- privod podzemnými optickými káblami,+ jedná firma poskytuje pre časť majiteľov bytov internetové pripojenie vzdušnou cestou. Masívne zariadenie má na streche aj jeden mobilný teleónny operátor.(Ten k našej spokojnosti plati nájom strechy) K tomu môžme prirátať plynárne a T -COM (linkový telefón) Asi si začínajú prekážať a poukazuje sa, na nelegálnosť zariadenia (antény) na streche poskytovateľa internetu. Pravdou je, že riadnu smluvu s SVB má len mobilný operátor. AJ niektorí ľudia v dome tlačia na uzavretí zmlúv s tymíto firmami a prípadnom nájme za ich zariadenia v dome. Má niekto skúsenosti s podobnými zmluvami? Napríklad Cable plus mal niekedy paneláky pospájané vzdušnými káblami. Mne osobne tieto zmluvy s SVB nechýbajú, ale čo ak Zhromaždenie SVB bude trvať na ich uzavretí?
xtriadax
02.10.12,17:33
však tie zmluvy niečo do seba majú. Bytovka má predsa z toho peniaze do fondu opráv. Veď aj tie zariadenia musia mať na niečo napojené a tú elektrinu musí niekto zaplatiť:cool:.
verkaz
02.10.12,20:49
Podobný problém poznám aj ja. Tie káble sú naťahané skoro všade. S telekomom (internet) máme bezodplatnú zmluvu (ide hlavne o to, aby nepoškodili zateplenú strechu) a anténa telekomunikácii 02 nám platí nájom. Napojenia na elektriku majú svoje, takže v tom nie je problém.
Ja osobne som zato, aby platili nejaké nájomné, však tieto firmy za svoje služby berú nemalé peniaze.
Petricik
21.03.16,10:12
niečo podobné riešim ja ako, novozvolený predseda SVB nakoľko sme sa po odkúpení 6 bytovky rozhodli SVB založiť. Na streche je namontovaný vysielač internetovej spoločnosti, o žiadnej zmluve s predchádzajúcim majiteľom neviem. Energia na zariadenie sa odoberá zo spoločných priestorov teda cez naše hodiny. Pani z tej spoločnosti po mojom zavolaní arogantne povedala že sú v práve podľa zákona o telekomunikáciách, že neodstránia, budú sa aj súdiť. Vlastníci jednohlasne odsúhlasili, že si zariadenie neželajú.