sorcerer
03.10.12,06:25
ide o notebook s Vistou. ked ho zapnem, ponukne mi na vyber "Spustit opravu ..." alebo "Pokracovat v spusteni Windows." ked zvolim prvu moznost, po case sa mi to restartne a opat sa ocitnem na spominanej obrazovke. ked dam opravu, vypise mi nieco v tom zmysle, ze "pozadovany program nenajdeny, kliknite na ok pre vypnutie." do BIOSu sa da dostat az po niekolkonasobnom restarte a stlaceni F2, ked som konecne nastavil ako bootovaciu jednotku CD/DVD mechaniku a vlozil instalacne CD, skopirovalo to tie uvodne instalacne subory, zobrazilo obrazovku "Starting Windows," potom dalej uz iba ciernu obrazovku s kurzorom a ostalo to stat, nesiel ani disk, ani mechanika. ja to vidim na HW problem, zrejme zakladna doska. co vy na to?
Fero11
03.10.12,12:23
Skusil by som napr. ubuntu live ... nic sa neinstaluje, len nabootujes a das vyskusat system
Vlado40
03.10.12,14:28
Dal si formátovať HDD ,kde si inštaloval ?Priprav si disk cez nejaké Live CD s programom na úpravu HDD.Najprv skontroluj HDD a preštuduj si ako sa inštaluje OS.Nieje to niekedy iba vloženie DVD alebo CD s OS.Základna doska reaguje ,tak je skoro ju odpísať ,že je chybná.Je to zrejme iba chybná inštalácia windows.
sorcerer
04.10.12,03:58
Dal si formátovať HDD ,kde si inštaloval ?Priprav si disk cez nejaké Live CD s programom na úpravu HDD.Najprv skontroluj HDD a preštuduj si ako sa inštaluje OS.Nieje to niekedy iba vloženie DVD alebo CD s OS.Základna doska reaguje ,tak je skoro ju odpísať ,že je chybná.Je to zrejme iba chybná inštalácia windows.

prosim ta neuc ma ako sa instaluje OS. vlozil som odskusanu instalaciu Win7, ale po chvili to jednoducho to zostane stat, k moznosti formatu hdd pred samotnou instalaciou to ani nedoslo. ale s tym Live CD je to dobry napad, vyskusam, vdaka vam obom za radu.
Vlado40
04.10.12,12:41
prosim ta neuc ma ako sa instaluje OS. vlozil som odskusanu instalaciu Win7, ale po chvili to jednoducho to zostane stat, k moznosti formatu hdd pred samotnou instalaciou to ani nedoslo. ale s tym Live CD je to dobry napad, vyskusam, vdaka vam obom za radu.

Nikoho nechcem nič učiť.Môj základ je ,že si pripravím pred inštaláciou OS HDD botovacím CD , nikdy nerozdeľujem HDD cez windows.Rozdelím na časti ,tak ako to robím stále alebo podľa požiadaviek majiteľa NTB ,PC.Pri Win7 takto zamedzím vytváraniu 100MB alebo 200MB partície pred C-čkom, s ktorým majú zálohovacie programy problém.Samozrejme pri inštalácií OS zase vyberiam možnosť formátovania daného oddielu disku kde bude OS.Najlepšie je pri inštalácií vybrať na začiatku hneď aj ovládače AHCI podľa dosky v PC ale typu NTB.Pretože ako Win7 ,tak aj Win8 majú v sebe iba univerzálne ovládače AHCI a aj kvôli týmto ovládačom zvykne naskakovať modrá obrazovka ,reštart systému alebo aj zvykne zlyhať komplet inštalácia OS po prvom reštarte.
sorcerer
05.10.12,03:07
nestalo sa mi zatial, aby som pri Win7 uvidel modru obrazovku. no ale spat k teme, problem v mojom pripade bol HDD, takze dik za rady.