Janina12
03.10.12,07:14
Prosím vás, ak by ste mi mohli niekto poradiť, v práci, z ktorej ma vyhodili mi teraz dali peniaze za zaúčanie sa (30 eur), ktoré bolo pár dní pred nástupom. Povedali, že nie je možné to dať inak, nechcem byť štátu dlžná daň z prijatia peňazí, ďakujem za všetky odpovede.
Tweety
03.10.12,05:16
Prosím vás, ak by ste mi mohli niekto poradiť, v práci, z ktorej ma vyhodili mi teraz dali peniaze za zaúčanie sa (30 eur), ktoré bolo pár dní pred nástupom. Povedali, že nie je možné to dať inak, nechcem byť štátu dlžná daň z prijatia peňazí, ďakujem za všetky odpovede.
Ide Ti o to, ako zaplatíš daň, alebo? Ak budeš podávať DP, tento príjem pripočítaš k ostatnému,(ak ho nemáš v potvrdeni, ale mala by si ho mať) uplatniš NČ , a celý príjem bude zdanený.
Janina12
03.10.12,10:33
Ďakujem veľmi pekne, ale nebudem to mať prirátané k výplate ani k príjmu z tej firmy, čiže, môžem povedať niekomu - kto mi bude robiť daňové priznanie, aby tých tridsať eur prirátal k nejakej nezdaniteľnej čiastke? on už bude vedieť, čo to je? ďakujem.
Tweety
03.10.12,10:36
Ďakujem veľmi pekne, ale nebudem to mať prirátané k výplate ani k príjmu z tej firmy, čiže, môžem povedať niekomu - kto mi bude robiť daňové priznanie, aby tých tridsať eur prirátal k nejakej nezdaniteľnej čiastke? on už bude vedieť, čo to je? ďakujem.
Takže to máš tzv. kešovku- na čierno?
Janina12
03.10.12,12:33
asi to tak vyzerá..., je možné z toho nejak odviesť daň štátu, alebo nie? ďakujem.
tictac7
03.10.12,12:37
asi to tak vyzerá..., je možné z toho nejak odviesť daň štátu, alebo nie? ďakujem.

môžeš to zahrnúť do ostatných príjmov podľa §8 - ak Ti však prídu na kontrolu a spýtajú sa, čo to je a Ty im povieš toto, čo si sem napísala - myslím, že bývalý zamestnávateľ sa Ti poďakuje....
Janina12
03.10.12,13:41
čiže to som nemala vziať?.., ale ja som inak krytá?, a platí to aj keď nie som szčo?, ďakujem.