Vikča
03.10.12,11:46
Dobrý deň,

chcela by som sa oytať či je daný limit uznatelných nákladov z pohladu dani z príjmov na ochranné pomocky na jednotlivých zamestnancov???

ďakujem
tictac7
03.10.12,10:03
Dobrý deň,

chcela by som sa oytať či je daný limit uznatelných nákladov z pohladu dani z príjmov na ochranné pomocky na jednotlivých zamestnancov???

ďakujem

áno
babooa
03.10.12,10:06
A viete mi poradiť aký?
Braňo
03.10.12,10:07
ochranné pomôcky nemajú limit - samozrejme v zmysle smernice
tictac7
03.10.12,10:29
A viete mi poradiť aký?

už máš odpoveď od Braňa :).

V prípade, že nemáš vypracovanú smernicu (kde je aj zdôvodnenie prečo práve toľko toho pre toho-ktorého pracovníka), môžeš mať veľký problém pri kontrole...
účtovníčka_prešov
03.10.12,10:31
sociálne náklady sa delia na zákonné a ostatné. Ostatné sú nad rámec zákonný predpisov. Čo uvádzate sú zákonné sociálne náklady. Nariadenie vlády 395/2006 presne vymedzuje aké ochranné pomôcky a pri akých činnostiach musia byť zabezpečené.
Vikča
05.10.12,06:59
Ide o tetovacie študio...teraz sa otvara a prišla pani z hygieny a povedala nam že treba mať ochranné pomocky a oblečenie...
Ale nevieme ake sú limiti, alebo aj keby sme vypracovali smernicu, tak ani nevieme čo by tam mohlo všetko byť.
Indeed
05.10.12,07:12
ešteže je tu nariadenie vlády...
Stefan2005
05.10.12,08:33
Ide o tetovacie študio...teraz sa otvara a prišla pani z hygieny a povedala nam že treba mať ochranné pomocky a oblečenie...
Ale nevieme ake sú limiti, alebo aj keby sme vypracovali smernicu, tak ani nevieme čo by tam mohlo všetko byť.

... predpokladám, že aspoň ochranu zdravia klientov máte poriešenú :rolleyes:
Dav
05.10.12,08:48
Ide o tetovacie študio...teraz sa otvara a prišla pani z hygieny a povedala nam že treba mať ochranné pomocky a oblečenie...
Ale nevieme ake sú limiti, alebo aj keby sme vypracovali smernicu, tak ani nevieme čo by tam mohlo všetko byť.
Pracovný odev a obuv. Napríklad biele zdravotnícke nohavice a biele tričko, zdravotná obuv . Zistiť za prvým rohom cenu pracovných odevov a stanoviť limit skôr počtom a druhom odevov, ako cenou. Príklad :zamestnanec má nárok za rok na 2 nohavíc, 2 tričká s dlhým a 2 s krátkym rukávom a 1 zdravotné šlapky. Prípadne podotknúť, že pri výmene odevov bude vyhodnotená cenová ponuka 3 firiem.
Vikča
05.10.12,10:01
všetko už je poriesené, aj prevádzkový poriadok, hygiena....len tato smernica nam unikla a az na poradenie pani z hygienickej kontorly sme na to dosli...

ďakujem všetkým :o))