tera1986
03.10.12,13:40
Dobry den, uz mesiac som poslala list na colny urad ze chcem aby mi napisal do povolenia novych dodavatelov... Poslala som ich ale nic mi neprislo...Uz mozem kupit lieh od novych dodavatelov alebo musim cakat na niaky odpoved. Dakujem...
blavaciko
03.10.12,17:21
musis pockat
tera1986
04.10.12,12:28
DIKY, ale kolko....list som poslala este koncom augusta....
tictac7
04.10.12,12:31
DIKY, ale kolko....list som poslala este koncom augusta....

ten list si im poslala hádam na základe zákona, ktorý Ti ukladá túto povinnosť. V tom zákone máš aj dobu, do ktorej sa Ti colný úrad musí vyjadriť.
Excise Duty
04.10.12,13:29
Dobry den, uz mesiac som poslala list na colny urad ze chcem aby mi napisal do povolenia novych dodavatelov... Poslala som ich ale nic mi neprislo...Uz mozem kupit lieh od novych dodavatelov alebo musim cakat na niaky odpoved. Dakujem...
Podľa ustanovenia § 54 ods. 7 písm.d) zákona č. 530/2011 Z. z. o spotrebnej dani z alkoholických nápojov osoba, ktorej colný úrad vydal povolenie na predaj (ďalej len "držiteľ povolenia"), je povinná oznámiť každú zmenu skutočností a údajov podľa odseku 3 a odseku 4 písm. a) a odseku 5 colnému úradu do 15 dní odo dňa ich vzniku. Predpokladám, že si už dávnejšie držiteľom povolenia, takže v tomto prípade sa ťa týka iba ustanovenie ods. 4 písm. a), ktoré hovorí, že ide o zoznam dodávateľov spotrebiteľského balenia s uvedením ich identifikačných údajov, zákon tiež v ustanovení ods. 7 písm. d) hovorí, že tak možno urobiť ex post. Mohla si teda nakupovať okamžite a ten list stačilo poslať najneskôr do 15 dní od prvého nákupu od nového dodávateľa. V ustanovení § 54 nie je žiadne ustanovenie, ktoré by ukladalo colníkom potvrdiť toto tvoje oznámenie a vydať ti nové alebo upravené povolenie.
Oliwa
04.10.12,13:47
Pozri si www.colnasprava.sk (http://www.colnasprava.sk).
Tam je register dodávateľov, ktorým CÚ vydal povolenie na predaj SBL. Od nich môžeš nakupovať. Máš tam aj kontakty na miestne príslušný CÚ - ak chceš, môžeš sa informovať priamo u nich a dopátrať sa s k colníkovi, ktorý má "Tvoje" písmenko na starosti... Ale neviem o tom, že by CÚ mala zo zákona povinnosť niekoho niekomu niekam dopisovať. Dôležité sú tri veci:
- aby si mala povolenie takýto alkohol predávať
- aby mal dodávateľ povolenie takýto alkohol distribuovať
- aby si si viedla evidenciu o alkohole v SBL
Excise Duty
04.10.12,13:58
Pozri si www.colnasprava.sk (http://www.colnasprava.sk).
Tam je register dodávateľov, ktorým CÚ vydal povolenie na predaj SBL. Od nich môžeš nakupovať. Máš tam aj kontakty na miestne príslušný CÚ - môžeš sa informovať priamo u nich a dopátrať sa s k colníkovi, ktorý má "Tvoje" písmenko na starosti...
No môže sa tam pozrieť, ale do zoznamu osôb, ktoré majú povolenie na distribúciu, lebo podľa ustanovenia ods. 8 smie držiteľ povolenia nakupovať len od držiteľov povolenia na distribúciu, nie od držiteľov povolenia na predaj!
tera1986
13.10.12,07:13
Neviem, niekto mi povedal ze ked chcem napriklad kupit alkohol od novych dodavatelov ktore som nenapisovala do povolenia tak musim ich pisat oznamenie...aby pripisovali tam novych dodavatelov.....
Excise Duty
13.10.12,07:26
Neviem, niekto mi povedal ze ked chcem napriklad kupit alkohol od novych dodavatelov ktore som nenapisovala do povolenia tak musim ich pisat oznamenie...aby pripisovali tam novych dodavatelov.....
To je v poriadku a túto povinnosť si si splnila, ako píšeš vo svojom prvom príspevku, tým to pre teba končí.
A ak ti môžem poradiť, vždy sa drž toho, čo je v legislatíve, tam to máš čierne na bielom a nie toho čo ti kto povedal.
adamfabry
13.10.12,12:54
Uz to mate vyriesene? Aku dobu trvalo pripadne vyjadrenie?
Excise Duty
13.10.12,15:21
Uz to mate vyriesene? Aku dobu trvalo pripadne vyjadrenie?

Vyriešené. Žiadne vyjadrenie nepríde.