TheSteven
03.10.12,14:24
Ako vidíte , na mojom CD mám už iba 500MB volných pritom v mojom CD nemám žiadne súbory (obr. č2) skušál som aj formátovanie, aj burnovanie, ale stále sa nič nenašlo, prosím nejaký podrobní popis čo mám robiť v takejto situácii, vopred ďakujem.
sthruska
03.10.12,13:14
Hodiť do koša. Snáď tu stratu prežiješ.
TheSteven
03.10.12,13:18
haha, veľmi vtipné, nie mislím to vážne, lebo ak by sa mi tento problem objavil zasa aby som vedel čo mám robiť a nie stále kupovať nove CD
vlado 33
03.10.12,13:25
Vymaž ho cez nero alebo skús iný program. Windowsácky nemusí vždy počúvať .
TheSteven
03.10.12,13:31
skúsim
Vlado40
03.10.12,14:20
CD čo má 4,38 GB som ešte nemal.Zrejem je to DVD ,ale aké ?
TheSteven
03.10.12,15:11
normílne DVD velkosť : 4,7 GB :)
Vlado40
03.10.12,16:54
Aké je to DVD ? DVD-RAM ,DVD-RW.
sthruska
04.10.12,05:11
To nebol vtip. Ešte si nekúpil chybné CD/DVD?
TheSteven
04.10.12,12:15
je to DVD-RW , prečo ?
misoft
04.10.12,12:28
Niečo tam určite máš, len je to -hidden, alebo -system.
RW sa dajú vymazať i formátovať.
Chobot
04.10.12,13:59
haha, veľmi vtipné, nie mislím to vážne, lebo ak by sa mi tento problem objavil zasa aby som vedel čo mám robiť a nie stále kupovať nove CD

Pri dnešných cenách DVD-RW nemá veľký zmysel experimentovať s pokazených DVD. Zabiješ s tým kopec času a výsledok je neistý.

Ale ak to chceš skúsiť - ja by som ho najprv celý vymazal. možno si na inom kompe na to DVD napálil niečo a disk si neuzatvoril. Preto ti hlási, že niečo na ňom je, ale obsah toho "niečoho" nevie prečítať. Dopaľovať na zapisovateľné a prepisovateľné média bez uzatvorenia disku je vždy riziko. Robí sa to len vtedy, ak sa disk bude používať na tom istom PC.

DVD-RW sa neformátuje, ale mažú sa z neho údaje. Ak to nepomôže, kúp si iné. Ja som občas radšej používal DVD-RAM. Výhodou RAM je, že z neho môžeš vymazať aj len časť dát. DVD-RW musíš zmažeš celé, nedá sa vymazať časť súborov. naposledy, keď som kupovať DVD-RAM, tak stálo okolo 59 SKK. RW stojí možno 1 EUR (v závislosti od počtu kusov v balení).
misoft
04.10.12,18:19
Pikoška bokom: na starom PC mi nechcelo DVD-RW ani za toho oného vymazať - strčil som ho do DVD-rekordéra (klasického) a dal formát.
Potom som ho strčil do PC (samo, že nepoznalo, čo to je), ale povolilo vymazanie a šlapalo.
To len tak mimotemy.
Viacej som to neskúšal - pri cenách médií sa nebudem jedovať s nejakou blbou plackou - drbnem tam druhú a basta. :D
TheSteven
07.10.12,16:10
a ako môžem zistiť kde je to -hidden alebo -system, ?? :)
misoft
07.10.12,19:57
-hidden, -system - sú to atribúty súboru - v Prieskumníkovi OS je väčšinou nastavené, nezobrazovať súbory s atribútami -h, -s.
Pokiaľ chceš, aby sa to pri otvorení zobrazovalo - teda ukázalo všetky súbory (teda i tie skryté) - musíš PTM klik na Tento počítač - hore na nástrojovej lište Nástroje - Možnosti priečinka - Zobrazenie - v zozname si nájsť Skryté súbory a priečinky a označiť Zobrazovať skryté súbory, priečinky a jednotky.
Alebo použiť súborový manažér (napr. Total Commander a jemu podobné).