Viera428
03.10.12,16:29
Dobrý deň,
v minulom roku sme zaradili kultúrny dom v obci do užívania. Pri kontrole sa zistilo, že sme zaradili cca o 5000 € menej ako bola skutočná hodnota kultúrneho domu. Prosím o radu ako doúčtujem tých 5000 €

Zuza
msa
04.10.12,08:12
cez 428 v účtovníctve
Viera428
04.10.12,08:43
Ďakujem pekne
karacenka
19.08.13,06:22
zdravím, chcela by som sa opýtať, čo v prípade keď NKÚ vytkne obci, že si neoprávnene dalo do nákladov , to čo malo ísť do odpisov?(bolo to aj v správe z kontroly NKÚ) Výsledok obce bol teda neprávom strata. Takže aj neprávom budú odpisovať stratu. Po oprave účtovníctva na základe správy NKÚ by obec mala zisk. ( V tej správe bolo viac chýb v účtovaní) . Hodila som si to len tak na šmirák a podľa mojích prepočtov by obci vyšiel malý zisk. Podávajú aj obce opravné daňové priznania?? Odpočítavajú aj obce stratu ?? Resp. čo s tým?? Účtovníčky tvrdia, že im starosta nekázal spraviť opravné DP. Podľa mňa je to postavené na hlavu, veď oni prakticky nemusia čakať na príkaz starostu, nie?? Sami by mali vedieť, že chyby musia opraviť. Nemám skúsenosti s účtovaním obcí, robím len sro a szčo, ale obec ide brať úver a do banky dáva tie skreslené nepravdivé údaje. Prosím, poradiť, ako opraviť chyby v účtovaní na základe správy z NKÚ.