peterdudas
03.10.12,18:58
dobry den prajem chcem sa opytat ze ako sa da poriesit to aby moho spolocnik podpisovat zmluvy za konatela co treba robit ci staci dake splnomocenstvo alebo co a ci sa to vlastne da poriesit dakujem
blavaciko
03.10.12,17:17
plna moc
peterdudas
03.10.12,18:17
takze treba prist ku notárovi a tam spisat plnu moc ak tomu dobre rozumiem hej Dakujem
marjankaj
03.10.12,18:22
Alebo aj spoločníka urobte konateľom.
Stefan2005
04.10.12,06:43
blavaciko
04.10.12,07:37
v podstate nie je potrebne ist k notarovi, staci len ak si spisete plnu moc a obaja podpisu, zakon nevyzaduje overenie podpisu (ale pridava na doveryhodnosti splnomocnenia). ak si vsak nie ste isti obsahom a nalezitostami plnej moci, nechajte si ju radsej spisat advokatom, pripadne notarom.

dalsia moznost je, ako spomina marjankaj urobit konatelom daneho spolocnika, v pripade, ze s tym suhlasi > 50% hlasov spolocnikov na valnej hromade

k tomu ci je, alebo nie je mozne splnomocnit inu osobu na konanie v mene sro dodam len to, ze v danom clanku uvadzaju zasadu, ktora nie je nicim podlozena (tym myslim, nie je tam napisane preco je to tak)

ak by sme si to vzali normalne, tak za spolocnost kona statutarny organ, ALE, v mene spolocnosti mozu jednat aj zamestnanci napriklad, bez toho, aby mali plnu moc, pokial to vyplyva z ich pracovnych povinnosti. Uz toto je mensi dokaz, ze aj konatelstvo sa da zcasti "postupit" inej osobe. Ak by zakon chcel, aby v mene spolocnosti mohol vystupovat naozaj LEN konatel, tak musi podpisovat uplne vsetko (objednavky, dodacie listy, atd...)
KEJKA
04.10.12,07:42
nie som konateľom sro, len spoločník, bežne som vybavovala na základe splnomocnenia, v tom čase ešte overeným na matrike.
Teraz to isté robí zamestnanec=riaditeľ sro. Nie je s tým problém.
peterdudas
04.10.12,12:14
dakujem velmi pekne poriesim to prve lebo ja to my to mame tak ze firmu mame dvaja a 50 na 50 jeden je konatel druhy spolocník ale kolega co je konatel je nadlhsie v nemecku a ja som na slovensku zhanam zakazky a musim podpisovat zmluvy doteraz som mu vsetko posielal do nemecka a uz sa mi to nechce tak preto toto som chcel vediet ako to najednoduchsie vyriesit takze staci spisat tu plnu moc dakujem za info
peterdudas
04.10.12,12:32
prosimva nemate este daky formulár na tu Plnú moc dakujem
Economic
06.10.12,15:32
Trošku pogoooogli, nájdeš.
sushka
06.10.12,16:02
Mne napadla prokúra, hlavne ak by nešlo o jednorazovú potrebu. Tá vlastne predstavuje určitú formu plnej moci v prevádzkovej oblasti činnosti spoločnosti a je tým pádom, že sa povinne zapisuje do obchodného registra a dosť jednoznačne upravená zákonom, aj akceptovateľná. Ak teda spoločník nemá záujem byť konateľom (alebo nie je vôľa ostatných spoločníkov, aby ním bol).
blavaciko
06.10.12,17:17
ale prokuru mu musi tiez udelit valna hromada, nie?
sushka
07.10.12,06:39
http://www.pravnecentrum.sk/publikovane-clanky/97-prokura:
"Ustanovenie prokuristu do funkcie je zo zákona v pôsobnosti valného zhromaždenia, túto pôsobnosť však môže spoločenská zmluva zveriť i konateľovi. Vzhľadom na dispozitívnosť ustanovenia Obchodného zákonníka, spoločenská zmluva môže určiť, že vymenovanie a odvolanie prokuristu bude v kompetencii len konateľa."
martin33AA
09.10.12,09:02
alebo urobte z neho prokuristu a jeto vybavené
može podpisovať jedna radosť potom
ovšem - pri zmluvách o nehnuteľnostiach a iných sa niekdy vyžaduje overený podpis na zmluve vtedy dotyčný musí mat splnomocnenie s overeným podpisom toho kto ho splnomocnil