Vangogh
03.10.12,19:30
Ahojte a ďakujem za odpoveď
bývam v rodinnom dome a chcem sa opýtať ako mám postupovať, keď chcem zaparkovať auto, keď prídem z práce alebo z nákupu a autá z firiem, ktoré majú v rodinnom dome, stoja neustále pred mojim rodinným domom aj cez víkend. Jedná sa o lokalitu Ružinov - Trnávka, či je možné si vybaviť vyhradené parkovanie pred mojou bránkou, aký je postup a koľko by to stálo a na koho sa mám obrátiť?
misoft
03.10.12,17:37
Môžeš. Podať žiadosť na prísl. mestký úrad o prenájom parkovacieho miesta v lokalite (poplatky si zistíš tam) a zároveň požiadaš o inštaláciu dopravnej značky P s dodatkovou tabuľkou o vyhradenom mieste.
Zaparkuje cudzí - šup mestská polícia, dokumentácia, odťah.
Xanti
03.10.12,17:49
Misoft,
určite toto treba?
Nestačí cedula na bránu, " NEPARKOVAŤ V BRANE SA GARAŽUJE "
bubkoch
03.10.12,17:56
stoja ti pred branou do dvora alebo do garaze ?
ak ano, mozes zavolat policiu a odtiahnu ich
ak nie, teda parkuju sice pred tvojim domom, ale na verejnej ceste alebo chodniku, nepomozes si pokial tam nie je zakaz parkovania
arizona
03.10.12,19:59
Tiez sme mali rovnaky problem,auta nam parkovali casto pred branou,nemohli sme sa dostat dnu,ani zaparkovat pred vlastnym domom.

Dali sme si v reklamnej agenture za par eur urobit vyraznu tabulu na branu " zakaz zastavenia ! VJAZD "
Neverili by ste,ako to pomohlo !;)

Inak, policajti nam poradili, ze ak sa nemozeme dostat do vlasteho dvora kvoli cudziemu blokujucemu autu,kludne mozeme volat dopravakov,alebo odtahovku .
Liptáčik
03.10.12,20:05
Mali sme taký istý prípad. Zavolali sme políciu a nechali auto odtiahnuť. Zopakovali sme to dvakrát a už takýto problém nemáme. Takže - skús.
Vangogh
04.10.12,08:01
Ahoj, jedná sa o malú bránku, kde vchádzame do rodinného domu
Vangogh
04.10.12,08:06
dal si mi najlepší typ, vďaka, niečo poriešim z miestnym úradom
ivka70
04.10.12,08:14
Ak neblokuju vjazd do dvora, do branky vojst asi mozete, tomu vam nebrania zaparkovane auta,
tak pred brankou na verejnej komunikacii, moze parkovat kto chce a kedy chce - pokial to nie je zakazane.
Nemas narok na ten kus ulice len preto, ze je pred tvojim domom.

Potom sa mozes riadit len tym, co napisal misoft v prvom prispevku.
Vangogh
04.10.12,08:36
do branky áno, ale s veľkými problémami, chodíme cez ňu von bicyklami, venčíme cez ňu psy, a keď nakupujem, potrebujem niekde zastaviť a vyložiť nákup, tak je to aj so psami, ktoré dávame do auta, takisto je problém vyjsť s motorkou
Letko
04.10.12,08:37
Prerobte branku na bránu pre auto a bude vystarané.
ivka70
04.10.12,08:49
do branky áno, ale s veľkými problémami, chodíme cez ňu von bicyklami, venčíme cez ňu psy, a keď nakupujem, potrebujem niekde zastaviť a vyložiť nákup, tak je to aj so psami, ktoré dávame do auta, takisto je problém vyjsť s motorkou

Motorkou mas vychadzat cez branu.
A to, ze nemozes nakup a psov nalozit/vylozit rovno pred branickou, to skutocne nie je dovod na to, aby na ceste nemohol nikto okrem teba parkovat.
Vangogh
04.10.12,08:50
veľmi dobrý nápad, už som nad tým uvažovala, ale treba rozbiť plot betonový a dať dole dielec železný, kúpiť alebo dať urobiť bránu, dosť veľká investícia, tak preto som si myslela, že bude lepší ten parkovací box, alebo dopravná značka, sme jednosmerná ulica, ďakujem za radu
Letko
04.10.12,08:53
V našom meste stojí vyhradené parkovacie miesto na rok aj s dopravnou značkou okolo 330,- €. To už by ťa z dlhodobého hľadiska vyšlo lacnejšie prerobenie brány.
Vangogh
04.10.12,09:11
asi áno, skúsime to s rodinou prebrať
ivka70
04.10.12,11:33
Ale este pozor, ak to bude vjazd do brany, nemozes tam parkovat ani ty.
Hovori o tom zakon o doprave na pozemnych komunikaciach.
Takze len vytvorenim brany si nevytvoris parkovacie miesto na ulici.