hunina
03.10.12,20:49
Chcem sa informovať, či je nutné 3 ročné dieťa nútiť chodiť do škôlky, keď veľmi odmieta, hoci sa zo začiatku veľmi tešilo. Dá sa po mesiaci dieťa odhlásiť a ak áno, treba na to špeciálne tlačivo, alebo stačí len prestať navštevovať zariadenie.
ewita888
03.10.12,18:54
Nevzdávajte to.. naša malá tiež chodí prvý mesiac, tiež veľké plače, ale od včera sa to zlepšuje.. treba len vydržať..

Prečítaj si, už sa to tu rozoberalo:
http://www.porada.sk/t200914-stres-zo-skolky.html
Vebi34
05.10.12,18:52
Ak začne chodiť neskôr, bude ešte väčší problém. Staršie deti si horšie zvykajú. Väčšinou už potom majú deti kamarátov, tak aj horšie zapadajú do kolektívu. Najväčšie plače sú prvý mesiac. Potom to ustupuje. Len musí dieťa chodiť pravidelne, nenechávať ho doma, keď chce.Tým sa to len oddiaľuje. Aj chorobnosť v kolektíve skôr prekonajú, keď začnú menšie deti navštevovať MŠ. Takže len chytro odovzdať dieťatko pani učiteľke a chytro sa "zdymiť", to je najlepšie.
day
05.10.12,18:59
Je to velmi individualne, ked mozete, zostante s detmi doma, ten cas sa uz nikdy nevrati
hunina
07.10.12,19:20
Je to velmi individualne, ked mozete, zostante s detmi doma, ten cas sa uz nikdy nevrati

Som na rodičovskej dovolenke s 10 mesačným druhým dieťatkom. Nemienila som 3-ročnú dcérku dávať do škôlky, ale starká ju navnadila, že sú tam deti, šmýkačky a hračky, tak ma dcérka prehovárala, aby som ju zapísala. Veľmi sa tešila. Najprv ju nevzali, ale potom prijali novú učiteľku, tak ju vzali neskôr. Prvé dni bolo fajn. Po troch dňoch však začala plakávať, že tam nechce už ísť. Stále sa to stupňovalo, až do hystérie. Ráno sa mi nedá ani obliecť. Chcela som ju hneď odhlásiť, ale učiteľky ma odhovárajú. Tvrdili mi, že dieťa sa odhlásiť nedá a budem musieť naďalej platiť, či do škôlky chodiť bude, alebo nie. Neviem čo mám robiť.
Vebi34
11.10.12,21:04
Ak malú odhlásite, nemusíte už za MŠ platiť. Dieťa sa vždy dá odhlásiť. Zvyk je aj tým horší, že vie, že ste doma s malým. Tieto deti majú väčšinou väčší problém privyknúť.
Oliwa
17.10.12,14:22
Som na rodičovskej dovolenke s 10 mesačným druhým dieťatkom. Nemienila som 3-ročnú dcérku dávať do škôlky, ale starká ju navnadila, že sú tam deti, šmýkačky a hračky, tak ma dcérka prehovárala, aby som ju zapísala. Veľmi sa tešila. Najprv ju nevzali, ale potom prijali novú učiteľku, tak ju vzali neskôr. Prvé dni bolo fajn. Po troch dňoch však začala plakávať, že tam nechce už ísť. Stále sa to stupňovalo, až do hystérie. Ráno sa mi nedá ani obliecť. Chcela som ju hneď odhlásiť, ale učiteľky ma odhovárajú. Tvrdili mi, že dieťa sa odhlásiť nedá a budem musieť naďalej platiť, či do škôlky chodiť bude, alebo nie. Neviem čo mám robiť.
Tak pošlite do škôlky starkú... :D Keď to bol jej nápad. A nech si ju aj platí, keď sa to "nedá" odhlásiť... To je nezmysel. Zase Vás niekto ovplyvňuje. Keby ste sa náhodou odsťahovali, tiež by ste museli ďalej platiť škôlku? :rolleyes: To hádam nie... :D
Nemôžete predsa pristúpiť na všetko, čo od Vás žiada Vaše dieťa. A to má len tri roky... :(
Zrejme ste veľmi ovplyvniteľná osôbka... :) A manžel má aké požiadavky? ;):---
jacekova
17.10.12,16:15
Ja by som to nevzdávala... Nemôže si 3-ročne vydobyjat všetko čo chce. V škôlke mu je super,len dieťa neznáša odlúčenie od rodiča. Určite po pár minútach po vašom odchode už neplace. A veď vy máte čo robiť s dalsim dietatkom. Treba sa mu tiež naplno venovať.