praca.apo
03.10.12,23:53
Ahojte, chcel by som si vybrat zivnost. Ale mam este nejakey nejastnosti. Tak by som bol rád keby mi poradite.

Chcel by som zacat podnikat v oblasti reklamy ( predaj reklamnej plochy).
1.Klinetov budem oslovovat hlavne telefonicky alebo cez mail. Ked vystavim zmluvu klientovy tak to moze podpisat a poslat naspat v elektronickej forme? Bude tato zmluva platne ked to bude podpisane takto?

2.Prednedávnom som si kúpil webhosting a domenu ale zatial nemam zivnost. Ked si ju vyberim budem moct dat tieto veci do nákladov?

3.Čo musím mat ako zivnostnik?
Na viacerých stránkach som cital ze musim mat priestory oznacene s obchodnym menom.
Ja by som chcel podnikat z domu, je to mozne??
Aké papiere si mám odkladat čo musim posielat mesacne na urady..?

Ked budem podnikat popri zamestanani (TPP) musim platit nejaké odvody alebo nieco podobne?

Za Vaše odpovede vopred dakujem.
JUDr. Pavol Kollár
04.10.12,15:54
Prakticky každá obchodná zmluva môže byť uzatvorená aj ústne, problém je pri dokazovaní v prípade spooru, preto je lepšie zmluvy uzatvárať písomne a to aj elektronickou formou - mailom.
Keď ste si kúpil doménu ako fyzická osoba nepodnikateľ, nemôžete si to dať do nákladov.
Miesto podnikania môžete mať aj v mieste trvalého pobytu - doma.
Čo kde máte posielať a čo kde máte platiť, zverte radšej účtovníkovi, ktorého si zaplatíte. Nestojí to za to, aby ste sa spoliehal, že to zvládnete sám. Venujte sa podnikaniu a účtovníctvo zverte tomu, kto sa tým živí profesionálne.
praca.apo
05.10.12,09:31
Ďakujem za Vašu odpoveď!

Dnes som bol na živnostnenskom úrade vybaviť si živnosť a pán mi povedal že rok dozadu si všetko môžem dať do nákladov.
Tomu som moc nechápal. Ale napríklad keď mám u telekomu paušál tak sa to bude musiet dať asi prepísať na moju živnosť. Bude sa to vôbec dať?
Alebo webhosting a doménu mám kúpenú od websupportu, ale tiez som ju kupoval ako súkromná osba, bude sa to dať prepísať na tú živnost?
Pán mi hovoril že áno, ale jedna moja známa sním má skúsenosti a hovorila že je tam nový a moc sa v tom ešte nevyzná.

Chcem podnikať z domu, musím mať vyvesené niekde obchodné meno porpípade otváracie hodiny atď.?
Economic
08.10.12,10:59
Ďakujem za Vašu odpoveď!

Dnes som bol na živnostnenskom úrade vybaviť si živnosť a pán mi povedal že rok dozadu si všetko môžem dať do nákladov.
Tomu som moc nechápal. Ale napríklad keď mám u telekomu paušál tak sa to bude musiet dať asi prepísať na moju živnosť. Bude sa to vôbec dať?
Alebo webhosting a doménu mám kúpenú od websupportu, ale tiez som ju kupoval ako súkromná osba, bude sa to dať prepísať na tú živnost?
Pán mi hovoril že áno, ale jedna moja známa sním má skúsenosti a hovorila že je tam nový a moc sa v tom ešte nevyzná.

Chcem podnikať z domu, musím mať vyvesené niekde obchodné meno porpípade otváracie hodiny atď.?

Nespoliehaj sa na úradníkov. Nájdi si skutočne profesionálnu účtovníčku. Náklad na ňu bude určite nižší ako eventuálne pokuty, resp. dodanenie. Ak nemáš obchod, otváracie hodiny netreba. Ak si FO tvoje obchodné meno je hlavne tvoje meno a priezvisko. A poštovú schránku predpokladám máš so svojim menom