anka-s
04.10.12,09:16
Dobry den, prosim o radu:
Robim zhranicny cest. prikaz. Na doklade o ubytovani su uvedene ranajky vo vyske 4,50 EUR. Podla zakona by som mala kratit diety o 25% (pri bezplatne poskytnutych ranajkach). Ale mohla by som urobit tak, ze zamestnancovi strhnem len hodnotu ranajok a poskytnem mu plne diety? Vyjde to totiz pre zamestnanca vyhodnejsie:
ranajky 4,50 EUR - kratenie 25% 11,25 EUR
Naplnila by som tym, ze ranajky neboli poskytnute bezplatne?
Dakujem.
Chobot
04.10.12,14:07
Dobry den, prosim o radu:
Robim zhranicny cest. prikaz. Na doklade o ubytovani su uvedene ranajky vo vyske 4,50 EUR. Podla zakona by som mala kratit diety o 25% (pri bezplatne poskytnutych ranajkach). Ale mohla by som urobit tak, ze zamestnancovi strhnem len hodnotu ranajok a poskytnem mu plne diety? Vyjde to totiz pre zamestnanca vyhodnejsie:
ranajky 4,50 EUR - kratenie 25% 11,25 EUR
Naplnila by som tym, ze ranajky neboli poskytnute bezplatne?
Dakujem.


Ak tých 4,50 má na doklade ako osobitnú sumu, ktorú platil v hoteli z raňajky, tak mu to môžeš odpočítať z dokladu a vyplatiť mu celé stravné.
Viera R.
05.10.12,07:48
Dobrý deň, mala som podobný problém ako anka-s, a keďže nerozumiem odpovedi, prosím o radu: pracovníci boli na zahr. prac. ceste v Nemecku, na doklade o platbe ubytovania mali vyčíslené ubytovanie a samostatne raňajky 5,-- € každý deň. Na vyúčtovanie potom dostali ako stravné 40,-- €. (celodenné stravné Nemecko je 45,-- €). Ale teraz zisťujem, že bolo nesprávne, platí odstavec 8/ §13 Zák. ocest. náhradách? "Ak má zamestnanec na ZPC preukázane poskytnuté raňajky v rámci ubytovacích služieb, zamestnávateľ stravné podľa odsekov 1 až 6 kráti spôsobom ustanoveným v odseku 7." t. j. -11,25 €, alebo dostane 45,-- € stravné ale nepreplatí sa mu 5,-- € za raňajky, tak som pochopila odpoveď Chobota.
Tweety
05.10.12,08:17
Ak dostane preplatené ubytovanie aj s raňajkami, krátiš stravné, ak bude preplatené len ubytovanie, nekrátiš nič.
Viera R.
05.10.12,08:35
Ďakujem za odpoveď. Na služobnej ceste boli 4 zamestnanci. Doklad o ubytovaní bol len jeden, kde bolo vyčíslené ubytovanie aj raňajky. Ja som vypísala jednému zamestnancovi vyúčtovanie kde mal preplatené ubytovanie včítane raňajok pre všetkých aj som mu to vyplatila. Ostatným zamestnancom som vyplatila stravné (40,--) 45,-- - 5,--. Takže musím to prepísať tak, že na každý zamestnanec bude mať vyúčtovanie aj s ubytovaním a raňajkami, ktoré odrátam + stravné 45,-- €?