Petta
04.10.12,12:16
Máme zamestnancov na 4 zmennú prevádzku. Zamestnanci sa striedajú po ukončení zmeny.
Pracujú: 1. deň 11,5 hod ranná
2. deň 11,5 hod nočná
3. deň voľno
4. deň voľno
5. deň sa opakuje podľa 1. dňa

V mesiaci september je 20 pracovných dní a 150 hodín.

Im však vychádza 15 dní a 172,5 hodín.
V mzdovom programe im dáva 15 dní a 172,5 hodín, lebo sú nastavení na 11,5 hod.

Mám ich v mzdovom programe dať na 7,5 hodín a tým budú mať 20 dní, 150 hodín a 22,5 hod nadčasu? Prosím poraďte je to súrne potrebujem robiť výplaty. Ďakujem
Rozalka
04.10.12,10:32
Predpokladám, že máš smenový kalendár, kde majú rozpis služieb a nie každému vyjde odpracovaný čas rovnako.

Nastav ich v programe tak, ako naozaj pracujú, nemôžeš ich vykazovať nepravdivo.
Mesiac september má 20 pracovných dní, čo je 160 hodín (tvoj rozpis neznamená 4-smennú prevádzku); to, čo je navyše, je nadčas, teda 12,50 hodín, ale na budúci mesiac môže práve toľko chýbať ...

Inak veľmi zaujímavo rozvrhnutý čas: kto je v práci tú zvyšnú polhodinu, medzi rannou a nočnou smenou?
ivka70
04.10.12,10:34
Pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case sa riadite pracovnym kalendarom a pocet odpracovanych hodin musi "sediet" so standardnym pra. kalendarom priemerne za 4 mesiace.
Mzdovy program pracuje spravne, otazka je, ci mate vytvoreny prac. kalendar.
Cize to, ci maj ualebo nemaju nadcas zavisi od toho, ako mate urobeny dlhodoby prac. kalendar, pretoze im moze vyjst v oktobri zasa naopak, menej hodin ako je prac. kalendar
a nebudu nic dobiehat :)
ivka70
04.10.12,10:36
Predpokladám, že máš smenový kalendár, kde majú rozpis služieb a nie každému vyjde odpracovaný čas rovnako.

Nastav ich v programe tak, ako naozaj pracujú, nemôžeš ich vykazovať nepravdivo.
Mesiac september má 20 pracovných dní, čo je 160 hodín (tvoj rozpis neznamená 4-smennú prevádzku); to, čo je navyše, je nadčas, teda 12,50 hodín, ale na budúci mesiac môže práve toľko chýbať ...

Inak veľmi zaujímavo rozvrhnutý čas: kto je v práci tú zvyšnú polhodinu, medzi rannou a nočnou smenou?

0,5 hod. je snad prestavka, ktora nie je platena, ale je povinna, tazke pracovnik je v praci 12 hodin, nie?
premiko
04.10.12,10:38
presne tak, takto pracujem ja ale v 5 zmennej prevadzke, mi mavame tri dni volna medzi zmenami, akurat ked sa cerpaju dovolenky prechadzame samozrejme na stvorzmennu prevadzku, dva dni volno medzi zmenami, pracovny kalendar ako uz bolo spomenute, raz je viac, raz menej ;), ale nakoniec hodiny sedia, rozvrhnute pre kazdeho presne ...

ano 12 hod v praci, vykazuje sa 11,5 .... v nasom pripade, vyrobe je prestavka pohybliva ;) ... nie sme pasova vyroba
J+K
04.10.12,10:48
Takto máme rozvrhnutý kalendár aj my pre 4-zmenku, t.j. máme 4 zmeny , takže každý deň je tu niekto na rannej zmene a niekto na poobednej, takže máme zabezpečenú prácu nonstop.

My tie nadčasové hodiny preplácame vždy na konci štvrťroku, aby sme mali z čoho vykryť aj tie mesiace, v ktorých im plánujeme odrobiť menej hodín ako je mesačný fond. Pokiaľ niektorá zmena má v každom mesiaci zopár hodín nadčasov, tak za štvrťok urobím súčet a preplatím ich /prípadne si urobím rozdiel medzi nadčasmi a plánovanými chýbajúcimi hodinami a rozdiel im preplatím/.
premiko
04.10.12,10:51
prikladam priklad rozpisu
Petta
04.10.12,11:50
My máme 37,5 hod týždenný pracovný čas. Máme zmenový kalendár na každého zamestnanca. Napríklad 1 zamestnanec mal 15 dní x 11,5 hod=172,5 hod. Zaplatila som 172,5 hod v mesiaci august. V auguste bolo 22 pracovných dní x7,5=165 hodín. Už tam má navyše 7,5 hod. Ako to dávať do mzdového programu. Ako 22 dní 165 hodín a ostatné do nadčasu, alebo zaplatiť 172,5 hod bez nadčasu.
Petta
04.10.12,11:54
Informovala som sa na Inšpektoráte práce a tí my povedali , že v septembri mám dať len 150 hod a ostatné je nadčas. Máme zmenové kalandáre dni sú menšie ale hodiny v nich sú vždy vyššie ako fond pracovného času.
Petta
04.10.12,12:10
Prosím poraďte
Petta
04.10.12,12:12
Pre Premiko. Možno Vám hodiny sedia preto, lebo máte po smenách 3 dni voľna ale my len 2 dni
J+K
04.10.12,13:15
My máme 37,5 hod týždenný pracovný čas. Máme zmenový kalendár na každého zamestnanca. Napríklad 1 zamestnanec mal 15 dní x 11,5 hod=172,5 hod. Zaplatila som 172,5 hod v mesiaci august. V auguste bolo 22 pracovných dní x7,5=165 hodín. Už tam má navyše 7,5 hod. Ako to dávať do mzdového programu. Ako 22 dní 165 hodín a ostatné do nadčasu, alebo zaplatiť 172,5 hod bez nadčasu.


Ja takýmto zamestnancom zadám v programe 172,5 hodiny, toľko majú svoj mesačný fond pracovného času na sepember. Nakoľko mám teraz mzdy za september, končí mi štvrťok, tak v programe pridám nadčas 7,5 - to za tie hodiny navyše, aby mali všetko zaplatené.
premiko
04.10.12,15:50
Pre Premiko. Možno Vám hodiny sedia preto, lebo máte po smenách 3 dni voľna ale my len 2 dni

:) nie, robili sme dlhe roky ako 4 zmenna, teda dva dni volna , kalendar vzdy urobeny aby bol cely rok vykryty, samozrejme ze nie vsetky zmeny mali rovnaky fond hodin, striedalo sa to ...
Petta
05.10.12,10:31
Pre J+K prosím odpíš. Aj ja som zaplatila 172,5 hod a dala si len príplatok za nadčas 25% , alebo aj mzdu za nadčas lebo tá je platená z priemerky. Stačí mu dať len ten príplatok.