NADEJKA
22.02.06,11:21
Ahojte poradcovia,
mám otázočku pre skúsenejších ,
v našej firme sme zriadili sieť koordinátorov.Uzavreli sme s nimi na 1 rok dohodu o vykonaní práce s pevným mesačným paušálom v určitej výške,ktorý sa im vypláca.

Od l. februára 2006 sme sa rozhodli im pevný paušál zrušiť, a vyplácať ich
podľa výkonov.
Zaslali sme všetkým dodatky k dohodám.Iba menšia časť sa nám vrátila podpísaných.Možeme tento paušál zrušiť bez podpisu,alebo je nutné aby sme mali od nich podpísaný dodatok?
Ďakujem pekne za odpovede.
Zita4
22.02.06,10:30
Ahojte poradcovia,
mám otázočku pre skúsenejších ,
v našej firme sme zriadili sieť koordinátorov.Uzavreli sme s nimi na 1 rok dohodu o vykonaní práce s pevným mesačným paušálom v určitej výške,ktorý sa im vypláca.

Od l. februára 2006 sme sa rozhodli im pevný paušál zrušiť, a vyplácať ich
podľa výkonov.
Zaslali sme všetkým dodatky k dohodám.Iba menšia časť sa nám vrátila podpísaných.Možeme tento paušál zrušiť bez podpisu,alebo je nutné aby sme mali od nich podpísaný dodatok?
Ďakujem pekne za odpovede.
Podľa môjho názoru dohodu možno zmeniť len po vzájomnej dohode oboch strán. Jednostranne to nemôžeš meniť.
NADEJKA
22.02.06,10:51
Zita 4 vďaka za odpoveď.
Može mi dať ešte niekto k tomu odborné stanovisko?
Ďakujem.
NADEJKA
22.02.06,11:39
Nikto mi nevie dať k tomu odpoveď, či potrebujem ich súhlas alebo nie?
Ja si myslím,že určite,nakolko dohoda je dvojstranná zmluva,ale majitela musím o tom presvedčiť.
Ďakujem.
Zita4
22.02.06,13:22
Opýtaj sa ho, či by on bol spokojný, keby si dohodár sám zmenil podmienky bez jeho súhlasu. :rolleyes:
Milan Benka
22.02.06,13:26
Zmeny podmienok v pracovnoprávnych vzťahoch sú možné len písomnou formou so súhlasom oboch strán. § 54 ZP.
ajobs
22.02.06,18:42
Zmeny podmienok v pracovnoprávnych vzťahoch sú možné len písomnou formou so súhlasom oboch strán. § 54 ZP.

Je to možné zmeniť iba dohodou oboch zmluvných strán.