martuľa
04.10.12,17:00
Došla mi exekúcia na zamestnanca z 2/3 voči ZP. Zamestnanec má jedno dieťa, na ktoré platí, ale nebýva s ním ani s manželkou. Platí to samostatne, nie zrážkou zo mzdy a nepoberá ani bonus. Ja k tomu nemám žiaden doklad, ani rozhodnutie čím by som mohla podložiť, že prispieva na výživné ani od neho nič písomne nemám. Chcem sa spýtať, či v takomto prípade sa berie do úvahy dieťa ako vyživovaná osoba ( 48,645 ), a ak áno potrebujem od zamestnanca, nejaký doklad, že na to jedno aj platí ?
ďakujem
ivka70
08.10.12,06:22
Dieta sa berie do uvahy ako vyzivovana osoba, aj ked nezije s rodicom.
martuľa
08.10.12,07:53
ďakujem za odpoveď, ešte sa chcem spýtať, potrebujem od zamestnanca doklad, alebo rozhodnutie o vyživovacej povinnosti? Ja totiž nemám od neho nič o tom, že má dieťa a zasiela naňho výživné ...
ivka70
08.10.12,07:55
ďakujem za odpoveď, ešte sa chcem spýtať, potrebujem od zamestnanca doklad, alebo rozhodnutie o vyživovacej povinnosti? Ja totiž nemám od neho nič o tom, že má dieťa a zasiela naňho výživné ...

Staci kopia rodneho listu dietata, aby bolo jasne, ze ide o vlastne dieta .... teda pokial nejde o exekuciu vyzivneho priamo na to dieta ...vtedy sa toto dieta nepocita ako vyzivovane.
martuľa
08.10.12,07:57
ešte raz ďakujem,
neide o exe na ide voči ZP, len ja som nemala od zamestnanca žiaden doklad o tom, že má dieťa, ba dokonca naňho platí výživné ...