miro.l
04.10.12,21:56
Dobrý deň,
chcem sa informovať o systéme prdieľovania kreditov. Do školstva som nastúpila v septembri 2011 bez predošlej pedagogickej praxe, ešte pred nástupm do zamestnania som začala študovať rozširujúce kvalifikačné štúdium na tretí predmet, ten som ukončila v auguste tohto roku, žiaľ vysvedčenie stále nemám, len doklad, ktorý sa vydáva do doby vysvedčenia. Za toto štúdium podľa zákona pripadá 60 kreditov. Mám nárok na kreditný príplatok ak mám len rok praxe ? Adaptačné vzdelávanie mám už ukončené, spolužiačka nemá ešte ani to ani rok praxe a po predložení dokladu ju riaditeľ automaticky zaradil do 11.platovej triedy, no ja som stále v 10.tke. Je to len na riaditeľovi ??? Alebo naň nemám zatiaľ nárok alebo ako mám postupovať ?
Ďalšia vec, na ktorú sa chcem spýtať je prvá atestačná skúška ? Dá sa vykonať už po troch rokoch praxe ?
A posledná, niekde som započula, že kredity je možné získať aj za štúdium na jazykovej škole, pokiaľ takéto štúdium vyžaduje zamestnávateľ. Neviem či to nie je len utópia, ale chcem sa aspoň informovať
ďakujem veľmi pekne za odpovede