scari
05.10.12,07:10
Dobrý deň, poraďte mi prosím.
Ak bude zamestnanec zároveň SZČO a z podnikania bude mať základ dane cca 1 500 € ročne, bude musieť platiť do ZP minimum? V r. 2013 to má byť nejakých 55 €. Viem že prvý rok nemusí platiť preddavky, resp. si určí 0,--€, urobia mu ročné zúčtovanie na základe daňového priznania. Ale zaujíma ma ten ďalší rok. Ď.
lulu55
18.10.12,11:39
a na zaklade toho RZ mu ZP urci vysku preddavkov....
tictac7
18.10.12,11:50
Dobrý deň, poraďte mi prosím.
Ak bude zamestnanec zároveň SZČO a z podnikania bude mať základ dane cca 1 500 € ročne, bude musieť platiť do ZP minimum? V r. 2013 to má byť nejakých 55 €. Viem že prvý rok nemusí platiť preddavky, resp. si určí 0,--€, urobia mu ročné zúčtovanie na základe daňového priznania. Ale zaujíma ma ten ďalší rok. Ď.

zle položená otázka - základ dane? Zdaňuje spolu príjmy aj zo živnosti aj zo zamestnania a aj neviem ešte aké ďalšie príjmy má a má nárok na x nedzaniteľných častí.... Treba presne zadať výšku príjmov zo ZČ a zo živnosti. Špekulácie nie sú dobrým riešením....
veronikasad
18.10.12,11:58
zle položená otázka - základ dane? Zdaňuje spolu príjmy aj zo živnosti aj zo zamestnania a aj neviem ešte aké ďalšie príjmy má a má nárok na x nedzaniteľných častí.... Treba presne zadať výšku príjmov zo ZČ a zo živnosti. Špekulácie nie sú dobrým riešením....
Prečo zle položená otázka ? Píše o základe dane z podnikania.

Pri súbehu zamestnania a podnikania nebude platiť preddavky z minima. Vymeriavací základ pre platenie preddavkov si vypočíta ako

základ dane z podnikania : 1.9 : počet mesiacov podnikania.

Výška preddavku je 14 % mesačného VZ
tictac7
18.10.12,12:19
...nevšímavosť, moja chyba
scari
19.10.12,05:21
Ďakujem za odpovede
ekofin
23.11.12,19:24
Ja mám zas takýto problém. Zamestnanec a zároveň SZČO skončil pracovný pomer k 31.7.2012. Dovtedy platil preddavky, tak ako mu vyšli z RZZP za rok 2010. Má od augusta platiť preddavky za SZČO z minimálneho VZ, t.j. 47,58 alebo má platiť celý rok tak ako mu to vyšlo v RZZP za rok 2010? Ďakujem veľmi pekne.
Mila123
23.11.12,19:26
Ja mám zas takýto problém. Zamestnanec a zároveň SZČO skončil pracovný pomer k 31.7.2012. Dovtedy platil preddavky, tak ako mu vyšli z RZZP za rok 2010. Má od augusta platiť preddavky za SZČO z minimálneho VZ, t.j. 47,58 alebo má platiť celý rok tak ako mu to vyšlo v RZZP za rok 2010? Ďakujem veľmi pekne.
má zmenený status.....v RZZP predsa bol i ZC i SZČO...podľa môjho názoru aspoň minimálne preddavky by mal platiť......over si to v jeho príslušnej ZP......
ekofin
23.11.12,20:02
Ďakujem, ale asi to tak bude, pretože mu prišla výzva na zaplatenie nedoplatkov od augusta. Len som si to chcela potvrdiť. Ešte raz vďaka.