alušik
22.02.06,11:25
Poraďáci, poraďte. Firma registrovaná pre DPH v ČR dodáva slovenskej firme - neplatiteľovi DPH službu. Ide o manažerskú činnosť, ktorú na základe zmluvy fakturujú a fakturujú to bez DPH. Miesto dodania som určila podľa § 15 ods. 7,8 na Slovensku.
Slovenská firma má povinnosť zdaniť túto službu podľa § 69 ods. 3. Je to tak? Takže by som mala vlastne urobiť daňové priznanie k DPH a to do 25.2, ak mi táto služba bola poskytnutá za január a zaškrtnúť na DPH políčko x Iná osoba povinná podať daňové priznane podľa § 78 ods.3? Keď mám túto faktúru vystavovanú z ČR pravidelne každý mesiac, tak budem robiť pravidelne každý mesiac daňové priznanie?:confused:
ALBO
22.02.06,17:53
zaškrtnúť to máte. ale problém vidím v tom , že § 78/3 sa píše do 25 .dňa poskončení kal, mesiaca, v ktorom vznikla DP. A vám podľa § 19/2 vzniká dňom vzstavenia dokladu. Takže ak za službu za január dostanete doklad s dátumom vystavenia 5. február tak DP podáte do 25. marca. DP je 5. február(=kurz pre výpočet dane).
alušik
23.02.06,06:23
To mi je jasné, kedy vzniká daňová povinnosť...;)
Ja mám tie faktúry vystavované každý mesiac okolo 15. a dátum dodania - pre ČR dátum zdaniteľného plnenia je ten istý. Fakturujú nám to na základe zmluvy.
alušik
13.03.06,12:45
To je snáď neskutočné - nebudete mi veriť, ale volali mi z daňového úradu, vraj prečo sme podávali daňové priznanie...:confused: :eek:
Milan Benka
13.03.06,12:59
Ak ste zdaniteľnou osobou, aj keď neplatcom DPH, tak reakcia DÚ bola nesprávna. Treba ich vyviesť z omylu a doporučiť im doštudovať § 69 ZDPH, ak sa nemýlim.
alušik
13.03.06,13:08
A čo myslíte, že som urobila?;)