matcho
05.10.12,10:18
Dobrý deň prajem.
Prosím o vyjadrenie k týmto informáciam, trochu som si prechádzal zákon o DPH a mám nejasnosti ohľadom registrácie platcu DPH.
Som SZČO - neplatiteľ DPH, mám zmluvu s fy z ČR o obch. zastupovaní, fyzicky uzatváram zmluvy s fiiremnými zákazníkmi SR v energ. oblasti, do faktúry si uvádzam sprostredkovanie obchodu , mám voľnú živnosť. Subjekt v ČR je platca DPH.

V zákone o DPH sa pracuje s pojmami príjem alebo dodanie tovaru a služby kt. podliehajú zdaňovaniu, alebo sú tam výnimky v par. 16. Nikde som tam nenašiel pojem sprostredkovanie obchodu. Ani som tam nenašiel presné vymedzenie čo je služba - iba výnimky v par. 16. Sprostredkovanie obchodu sa chápe ako služba ?? Pretože keď som si pozrel zoznam voľných živností - link http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie - dokumenty na stiahnutie, tak je rozdiel sprostredkovanie obchodu a sprostredkovanie služby . Poprosím o vyjadrenie či teda sprostredkovanie obchodu pre zahr. subjekt podlieha povinnosti registrovať sa ako platca DPH podľa par. 7a ?
matcho
05.10.12,08:44
Aha, našiel som par. 9, kde je vysvetlené že služba je všetko okrem tovaru, a nejaké výnimky sú tam .. Ale aj tak poprosím vyjadrenie ...