jesse123
05.10.12,10:17
Viete mi niekto prosim poradit.Uz dlhsie rozmyslam o nejakom podnikani a mam jeden napad,no neviem ho zrealizovat.Priblizne sa to tyka vyroby nejakeho produktu ale kedze niesom odbornik tak nemam potuchy ako to vyrobit,rozmyslala som oslovit nejakych vyrobcov tohto typu ale kedze to este nieje na trhu v takom uzivani ,moze sa stat ze mi moj napad zoberu kedze neviem postup vyroby tak niesom chranena ked nemam patent.Dakujem vam
ACCNT
05.10.12,16:40
aj ked budes mat patent, to neznamena, ze ta nejaky cinan neskopiruje.
neda sa ten produkt rozdelit na viacej mensich subdodavok?
skopirovanie produktu nie je vsetko-treba mat dobry marketing, predajne kanaly, inovovat produkt, ....
BXLmiami
05.10.12,16:58
Naštudujem a prídem na to ako to spraviť nie?
martin33AA
10.10.12,10:45
patent v hlave je na prd - ako ked chceš patent "na vodu v koši".
patent niečo stojí, hlavne projektová dokumentácia, samotný výrobok a v čom je pre kapitalistickú spoločnosť užitočný - a samozrejmá vec či patent platí len tu na území Sr alebo v Eu, či na jeden rok alebo viac - správne poplatky sú zaujímava položka tiež.
martin33AA
10.10.12,10:50
Samozremá vec výrobcov osluvuješ až po schválení patentu asik, lebo to je ti na prd.
A ešte výrobok musí splnat EN /STN/, bezpečnostné a iné predpoklady. To všetko je súčasť samotnej patentovej dokumentácia a tiež využitie v praxy - t.j. skúšky - kvality, funkčnosti a zmyslovosti výrobku - tiež súčasť dokumentácie. Teda ak chceš si niečo patentovať musiš sám vyrobit, sam zdokladovat sam odskúšat a až po týchto všetkých peripetiách a skončení patnetového konania ponúkaš výrobok - potencionálnym výrobcom. Resp. ak nemáš "prostriedky" - tvojimi pantentovými partnermi sú totiž všetci čo ti pomáhli po finančnej, výrobnej a skušobnej stránka - a požitky si potom z patentu delíte.